Obrazek

Kupno Qb-78 lub.... no właśnie lub co....?

szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Kupno Qb-78 lub.... no właśnie lub co....?

Post autor: szyks »

Hej!
Przymierzałem się ostatnio do kupna jakiegoś śruto-plujka (po przygodzie z kralem boję sie i mam kompleksy aby kupować droższe wiatrówki) a więc pomyśłałem po wielu poszukiwaniach (budżecik <300zł) że jeszcze nie mialem w rękach karabinka na CO2.
Mam pytanka:
1) Ile kapsuł używa się przy strzelaniu z niego 1 czy 2?
2) Jak wygląda sprawa z zostawieniem niewystrzelanej kapsuły co2 w środku karabinka?
3) Czy to dobry wybór jeżeli chodzi o karabinek przy takim budżecie?

Tak jak wspominałem ten QB'uś nie musi być moim ostatecznym wyborem.

Pozdrawiam Serdecznie.

PS Ah i czy te wiatrówki są wszystkie gładko lufowe :?: :?: :?:

http://allegro.pl/item420804907_karabin ... mocja.html
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

1. Dwie
2. Można
3. Zapewne.

Popatrz sobie jeszcze QB79. W budżecie około 550zł można już nawet na PCP przerobić.
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

A jeżeli chodzi o lufe to robią gwintowane??? Bo czytałem jeden wątek na forum i była recenzja... i nie było gwintowanej lufy. :zdziwko:
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

szyks pisze:PS Ah i czy te wiatrówki są wszystkie gładko lufowe :?: :?: :?:

Nie! ,Ale przed zakupem warto sprawdzić u sprzedającego,bo trafiają się GL.

QB-78 --2 naboje 12g ok.60-80 strzałów

QB-79 --1 nabój 88g nie liczone dokładnie ale chyba ponad 200.


Oba QBusie bardzo łatwo przerobić na ładowanie z gaśnicy,W moim przypadku gaśnica 1,5 kg CO² wystarcza na ok.miesiąc dość intensywnego pykania :) .
Koszt napełnienia gaśnicy-5zł. :hihi:
Ostatnio zmieniony 18 sie 2008, 20:28 przez Qbuś, łącznie zmieniany 2 razy.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

Hah wiadomo że teraz to TYLKO GWINT nie> ;)
Hmm według mnie jeżeli nie bedzie sie chciało przerabiac na PCP (a kto moze coś takiego zrobić???) to 78 jest bardziej ergonomiczny... taniej wyniesie kupno co2.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Ja mam QB78 (może tylko narazie - zależy jak ewentualna sprzedaż poratuje budżet na nowy sprzęt). Lufa gwintowana, nawet ładna korona - choć niespecjalnie mocno zaznaczona. Karabinek z przepolerowanym spustem i lekko rozwierconym kanałem dolotowym gazu do lufy - tuningu koniec.
Rezultaty to skupienie rzędu 17mm na 25m - za te pieniądze to rewelacja.

Co i tak nie zmienia faktu, że chcę lepszy sprzęt hehehe (Maniek coś już o tym wie bo na chat'cie gadaliśmy - ale chyba nie będzie mnie stać na PCP - rozważam jeszcze HW97,HW98 i TX200Mk3).
Pozdro

[ Dodano: Pon 18 Sie, 2008 21:29 ]
szyks pisze:Hah wiadomo że teraz to TYLKO GWINT nie> ;)
Hmm według mnie jeżeli nie bedzie sie chciało przerabiac na PCP (a kto moze coś takiego zrobić???) to 78 jest bardziej ergonomiczny... taniej wyniesie kupno co2.
Ergonomiczne są tak samo 78 i 79. Jeśli chodzi o kupno nabojów to ekonomiczniejsze jest 78 :)
Ale i tak jak Kuba pisze - gaśnica (tyle, że ja kartusza nie mam :( )
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Kilan pisze:(tyle, że ja kartusza nie mam :( )
:hihi: Kartusz w QB78 jest "fabrycznie"zamontowany wystarczy w korek zamontować szybkozłącze :lol: (mam tak)

79 łatwiej przerobić!,"Foxyrysza" ma tak zrobioną oryginalną redukcię,coś tam uciął,wydłubał,przełożył i ładuje nabój 88g z gaśnicy :hihi:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Ehh tak jak to się za szybko pisze - miałem na myśli przedłużenie kartusza na długość lufy :)

PS. Kuba a tak Pi razy oko ile wejdzie CO2 do kartusza QB78 (nie śnieży??)??
I szybkozłączka to na jakie cieśnienie (100 styknie - może jakiś sklep on-line z tego typu towaerm możesz podać).
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

Ok a jak wygląda sprawa z optyką, jakiej długości jest szyna orazy czy wejdzie mi na tą plujke Leapers 9x40 5th Gen.??? I czy ładowanie śrutu nie będzie trudniejsze?
Pozdrawiam.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Wejdzie. Port ładowania tak czy inaczej jest pod lupką, jej długość niema znaczenia.
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

Ok OK :) ;) Suer dziękuje za informację. A czy ktoś może mnie przybliżyć do informacji jeśli chodzi modyfikację Qbusia na PCP tzn kto i gdzie może mi to zrobić???
Aha i na ktoś sklep który najtanie sprzedaje CO2? :D
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

O zasilaniu QB z powietrza na tym forum powie najwięcej twój przedmówca - czyli Mariusz :) - z tego co czytałem na beżowym - wykona to każdy.
Jaśli ma chodzić na CO2 - tu też bardzo stabilna prędkość - ale różna w różnych temperaturach, także trzeba albo krzyżykiem w pionie skorygować, albo poprawki przy celowaniu brać. I to chyba jedyna acz dość poważna wada CO2, choć da się z tym żyć :)
Jednak ciągłe kupowanie nabojów 12g to by mnie chyba finansowo zjadło - tak lubię z tego strzelać hehehe - przeróbka na zasilanie z gaśnicy to może nie konieczność oczywista, ale z całą pewnością racjonalna - jak lubisz dużo strzelać.
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

He tak.... jeżeli chodzi o budżet w okolicach 300zł myślałem juz i to bardzo dużo o PCA... a dokładnie o Sharpie. Sharp Innova 1210 drewienko ew polimer.
Mam bardzo mieszane uczucia do tego karabinka. Powiedzcie mi: męczy strzelanie jeżeli chodzi o ciągłe pompowanie wiatrówki? :D Czy ktoś już sie tym zajmował? ;)
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

szyks pisze:Powiedzcie mi: męczy strzelanie jeżeli chodzi o ciągłe pompowanie wiatrówki? :D Czy ktoś już sie tym zajmował? ;)
Oj męczy,zwłaszcza jak się chce postrzelać na full power :) na pukanie do tarczki albo kapsla przy trzech "pompnięciach" to już nie jest tak żle.Puźniej opór jest coraz większy i 10-12 razy za każdym razem daje popalić na biceps i można mieć zakwasy :lol: .
Taki mały fitnes :D
Old Indian Never Die
krzycho1708
Posty: 148
Rejestracja: 17 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: krzycho1708 »

A to trzeba pompować co każdy strzał czy raz na kilkanaście strzałów?
Sorki za głupie pytanie ale nie mam pojęcia jak to jest :maruda:
ODPOWIEDZ