Obrazek

QB 79 AR2079 PCP . Co2 - AZOT TRIPLE FUEL

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacek2511
Posty: 151
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:13
Lokalizacja: Warszawa

QB 79 AR2079 PCP . Co2 - AZOT TRIPLE FUEL

Post autor: jacek2511 »

Witam :)
znalazłem coś takiego na serwisie aukcyjnym :)
Ciekawe co o tym sądzicie ?? Czy może ktoś to widział ?? testował??
Znalazłem taki wynalazek podczas szukania QB 78
Pozdrawiam :)
jeszcze link
http://allegro.pl/qb-79-ar2079-pcp-co2- ... 13000.html
FX Typhoon,Sig Sauer P226, Cros 357, HW 40
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Moje zdanie jest takie:
Strata kasy. Za tą cenę to można sobie ekstra butle i sporo napełnień zafundować.
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Wygląda jak twórcze rozwinięcie patentów kol. gelorada na przeróbkę QB-78/79, ale taką nie jest. Gdzieś pół roku temu już gelorada dopytywali, czy to on stoi za takimi jak ta ww. aukcjami na allegro. Zdecydowanie zaprzeczył.
Jakby to był on, to inna bajka.
Dużo bezpieczniej (a podejrzewam, że i taniej) będzie nawiązać kontakt z geloradem i zamówić u niego elementy do "przezbrojenia" AR/QB na kartusz. Zestaw FAC-kit z aukcji oczywiscie bym sobie odpuścił.
Raz - jako legalista.
Dwa - jako człowiek ceniący życie i zdrowie, bo montowanie czegoś wysokociśnieniowego do sprzętu zbudowanego z materiałów pod CO2, czyli na maksymalne ekstremum cisnienia 80 bar, bez uwzględnienia zmęczenia materiału itd., to proszenie się o kłopoty.
Przyznaję - kartusz ładny, manometr, zestaw do ładowania - na zdjęciach OK. Ale nie wiadomo co w tym siedzi.
Szkoda być pionierem bez wyraźnej potrzeby.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Co nie co znam ten sprzęt i jeżeli jest odpowiedzialnie zrobiony to może być całkiem dobry karabinek.
Oryginalna rura i blok przyłączeniowy z portem ASA nie wytrzymają 200 bar to jak proszenie się o kłopoty , ale jeśli te elementy są zmienione na wytrzymalsze i testowane to może karabinek być bezpieczny.
Na tej aukcji jest przeróbka 78 i widać , że cała rura jest wymieniona , a nie dołączony tylko kartusz. Chyba , że w miejscu manometru została przyłączona tylko część zbiornika , najlepiej dopytać jak to jest , jeśli przeróbka bazuje na oryginalnym zbiorniku to ładowanie bezpieczne góra 120-130 bar jeśli całość jest z lepszej rury to może będzie bezpiecznie pracować na 200 barach.
O zawór i uszczelnienia nie ma się co martwić rozerwać nie rozerwie , najwyżej będą przecieki.

Jednak jak mógłbyś wydać trochę więcej kasy , a chcesz pcp to kup jakiś tani nawet używany karabinek np. Hatsana AT44 , CZ-200 czy BSA Lonestar.
Pamiętaj , że w przypadku pcp koszt osprzętu jest istotny , sam karabinek to nie wszystko.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
jacek2511
Posty: 151
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jacek2511 »

Myśle , za faktycznie istotna jest kwestia bezpieczeństwa . I tu niestety nikt mi nie da pewności co do wytrzymałości tego sprzętu . A testować coś co ew może wybuchnąć w moich rękach nie za bardzo chce;-) natomiast jeśli chodzi o sam karabinek QB 78 to sadze, ze jest ok.
Dzięki za rady:-) jak zwykle bardzo cenne:-)
FX Typhoon,Sig Sauer P226, Cros 357, HW 40
Awatar użytkownika
marekpajer
Posty: 16
Rejestracja: 20 wrz 2010, 20:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marekpajer »

Mam taką, dmuchawkę i całkiem fajnie się tym pyka.Założyłem butlę 13cu (240zł) z regulatorem i jest dużo regularnych strzałów z powietrza. Jeśli komuś nie przeszkadza trochę dziwna butelka pod lufą, (ja porównuję do BSA R10 :D ) to jest duuuużo strzelania, nawet dzisiaj godzinkę zmordowałem.
jamłasica
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2009, 10:38
Lokalizacja: żeszuf

Post autor: jamłasica »

Tak się składa, ze miałem do czynienia i mam z takimi przeróbkami. Jeśli kartusz jest wysokociśnieniowy, to konstrukcja jest całkowicie bezpieczna. Inna sprawa, o której tam się nie pisze i nikt nie zwrócił uwagi to pojemność tego kartusza tj. niecałe 100cm sześciennych.
30-50 strzałów w zależności od ustawienia i kalibru (z uwagi na średnicę wewnętrzną samego kartusza można zapomnieć o jakimkolwiek regulatorze)
Poza tym jeśli lufa nie ma jakichkolwiek skaz to bardzo wdzięczny karabinek i celny.
ODPOWIEDZ