Obrazek

QB 78 - kilka pytań

Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

grossus pisze:Wygląda bardzo przyjemnie. Zacząłeś coś dłubać przy niej? Jakie ma skupienie, powiedzmy na 20 m?
Nic nie dłubałem poza odkręceniem otwartych i posadzeniem lunety.
Co do skupienia to trochę jeszcze za mało strzelałem, ale jak już wyzerowałem lunetę to na 15 m z pozycji podpartej na 10 strzałów 8*10 i 2*9 (tarcze żona wyrzuciła :/). Jak będzie cieplej to postrzelam na większe odległości.
Będę musiał zrobić polerkę spustu (chociaż jeszcze go nie rozbierałem i nie wiem jak wygląda) bo nie chodzi tak płynnie jak bym chciał.
AA S400
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Spust jest dwuelementowy i posiada dwie śrubki z tyłu obudowy. Jedna odpowiada za długość drogi języka do momentu strzału, a druga ogranicza jego ruch do tyłu już po strzale (abstrakcja ;) ).
Warto podkleić je bo się będą odkręcać.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

A zaraza... patrz, a ja usiłuję sprzedać moją :/ No, ale to inny dział ;).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Widzisz Łukasz - a ja myślę nabyć spowrotem :) ale 79 - mam plany hehehe
pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Drogi kolego Luciush, ja na razie robię zwiad. Jeszcze mój Harry dobrze się nie zadomowił, praktycznie żadnych przeróbek się nie doczekał. Najpierw z nim powalczę, jakąś sprężynkę nową założyć, kolbę dociążyć, przesmarować... Jednak QB-78 puszcza oko do mnie, a ja coraz trudniej się opieram, także kto wie czy na wiosnę nowa miłość nie wystrzeli. :hihi:
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Mnie się nie pali, mogę chwilkę poczekać :). Jeśli Cię skusi, wal jak w dym, dogadamy się :king:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Mirku! Jak sprawuje się chinka? Testowałeś, badałeś, postrzelałeś? Jakie wrażenia? Może jakieś tarcze do pooglądania?
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

Strzelałem dwa czy trzy razy (w tym zerowanie lupki), więc chwalił nie będę (narzekał też nie). Nie spodziewam się cudów za taką kasę, ale już mogę powiedzieć, że strzela mi się przyjemniej niż z H70.
Na tyle spodobało mi się strzelanie bez napinania sprężyny, że chyba będę się powoli rozglądał za jakimś tańszym PCP (CZ200, BSA Lonestar, Falcon FN19, AA S400). Tylko muszę skarbonkę podtuczyć ;) i przeforsować kolejny zakup wiatrówkowy - a ostatnio nie dość, że QB kupiłem to jeszcze lupkę, dwa pokrowce, i trochę drobiazgu (naboje co2, śrut), więc łatwo nie będzie :/ .
AA S400
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

"Apetyt rośnie w miarę jedzenia." :) Z kaską też u mnie ciężko i PCP to raaaczej daleka perspektywa, ale jednak perspektywa. Myślałem czy czasem właśnie z QB się nie pobawić, ale im więcej człowiek czyta te fora, to co chwila pojawia się coś co trzeba koniecznie poprawić, przerobić itp. , a nie wszyscy lubią przerabiać dopiero co kupiony towar. Zobaczymy co to nowego wiosna przyniesie. Ta zima to już mnie wkurza. Jak nie śnieg, to deszcz, to mgła, to roztopy, to mróz ... kiedy tu postrzelać ... :/
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

grossus pisze:"Apetyt rośnie w miarę jedzenia." :)
Dokładnie :)
grossus pisze:Myślałem czy czasem właśnie z QB się nie pobawić, ale im więcej człowiek czyta te fora, to co chwila pojawia się coś co trzeba koniecznie poprawić, przerobić itp. , a nie wszyscy lubią przerabiać dopiero co kupiony towar.
Z tego co czytałem wynika, że jeżeli nie będziesz chciał tankować co2 z gaśnicy (lub innej butli) i nie będziesz oczekiwał, że QB mocą dorówna Hatsanowi to nie musisz przy niej grzebać.
grossus pisze:Ta zima to już mnie wkurza. Jak nie śnieg, to deszcz, to mgła, to roztopy, to mróz ... kiedy tu postrzelać ... :/
Już niedługo :)
AA S400
Dijskra
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2009, 9:03

Post autor: Dijskra »

Witam, odświeże nieco temat. Kupiłem pierwszą w swoim życiu wiatrowke - QB78 Deluxe 4,5 mm. Paczka przyszła z allegro wygląda wszystko na ok. Czytam instrukcje (po angielsku) no i ładuje dwa naboje Co2 denkiem do siebie, dokręcam śrube aż usłysze jak obydwa pojemniki sie przebija i komora wypełni sie gazem. Ok otwieram zamek, juz mi gdzies ucieka powietrze, laduje naboj. Tak dwa razy i postrzelaniu. Komora z gazem jest pusta. 2 naboje Co2 i i 2 strzały z wiatrowki. Cos nie tak, opis użytkownika - 1 naboj Co2 - 60 strzałow. Nie wiem czy wiatrowka jest nieszczelna, czy zle ją obsługuje. Jeszcze raz załadowałem i znowu to samo, duzo powietrza ucieka lufą. Czy ktos moze cos poradzic, bo zastanawiam sie juz nad reklamacja.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Dijskra pisze:Nie wiem czy wiatrowka jest nieszczelna, czy zle ją obsługuje. Jeszcze raz załadowałem i znowu to samo, duzo powietrza ucieka lufą.
Załaduj kapsuły do zbiornika przy naciągniętej sprężynie zbijaka , zawór się nie domyka dlatego ucieka gaz przez lufę. Jak naciągniesz zamek jak do strzału to zawór nie rozszczelni się i możesz się cieszyć strzelaniem wiecej niż te dwa razy :) , nie licz jednak na ogromną ilość strzałów te 60 to raczej na dwóch kapsułach ,a nie jednej.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
yanek
Posty: 8
Rejestracja: 17 wrz 2009, 17:25

Post autor: yanek »

Czesc wszystkim ;)))

Wlasnie dzisiaj doszly do mnie dwa Qbusie 78 lux jeden dla mnie drugi dla brata , do tego mam leapersika 3-12x 32 OA ;))

Karabineki zakupilem na allegro , niestety jeden ma centymerowa ryse niby to w niiczym nie przeszkadza no ale pozostawia pewien nie smak.Byly to karabinki z wadami opakowan ale widac ze nie tylko opakowan. Za sztuke zaplacilem 235zl czyli prawie jak za darmo;))

Sam karabinek robi na mnie duze wrazenie ladne drewienko nie jest za ciezki z lunetka bedzie jakies 3 kg , oksyda , no coz widzialem juz lepsze ale jak za te pieniadze to OK;)
Maly skladny w sam raz do stzrelania z pozycji stojacej;)

Nie planuje zadnych modyfikacji na dzien dzisiajszy ----> nie podoba mi sie jedynie ten zloty rygiel jak narazie , jutro go przetestuje jak czas pozwoli i opisze swoje wrazenia ze strzelania ---> jedyne czego sie boje ze system bedzie nie szczelny i bede musial wymieniac te nieszczesne uszczelki.

to narazie tyle pozdrawiam ;)
robson31
Posty: 68
Rejestracja: 23 sty 2009, 21:33

Post autor: robson31 »

Witam ,też myślę nad zakupem QB.Na początku chciałem kupić 78,ale myślę że 79 to lepszy wybór jest niewiele droższa ,a mniej problemów z przerabianiem na butle. Obserwując różne fora ,a także aukcje jednak więcej osób kupuje QB 78 ,ciekawe dlaczego,czyżby QB 79 była gorzej wykonana . Z moej wiedzy wynika że te że te dwa karabinki różnią się tym iz QB 79 ,jest ładowana z naboju 88g,chyba że się mylę.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Chwila z google powie Ci wszystko ;)

1) Myślę że powodem może być to że 78-ka jest... po prostu ładniejsza :) Całość, razem z tym pseudo-kartuszem tworzy całkiem zgrabną całość i nawet wygląda jak takie prawie-PCP. Natomiast QB79 wygląda jakby ktoś urżnął kawał łoża i wkręcił zawór pod nabój 88g. a ogólnie całość może sprawiać wrażenie nie przemyślanej do końca "samodiełki".

2) Powód pewnie ważniejszy - czy aby mimo wszystko użytkowanie "bombiczek" 12g nie wychodzi taniej? :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
ODPOWIEDZ