Obrazek

Zarażeni wirusem

Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Widzę że, jest nas całkiem spora gromadka :lol:
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Klakier

Post autor: Klakier »

A ja choruje na AA Pro Sporta/Tx200Mk3.
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Michał pisze:A ja choruje na AA Pro Sporta/Tx200Mk3.
No cóż... nikt nie jest doskonały..... ;) :D :D :D
Klakier

Post autor: Klakier »

Wojtam czy masz jakieś doświadczenia z tymi karabinkami AA, bo z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem żę FWB jest bardziej doskonałe od tych dwóch. Jesli masz to napisz bo jestem ciekaw opinni kogoś kto miał w rękach ProSporta lub TX-a i FWB.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

TX to jeden z najlepszych konstrukcyjnie karabinów pneumatycznych. Od ProSporta różni się osadą (obie bardzo wygodne, przynajmniej jak dla mnie) i systemem naciągu - oba karabiny to under-lever; TX klasyczny, a ProSport... Nazwę go raczej wyszukanym i... dziwnym :) Ale sprawdza się bardzo dobrze. Poprostu wajha naciągu schowana jest w łożu.
Gdybym miał te karabiny ocenić punktowo:
W skali 1-10, to TX jak dla mnie ma 9pkt (mógłby być lżejszy), a ProSport 12 :D
PS'ik jest pięknie wyważony, pięknie strzela i w ogóle jest piękny. :)
Ale kosztuje już niepięknie :(
Bebechy praktycznie identyczne jak w TX 200.

FWB to karabin matchowy, zupełnie inny konstrukcyjnie od TX'a i PS'a
Ma mechanizm antyodrzutowy, co czyni go bardzo wygodnym w strzelaniu, jest ciężki (jak na karabin matchowy przystało) i najlepiej się sprawdza z diopterem. Enertetycznie też nie wychyla się ponad 8-9J. Cud, miód jeśli chodzi o mechanikę i cykl strzału. Bardzo składny.

Opinie są moje własne i oczywiście można się z nimi niezgodzić :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Klakier

Post autor: Klakier »

Marek dzięki za zwiezłą renenzje i odpowiedź na moje pytanie.
Mi też szalenie sie podoba ProSport, wirus innego typu mnie zaatakował.
Co do kosztów za ProSporta to ja należę do ludzi upartych i nastawionych na cel więc jak sobie coś umyśle to nie ma siły abym niedopiął swego, rok czy dwa zbierania kasy i cel osiągniety. A na marginesie to są karabinki 5 razy droższe.
Ale każdy z nas choruje na jakiegos wirusa i w sumie dobrze bo gdyby nie to, to stali byśmy w miejscu i nie rozwijali swoich zdolności.
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Oczywiście to był żart w moim poprzednim poście :)
Nie twierdzę że Tx czy ProSport są gorsze od FWB - są po prostu inne, bo zostały stworzone do innych celów.
Ja mam CZ-kę, która w zamierzeniu producenta na pewno nie miała być jakąś superwyczynówką, jednak udało mi się z niej zrobić skuteczny karabinek matchowy (bo akurat taką chciałem ją zrobić :D ) co akurat nie wyklucza jej od innych zastosowań, tylko musi mnie Tomaschek poinformować, kiedy zamierza zorganizować jakiś zlocik w Tarnobrzegu ;) - wtedy zdejmuję diopter, zakładam szkło i próbujemy przewracać zwierzaki :)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Wojtan pisze:tylko musi mnie Tomaschek poinformować, kiedy zamierza zorganizować jakiś zlocik w Tarnobrzegu ;) - wtedy zdejmuję diopter, zakładam szkło i próbujemy przewracać zwierzaki :)
Wojtku, jak tylko zmieni się aura na bardziej przyjazną to napewno z chłopakami zrobimy wypad w teren (mamy fajne miejsce w lesie) no i niedługo będzie otwarcie nowej strzelnicy LOkowskiej, myślę, że tam też będziemy "stałymi klientami" :D

W każdym razie o każdym wypadzie będziesz informowany :)

Jesteś w posiadaniu "zwierzyńca" :?: Chętnie bym oglądnął i pomacał jak dokładnie jest to zrobione :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
AndrzejK
Posty: 68
Rejestracja: 09 lip 2006, 14:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: AndrzejK »

A ja z pełną świadomością i powagą stwierdzam, że wirus jest lepszy od AA TX-a czy Pro Sporta pomimo zupełnie innego pierwotnego przeznaczenia.

Chodzi mianowicie o precyzję finezję wykonania jak i same materiały.

Nie dosć, że teraz praktycznie wszystkie firmy szukajac oszczędnosci stosują coraz gorsze materiały i co by nie powiedzieć walą masówkę to sprzęt matchowy zwłaszcza przed laty był koszmarnie drogi właśnie poprzez brak kompromisów jesli chodzi o zastosowane materiały i wykonanie.

FWB 300S to po prostu marzenie konstruktora i koszmar technologa . Precyzja i trwałość bez względu na koszty.

Rzućcie okiem na najbliższy (lub obecny) Arsenał i test kolimatora Aimpointa - znajdziecie tam dwie fotki stuningowanego i odchudzonego FWB 300S o wadze ok 3,2 kg i z optycznie odchudzoną kolbą .

Mi sie wprawdzie osobiście bardziej podoba wirusik mojej Małżonki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ale przyznaje, że jest dość ciężki .

Co do strzelania na dalsze odległosci to popatrz na wyniki Kombatanta albo FunnegoB z Dzikiego Zachodu - na takim samym torze co 16 Joulowe dmuchawki zawstydzają zawsze mnóstwo Kolegów z PCP-ami i innymi takimi.

Ja natomiast zachorowałem na takiego wirusa FWB
Obrazek
Obrazek

Blisko Naszego limitu (ponad 15 J) a finezja i czar FWB wciąż :!:

Tylko dorwac trudno ;(

Pozdrawiam Andrzej K.
Ergo - trafić
Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Witaj Andrzeju :)

Po twoim mailu zgłupiałem totalnie, wysłałem do Ciebie zapytanie o Hammerli a w odpowiedzi dostałem tyle modeli karabinków... Cały czas się zastanawiam. jak nic nie znajdę na Polskim rynku to oczywiście pozwolę sobie zapukać do Ciebie i, tak jak pisałeś, wskazać konkretną aukcję na egunie :D

Pozdrawiam

Tomek
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Patrz jaki sprzęcik za marne pieniądze: http://www.egun.de/market/item.php?id=1303706

Tylko drewno lekko odświeżyć....
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
No Andrzej w końcu się u nas pojawiłeś :D
AndrzejK pisze:Ja natomiast zachorowałem na takiego wirusa FWB
To zdaje się ten "Biały Wieloryb" czy mam rację?
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Wojtku nie rób ludziskom nadziei ,ta aukcja trwa jeszcze praktycznie trzy dni i jak skończy się na cenie trzykrotnie wyższej czyli 150 to i tak będzie dobra cena.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
AndrzejK
Posty: 68
Rejestracja: 09 lip 2006, 14:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: AndrzejK »

Koval pisze:Witam.
No Andrzej w końcu się u nas pojawiłeś :D
AndrzejK pisze:Ja natomiast zachorowałem na takiego wirusa FWB
To zdaje się ten "Biały Wieloryb" czy mam rację?
Pozdrawiam.
Robert
Witam !!!

Biernie to już jestem na tym Forum od jakiegoś czasu (popatrz na profil) ale na "Turkach" sie praktycznie nie znam wcale to i nie zabieram głosu .

Tak to mój Mobby Dick ;( ale ten drugi też wspaniały :!:

Pozdrawiam Andrzej K.
Ergo - trafić
Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Koval pisze:Wojtku nie rób ludziskom nadziei ,ta aukcja trwa jeszcze praktycznie trzy dni i jak skończy się na cenie trzykrotnie wyższej czyli 150 to i tak będzie dobra cena.
Zgadzam się z każdym faktem zawartym w Twojej wypowiedzi :)

[ Dodano: Wto 10 Kwi, 2007 07:21 ]
No i teraz popatrz na tą aukcję: skończyła się na przyzwoitej cenie i z kosztami przesyłki do Polski zmieściłaby się w tych 150 euro.
ODPOWIEDZ