Obrazek

QB 78 - kilka pytań

Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Generalnie QB 79 jest droższe od 78 nie tylko samą ceną karabinka ,ale też dodatkami.
QB79 jest skonstruowana z myślą o zasilaniu z butli wielokrotnego użytku stosowanych w paintaball'u pomysł z przejściówką na kapsuły 88g jest dość przypadkowy takie rozwiązanie stosuje się w tej chwili tylko jako rezerwowe/awaryjne źródło gazu do markerów ,a sprawdza się dobrze w wiatrówce ze względu na mniejszą jej "gazożerność".
Gdy nie napełniamy chałupniczo kapsuł 88g które w końcu przeznaczone są do jednokrotnego użytku ;) to jest rozwiązanie drogie w użyciu jeżeli strzelamy dość dużo. Gdy stosuje się butelkę np 9 oz to nie dość ,że koszt gazu jest praktycznie pomijalny to mamy z takiej butelki taką ilość strzałów ,że nie ma potrzeby taszczyć ze sobą żadnych dodatkowych zasobników gazowych. Koszt tego rozwiązania w tej chwili nie jest już duży , butelka na allegro 50-60 zł przetoczka o ile wykonamy ją sami lub po znajomości to koszt 20-30 zł na allegro można już kupić w okolicach 40-50 zł , gaśnicę śniegową lub inną butlę CO2 można też bardzo tanio zdobyć.
Jednak 79 ma pewne zalety można z niej osiągnąć dużo stabilniejsze strzały gdy zastosujemy syfon w butli lub nawet gdy zastosujemy tylko zawór on/off i otworzymy go minimalnie , jeszcze dalej się posuwając zastosujemy komorę rozprężeniową. Wszystko to na raz stosowane daje naprawdę dobry rezultat i rozrzut w prędkości wylotowej redukujemy do kilku m/s.
Zawsze jest też możliwość zastosowania powietrza i mania PCP'a ;) ,ale to już inna bajka i wymaga sporo pracy i znacznych nakładów finansowych co nie do końca się kalkuluje ;D .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
yanek
Posty: 8
Rejestracja: 17 wrz 2009, 17:25

Post autor: yanek »

Witam ponownie.

Postrzelalem sobie z bratem juz jakis czas temu z Qbusiow ----> strzelanko odbylo sie w blokowej piwnicy na dystansie 9m.
Strzelalismy do monet jednogroszowych kostek do gry, dlugopisow.
Jestm milo zaskoczony celnoscia tych karabinkow na tytm dystansie nie bylo problemu z trafieniem w cel naprawede bardzo fajny karabinek za niewielkie w sumie pieniadze.
Jedynie co zauwazylem z wad dotej pory to to , ze srut wchodzi za luzno do poru ladowania , wrecz tam wpada, bede musial zakupic jakis nadklibrowy , zobaczymy czy to cos pomoze. To na tyle pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

yanek pisze:Jedynie co zauwazylem z wad dotej pory to to , ze srut wchodzi za luzno do poru ladowania , wrecz tam wpada, bede musial zakupic jakis nadklibrowy , zobaczymy czy to cos pomoze. To na tyle pozdrawiam.
Tak ma być , lufa u wejścia posiada lekki stożek w którym uszczelnia się oring popychacza , właściwa średnica lufy rozpoczyna się za otworem kanalika prowadzącego do zaworu.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
T'J
Posty: 487
Rejestracja: 29 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Kuźnica Katowska
Kontakt:

Post autor: T'J »

Witajcie Koledzy...
Rozbebeszyłem spust mojej QB78... Złożyłem, a tu mi spust nie chcę zaskakiwać pomóżcie co mam zrobić...
Pozdrawiam i Życzę Samych 10-tek W Nowym 2010 Roku.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2010, 23:45 przez T'J, łącznie zmieniany 2 razy.
"...PDG Ekipa robi tak Rap Kotku...."
milvuc
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:27

Post autor: milvuc »

Witam,
Jestem nowy na tym forum :)
Przeczytałem chyba większość tematów na temat wiatrówki QB 78/79, i mam totalny mętlik w głowie.
QB 78 deluxe- Kartusz jest zbiornikiem? Czy on musi być cały czas zasilany z gaśnicy(podczas strzelania)? czy normalnie napełniamy po rozładowaniu?Ile strzałów z jednego napełnionego kartusza?
QB 79- kupuje normalnie butle 9oz i montuje, taka butla jest ponownie napełniana z gaśnicy?
A gaśnice napełniam gdzie i za ile?
Interesuje mnie co wychodzi drożej , i myślę ze na jedna 'sesje' strzelania wystarcza około 100-150 srutu, co by mi sie bardziej opłacało?
Juz mam odpowiedz :)
Miki pisze:Kartusz OB 78 jest zbiornikiem, ładuje się go z gaśnicy przed strzelaniem i odłącza. Aby móc to robić, trzeba w oryginalny korek wstawić zawór, albo dokupić korek z zaworem. Bez odpowietrzania masz ok 30 stabilnych strzałów. Jak zrobisz odpowietrzanie ilość strzałów wzrasta do ok 50.

Zamiast korka można dać przedłużke kartusza, wtedy ilość strzałów się podwaja.

Podobnie jest z QB 79, tam zakłada się naładowaną butle paintballową, strzałów będzie kilkaset. Znacznie wzrasta też waga wiatrówki - coś za coś.

O ile gaśnica ma ważną legalizację napełnisz ją w każdym punkcie sprzedaży gazów technicznych, serwisie gaśnic etc. Możesz też szukac kolejnych bez atestu - idzie wyrwać za 20-30 zł nawet za pełną.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Młody78 pisze:Witajcie Koledzy...
Rozbebeszyłem spust mojej QB78... Złożyłem, a tu mi spust nie chcę zaskakiwać pomóżcie co mam zrobić...
Pewnie źle założyłeś tą sprężynkę w elemencie ryglującym (co wygląda jak mała agrafka) sprawdź ze schematem. :?:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
milvuc
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:27

Post autor: milvuc »

Witam,
No wreszcie zamówiłem QB 78 de lux i, czekając, chciałem od razu zamówić uszczelki.
http://www.allegro.pl/item940905094_usz ... _inne.html
co myślicie o tym,czy można taniej w sklepie kupic?
I wogule jak się takie uszczelki nazywają fachowo ( jestem obcokrajowcem), i w jakim sklepie takie coś można kupić, i jakie średnice ? :)
Też chciałem kupić rure cisnienową ( stal bezszwowa), ale również nie wiem w jakim sklepie mogę takie coś nabyć, i też jaka średnica?
Pozdrawiam:)
P.S. przepraszam za ewentualne błędy ortograficzne :)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

milvuc pisze:http://www.allegro.pl/ite...078_i_inne.html
co myślicie o tym,czy można taniej w sklepie kupic?
W sklepach z hydrauliką/pneumatyką a nawet motoryzacyjnych można takie o-ringi kupić po ~0,30-1,50zł za sztukę. Pomijam kwestie dostępności wymiarów, ale czasem można sobie pozwolić na te 0,1-0,2mm różnicy.
milvuc
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:27

Post autor: milvuc »

Nie wiem czy to za dużo prosić, o taka listę z dokładnymi średnicami?
Może się też przyda innym :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ