Obrazek

Miał ktoś QB 18 lub 23?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Miał ktoś QB 18 lub 23?

Post autor: grossus »

Witam,

W sumie rozglądam się za czymś mega tanim co by mieć do postrzelania z otwartych. Do zabaw ambitnych mam HW97K i tu się sprawuje wyśmienicie. A do zwykłego puszkobicia na max 20-30m wystarczy taki emulator jak QB. Pytanie dla posiadaczy, jak tam z zaczepem lufy. Gdy wiatrówka zamknięta to nie lata lufa na prawo i lewo?
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
piwkot
Posty: 28
Rejestracja: 06 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: piwkot »

Może i wystarczy do takiego strzelania, ale o jakości zapomnij. Nie lepiej kupić w tej samej cenie używanego harnasia i cieszyć się wiatrówką parę lat dłużej ? :hm:

ps. Szwagier kupił coś podobnego, bo twierdził że jak na jego potrzeby postrzelania kilka razy w roku wystarczy. Jak się okazało wiatrówki nie da się wyzerować, ani z otwartych, ani z gratisowej lunety. Suma suma sumarum potrzeby nie zostały zaspokojone :D szkoda, że wtedy jeszczesię nie znałem i mu nie odradziłem ...
Hatsan 95 SAS QT TG + ...Kandar 3-7x28 ;P
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Na razie się tylko rozglądam, a o tych cudach raczej mało jest informacji. Optyki nawet nie myślałem na tym montować.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
piwkot
Posty: 28
Rejestracja: 06 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: piwkot »

Ja bym Ci polecał rozglądnąć się za np: kraalem. Turecki młodszy brat harnasia, a na pewno jakościowo dużo lepszy. Albo szukaj jeżyka, do rekreacji w sam raz a i wartość kultową też ma ;)
Hatsan 95 SAS QT TG + ...Kandar 3-7x28 ;P
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

A chyba zaryzykuje i wezmę QB 23, no może jak pojawi się jakaś okazja w okolicach 200. ciekawi mnie tylko jak sprawuje się tam ten zaczep kulkowy.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Witam.
Kupiłem juniorowi QB15, używany, tanio (90 z wysyłką), licząc się z naprawą, a nie poprawą fabryki i po gruntowniejszych zmianach wyszedł fajny karabinek. Powodem kupna była głównie waga karabinka, a i cena też skusiła. Lufki QB mają niezłe do rekreacji, ale reszta..., W środku są dopiero cuuda techniki. Zaczep kulkowy w chince, nie wróży raczej długiej zabawy. Jeśli myślisz o kupnie nowego QB23 to przepłacisz i będziesz żałował, że nie posłuchałeś rady o kupnie używanego Hatsana.
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jak wyżej :) na pierwszy rzut oka qb23 jest ok, gorzej w środku. Hatsan będzie lepszym wyborem, podobnie BMK19 czy Crosman Quest 1000, Kral jest raczej mniej polecany, ma więcej nie doróbek w stosunku do dwóch ostatnich mimo że to ta sama konstrukcja (łamany).
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ