Obrazek

qb 78 czy 79???

ODPOWIEDZ
m4arcin
Posty: 35
Rejestracja: 06 lut 2010, 17:04
Lokalizacja: Sosnowiec

qb 78 czy 79???

Post autor: m4arcin »

witam mam już pca i krótkiego "gaziaka" chciałbym teraz dołączyc do swojej rodziny śruto-plujek jakiś karabinek na co2 zastanawiam sie nad qb78 i 79 która lepsza do butli 9oz czytałem ze w qb78 wchodzi pod lufe na styk a czasami trzeba robić obniżenie chciałbym żeby butla był pod lufa nie jakimiś wężykami ciągnięta do kartusza wyczytałem tez ze w 79 jest więcej miejsca na butle czy to prawda? czy np kiedy będe miał karabinek i będe chciał go przerobić na butle będe musiał tylko kupić załadować co2 i wkręcić czy do tego potrzebne sa jakieś regulatory ciśnienia? lub zawory miedzy karabinkiem a butla? ile w przyblizeniu kosztuje naładowanie takiej butli (9oz ew jaka większa podejdzie bez odsadzki?) i na ile strzałów takowa starcza? która byscie polecali zeby było jak najmniej kombinowania z tą butlą?? dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

"Chciałbym mieć" ale nic na temat tego karabinka nie czytałeś (a jest sporo w sieci , nie tylko tu)

Powiem Ci jedno
Jeśli chcesz podpiąć butelkę to tylko 79 (w 78 wystawała by ona poza lufę) ale żeby zamocować 9oz musisz dać odejście bo pod lufą się nie zmieści , pomijam fakt że taka flaszka "powali" leciuteńkie QB na lufę.

Więcej czytaj zanim zapytasz.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... 730e7a5d2c
Zdania mogą być różne który lepszy , ja preferuję wersję 79 ze względu na większe możliwości w stosowaniu różnorakich zbiorników jak również pełnej konwersji.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
m4arcin
Posty: 35
Rejestracja: 06 lut 2010, 17:04
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: m4arcin »

rozumiem dziekuje za odpowiedzi ;) jeszcze jedno ile strzałów wyjdzie mi z 2 naboi 12g? i jaki jest maksymalny zasięg tej plujki wszedzie pisze max 50 metrów chodzi mi oto czy na 50 metrze przebije toto puszke po browarku na wylot? (obie scianki) i czy usemka w 79 jest metalowa? dzieki wielkie;)
Sharp innova 1210 + Gamo 3-9x40
HW 50s + Leapers UTG 3-9x40 TF2+
Baikał MP-53M
Awatar użytkownika
T'J
Posty: 487
Rejestracja: 29 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Kuźnica Katowska
Kontakt:

Post autor: T'J »

Ad.1
45 - 50 stabilnych... Potem prędkość drastycznie spada ;(
Ad.2
Moja Qubetka bez żadnego tuningu przebija puszkę po browarku na 60 metrów :D
Ad.3
Co do ósemki w QB78 jest plastikowa, a w QB79 nie wiem :hm:
"...PDG Ekipa robi tak Rap Kotku...."
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

W 79 "ósemka" jest aluminiowa. Z butelki 9 oz masz około 400 strzałów. Nabijasz i idziesz pykać bez dźwigania całego szmelcu ze sobą. Nawet po modyfikacjach i zwiększeniu energii nie powinno zejść poniżej 300.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ