Obrazek

QB 78 - kilka pytań

Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

QB 78 - kilka pytań

Post autor: mrk »

Witam. Naszła mnie ochota na wiatrówkę bez sprężyny, konkretnie na CO2. Na początku pomyślałem o UMAREX 850 AIRMAGNUM CLASSIC kal. 4,5mm (link), ale jest troszkę drogi, a poza tym poczytałem trochę o QB78 i wydaje mi się, że na chwilę obecną spełni moje oczekiwania (w dodatku ma dość pozytywne opinie i relację cena/jakość).
No dobra, koniec przynudzania, czas na pytania:

1. Czym różni się wersja Deluxe od zwykłej? Gdzieś czytałem, że tylko mosiężnym spustem i dźwignią zamką, ale znalazłem na allegro aukcje z różnymi osadami (obie to niby Deluxe) link1, link2.
2. Czy można przechowywać wiatrówkę "pod ciśnieniem" (nie zużyte co2)? Pytam bo nigdy nie miałem tego typu sprzętu, a spotkałem się z różnymi opiniami.
3. Jak wygląda wymiana naboi co2, tzn. ich wyjmowanie? Rozumiem, że wymienia się je gdy słabnie ciśnienie, ale chyba w kartuszu i tak jest spore? Czy przed odkęceniem tego korka w kartuszu spuszcza się jakoś resztę co2?
4. W opisie na allegro QB 79 czytam, że w zestawie jest
CYLINDER ADAPTOR PRZEJŚCIÓWKA DO PAINTBALL
- co to takiego?
5. Czy warto dopłacić i kupić model 79?

Być może kwestie, które poruszyłem są dla wielu oczywiste, ale dla mnie (wstyd się przyznać) nie do końca.
AA S400
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

ad1 .Ta z 1-go linku (kolba) na większości fotek to jest zwykły model (nie deluxe). Deluxe ma mosiężny spust i rygiel zamka i z tego co na fotkach widać także wygodniejszy chwyt - bardziej pistoletowy.

ad2. Można aczkolwiek co2 trochę "wcina" uszczelki i powoduje korozję wewnątrz systemu - wypadałoby zatem co jakiś czas sprawdzić stan karabinka (wytrzeć, przetrzeć smarem wnętrze kartusza i w miarę potrzeb wymienić uszczelki).

ad3. Ja strzelałem na pusto aż ucichło - potem odkręcałem korek.

ad4. Możesz podpiąć butlę do CO2 np 9oz - dooożo strzałów.

ad5. Czyt. ad4.

A jakby jeszcze dorobić do qb79 z butelką 9oz elektrozbijak (długość impulsu ozależniona od temperatury kartusza) i dorobić lufę od slavii czy HW - to wogóle wypas karabinek by był. :)
Pozdrawiam.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Kilan pisze:A jakby jeszcze dorobić do qb79 z butelką 9oz elektrozbijak (długość impulsu ozależniona od temperatury kartusza) i dorobić lufę od slavii czy HW - to wogóle wypas karabinek by był. :)
I system od "Walthera" :hihi:

QB 79 jest "bardziej podatne" na modyfikacje zasilania typu "butelki","mamby" itp.
W 78 bardzo ciężko jest odkręcić korek jak jeszcze jest ciśnienie,chociaż zabezpieczenie przed wyrwaniem korka podczas wykręcania pod ciśnieniem jest,w postaci malutkiej dziurki z boku na końcu kartusza.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

Czy QB 78 wymaga niezwłocznych poprawek warsztatowych (jak Hatsan), czy można bez obaw używać wersji "pudełkowej"?
Ja strzelałem na pusto aż ucichło - potem odkręcałem korek.
Dużo takich strzałów musiałeś oddać?

Czytałem (chyba na iwebie), że ciekły co2 negatywie wpływa na uszczelki. Czy w kartuszu, po przebiciu naboi (QB 78) nadal jest on w postaci ciekłej?
Czy ma znacznie sposób przechowywania wiatrówki z niewykorzystanym co2? Ja przechowuję H70 (w pozycji stojącej) i wiatrówkowe akcesoria, części, itd. w starej szafie na broń na strychu - są tam spore wahania temperatury (jak na pustyni ;) ).
AA S400
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

mrk pisze:Czy QB 78 wymaga niezwłocznych poprawek warsztatowych (jak Hatsan), czy można bez obaw używać wersji "pudełkowej"?
Ja strzelałem na pusto aż ucichło - potem odkręcałem korek.
Dużo takich strzałów musiałeś oddać?

Czytałem (chyba na iwebie), że ciekły co2 negatywie wpływa na uszczelki. Czy w kartuszu, po przebiciu naboi (QB 78) nadal jest on w postaci ciekłej?
Czy ma znacznie sposób przechowywania wiatrówki z niewykorzystanym co2? Ja przechowuję H70 (w pozycji stojącej) i wiatrówkowe akcesoria, części, itd. w starej szafie na broń na strychu - są tam spore wahania temperatury (jak na pustyni ;) ).
Strzelać można zaraz po wyjęciu z pudła - a co ważniejsze - jeśli nie chcesz, wogóle nie musisz jej poprawiać.

Co do ilości strzałów "na pusto" - nie mam pojęcia, trochę tego było - ale to przeładowywanie i tak frajdę ogromną daje.

Ja karabinek z CO2 w środku przechowywałem poziomo - nie wiem czy to dobrze czy nie, ale jekichś negatywnych skutków nigdy nie zaobserwowałem. Co do tego czy po przebiciu nabojów, ciekłe CO2 dostaje się do kartusza - nie potrafię Ci odpowiedzieć.
Pozdrawiam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

mrk pisze:Czy QB 78 wymaga niezwłocznych poprawek warsztatowych (jak Hatsan), czy można bez obaw używać wersji "pudełkowej"?
http://e-tawerna.pl/viewforum.php?f=69
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

Qbuś pisze:
mrk pisze:Czy QB 78 wymaga niezwłocznych poprawek warsztatowych (jak Hatsan), czy można bez obaw używać wersji "pudełkowej"?
http://e-tawerna.pl/viewforum.php?f=69
Czytałem Qbuś, ale prawie każdy coś tam grzebie przy sprzęcie więc zapytałem czy ktoś zauważył coś co jego zdaniem wymaga zastosowania "Service Packa" :)
AA S400
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Ja na "dzień dobry" zrobiłem koronę,spust,tępienie ostrych krawędzi,ładowanie z gaśnicy,następny etap osada i "bebechy" :)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

No i kupiłem :)

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2009 19:13 ]
Karabinek już mam :)
Pierwsze wrażenie dość pozytywne, chociaż mam małą ryskę na lufie. Osada może być, wersja DELUXE ma trochę inną osadę od zwykłej (oceniam na podstawie zdjęć, bo wersji zwykłej nie miałem w rękach). Otwarte przyrządy celownicze moim zdaniem lepsze od tych w Hatsanie, tru-glo fajne, bo dość "delikatne". Szkoda, że spust nie posiada żadnej regulacji :/ .
Jeszcze nie strzelałem (jakoś zimno u mnie na wschodzie ;) ) więc nic na ten temat nie mogę powiedzieć.
AA S400
sylvio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 50
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:11
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: sylvio »

http://www.airrifle-china.com/Product/E ... ductid=102 Ciekawe kiedy takie cuda będą u nas dostępne :hm: Po bmk 50 to chyba drugie chińskie pcp jakie widziałem.
Diana 34 Optisan cobra 3-9x42
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Jeśli lufki będą jak w QuBusiach, to może toto być nawet w miarę celne. Pytanie tylko jak z charakterystyką strzałów - jaki rozstrzał Vo :hm:

Mirek, a ile dałeś za tę swoją ? :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

łoł, Hatsan najpierw swoje PCP, teraz Indastry wyrzuca PCP...może niedługo nastanie czas wielkich obniżek na PCP :PP
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Ino we fifajkach cena to nie wszystko ;). Gdyby tak było, wszyscy waliliby z B2 po 69 złociszy sztuka :lol:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

Luciush pisze:Mirek, a ile dałeś za tę swoją ? :)
269zł + 17 zł przesyłka kurierska pobraniowa

Trochę już postrzelałem, posadziłem tez na niej optykę (zdjąłem otwarte) i muszę powiedzieć, że jestem z niej bardzo zadowolony. Zdaję sobię sprawę, że to produkt z dolnej półki, ale moim zdaniem jako niskobudżetowa odskocznia od sprężyny sprawdza się znakomicie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AA S400
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Wygląda bardzo przyjemnie. Zacząłeś coś dłubać przy niej? Jakie ma skupienie, powiedzmy na 20 m?
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
ODPOWIEDZ