Obrazek

QB78 - miła alternatywa dla mojego Hatsana?

conrad
Posty: 80
Rejestracja: 16 sie 2006, 22:22
Lokalizacja: Poznań

QB78 - miła alternatywa dla mojego Hatsana?

Post autor: conrad »

Co myślicie o tym sprzęcie jako o odskoczni kiedy ręka boli? Wygląda ciekawie no i ten zamek ;-). Czy ma ktoś info o prędkości początkowej tego cacka no i czy 2 naboje CO coś dają czy tylko niepotrzebnie ciągną 2x więcej gazu? Odpowiednik tego typu Crosmana potrzebuje tylko jeden nabój.
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

np ten http://www.tajgun.pl/?prod=454 ale QB źle mi się kojaży ;)

[ Komentarz dodany przez: ADAM: Sob 07 Cze, 2008 11:35 ]
Podany link nie istnieje
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Logan

Post autor: Logan »

Chyba bym się nie skusił... na CO2 to chyba lepiej pistolecik np CP99 COMPACT i hajda na PPP :p
Awatar użytkownika
Morlowsk
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2006, 20:58
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: Morlowsk »

a ciekawe czy dałoby rade zasilić go jakoś z butli :mysli:
AT 44 + Leapers 3-9x32
Oswald
Posty: 49
Rejestracja: 09 sie 2006, 11:02
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Oswald »

Jest jesze dość tani Crosman 2260. ale jest troche bardziej pewny co do jakości i tańszy (zależy w którym sklepie, np arobron.pl) niestety kal. 5.5mm.
Lepiej ten crosman ,bo tamto to raczej niepewny co do mocy ,jakości ,celności ,a crosman został dobrze przetestowany i można znaleźć troche materiałów w necie.
No i na bank ten QB to Chiń(s)ka produkcja...
Ostatnio zmieniony 21 sie 2006, 12:19 przez Oswald, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 70 +Tasco 6x40 +prowadnica własnego pomysłu.

Kupię wzmacniacz i żarówkę - Cichociemny.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ten Crosman odda ok 30-40 stabilnych strzałów z jednego zasobnika co2, jeden zasobnik kosztuje ok 1,5 zeta, czyli żeby wystrzelić paczke 500 szt srutu dla przykładu Tomitex LOK musisz dodatkowo wydać oprucz kosztów jego zakupu równowartośc dwóch paczek tegoż śrutu, także koszt exploatacji nie w kij dmuchał :wysmiewacz: czy to się opłaca :?: Raczej nie. Karabinki na co2 mają też inną wadę, są bardzo wrażliwe na temperaturę (głównie CO2), czyli to jak karabinek strzela zależy też od temperatury otoczenia. No istnieje jeszcze inna możliwość, przerobić go na PCP no ale znów dochodzą koszty :/ , czyli i tak źle i tak nie dobrze, konkludując: czy nie lepiej po prostu kupić tradycyjną sprężynówkę i cieszyć się strzelaniem tymbardziej że ten Crosman demonem celności także nie jest :?: :okok:
to napisałem wcześniej o Crosmanie 1077 ale wiadomości aktualne :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Conrad jeżeli nie był zanadto modyfikowany (głównie chodzi o zawór) i cena jest niska to można się skusić. Łatwo do niego dorobić w miejsce nakrętki zawór i będziesz ładował z butli. Rura która mieści 2 naboje jest zarazem zbiornikiem ciśnieniowym ,a nie tak jak w crosmanach tylko portem na te naboje. Po za tym to jest dość trwały sprzęt wykonany ze stali ,a nie jak crosmany z metali lekkich i plastiku.
Oczywiście ma swoje wady np. nieszczelne połączenia ,ale łatwo to wyeliminować.
Niemcy robili cuda z tą wiatrówką ,jest idealna do tuningu w segmencie CO2 tak jak Hatsan w sprężynówkach.
W sieci znajdziesz wiele porad na temat poprawienia fabryki.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Celnością oczywiście też nie grzeszy tak jak i crosman ,ale po swoich doświadczeniach z crosmanem na 100% wolałbym tą chinkę. Jedyny atut mojego 1077 to magazynek który notabene jest niezbyt szczelny ,ale 12 strzałów bez "odrywania" się od celu to też frajda.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Crosman też jest "made in china" :(
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Marek wiem ,wiem ,ale na wiatrówce nie pisze made in china tylko US patent i numerek :lol: .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

moze nie do końca na temat ale mnie bardziej interesuje co kupuję a nie gdzie wyprodukowano dany przedmiot czy urządzenie, tak się składa że mam aparat Olympus c315 made in China, poprzednie Olympusy made in Tajwan, nie mniej firma Olympus podpisuje się jak najbardziej pod tym sprzętem co do jego jakości i precyzji wykonania, tak jak pod Crosmanem Umarex czy pod BMK dystrybutor firma brytyjska SMK (Sportsmarketing), wszystko ma swoje odzwierciedlenie w cenie. Dlatego też ok 80% częsci komputerowych na których pracujemy też pochodzi z Azji, w przeciwnym razie średniej klasy komp nie kosztowałby 1200 zeta ale przynajmniej 2400 o ile nie więcej, aparat cyfrowy średniej klasy compact nie kosztowałby 500 zeta a powyżej tysiąca, dla przykładu oryginał Sony Cyberschot chyba P72-koszt ok 1200 zeta, odpowiednik Olympusa 660 zeta (dośc stare dane, teraz ceny już są wyrównane), dlatego każda szanująca się firma na świecie prędzej czy później uruchomi swoje fabryki w Azji (Chiny, Tajwan), inaczej nie wytrzymają konkurencji cenowej z firmami które już tam uruchomiły swoją produkcję.
AA TX200 HC
Oswald
Posty: 49
Rejestracja: 09 sie 2006, 11:02
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Oswald »

Jak miałbym do wyboru "to samo" ,tyle że jedno z nich jest markowane Crosmanem a drugi
nie bardzo wiadomo czym ,to chyba jasne ze crosmana biore.
Ponadto jest tam napisane -"Karabinek jest ulepszoną kopią populernego modelu marki Crossman" :wysmiewacz: to jest śmieszne ,nie dość że droższy to jeszcze nieznana firma ,ch****a wie jaka jakość i jeszcze "ulepszonja kopia" :wysmiewacz:
Ludzie ...Prędzej uwierze w raport komisji warena.
http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... ts_id/1229
http://militarne.pl/store/index.php/ite ... m/861.html
Lepiej te z linków któreś niż "QBcośtam"
Nawet lepiej wyglądają...
Hatsan 70 +Tasco 6x40 +prowadnica własnego pomysłu.

Kupię wzmacniacz i żarówkę - Cichociemny.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

w sumie podejżewam że te karabinki i tak wychodzą z jednej maszyny ;-)
AA TX200 HC
conrad
Posty: 80
Rejestracja: 16 sie 2006, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: conrad »

1. Crosmany wychodzą kaliber 5.5
2. W QB jest więcej metalu a mniej plastiku (podobno). Poza tym jest lepiej rozwiązany zbiornik na CO.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
O widzę ,że mamy takiego mądralę jakich dużo na iweb co niewiele wie ,nie widział sprzętu na oczy ,a tylko podejrzewa i twierdzi to jest gorsze a tamto lepsze.
Oswald ,a powiedz no mi na jakiej podstawie twoje sądy się opierają.
Bo ja mogę Tobie wyłuszczyć dokładnie historię modelu Crosman 160 i jego klonów oraz następców ,nie mówiąc już o tym ,że posiadam crosmana 1077 ,posiadałem do niedawna 1377 (kto zna ten sprzęt ten wie ,że niewiele się różni od modeli na CO2) którego ma teraz sąsiad ,jeszcze wcześniej był właśnie QB78 (poszedł do ludzi bo lufa była GL),a z 1760 miałem okazję kilkakrotnie postrzelać.
I twierdzę ,że QB78 jako kopia Crosmana 160 jest z nich wszystkich najlepszym wyborem. Ma wiele niedoskonałości tak jak pisałem nieszczelności ,osada nadająca się do kominka i parę innych szczegółów z którymi łatwo sobie poradzić ,ale za to ma solidny zamek przypominający w rzeczywistości ten od kbks-u ,a nie mosiężną zabawkę ,obudowaną plastikiem bez szyny montażowej jak w przypadku 1760 (2260) ,lub plastikową jak w przypadku 1077 do której strach coś mocniej przykręcić. Dalej jadąc prawdziwy ciśnieniowy zbiornik ,a nie kawałek rurki z dziurą "bezpieczeństwa" w którą (rurkę) wciśniesz nabój i modlisz się żeby oring uszczelniający na zaworze jeszcze wytrzymał ten kolejny raz. A co do osady to można wystrugać sobie nową mając potem wiele samozadowolenia.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. A Conrad jak jest GL to daj sobie spokój ,bo to jest wtedy straszny siewnik.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Oswald
Posty: 49
Rejestracja: 09 sie 2006, 11:02
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Oswald »

Nie jestem mądralą , ale po prostu po opisach tak sądze. podpis "ulepszona kopia", pomimo że firmy "no name" jakoś durnie brzmi :/ :|
Po za tym sklep nie ma niczego innego jak niemal same chinki...
Hatsan 70 +Tasco 6x40 +prowadnica własnego pomysłu.

Kupię wzmacniacz i żarówkę - Cichociemny.
ODPOWIEDZ