Obrazek

Moje QB 78 i pierwsze schody ;).

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Moje QB 78 i pierwsze schody ;).

Post autor: Luciush »

Mam pytanie (a nawet kilka) do kolegów "chińczyków".
Chciałem oddzielić złom od opału w moim QB78, ale na drodze stanął mi dzyndzel bezpiecznika:
Obrazek
Obrazek
Po odkręceniu śruby mocującej i próbie wyjęcia, tenże dzyndzel nie pozwala oddzielić elementów od siebie, i tu moje pytanie, czy da się go zdemontować jakoś w miarę mało brutalnie? Jak wygląda, widać na zdjęciach powyżej.. Chciałbym wyjąć śrut, któremu udało się w magiczny sposób dostać w mechanizm wiatrówki, oraz przesmarować ją nieco i obejrzeć.

Kolejne moje pytanie tyczy się samego strzelania. Miałem dwa QB, jeden poszedł do kolegi i na tamtym, za pomocą emulatora optyki 4x20 udało mi się (z podpórki oczywiście) zrobić ładne skupienia, nie przekraczające 2cm/20m. Natomiast z egzemplarza który został u mnie, po założeniu lupki z Hatsana (tasco 8x42) mam siewnik obejmujący praktycznie całą tarczkę... Aż takiego błędu paralaksy ona nie ma, a i objaw jest ciekawy: przy jednej serii 10 strzałowej 3 strzały poszły nie wiadomo gdzie, 5 ułożyło się w ładne skupienie, kolejne 2 - znów w kosmos. Inne serie - obraz nędzy i rozpaczy. Teraz pytanie: czy winą obarczać standardowe w takiej sytuacji powody (niedobrany śrut, uszkodzenie optyki-nie trzyma zera itp.) czy też w QB może siedzieć jeszcze jakiś diabełek o którym nie wiem? Dodam że przestrzeliny układają się na tarczy gdzie chcą, nie liniowo góra/dół i raczej wykluczyłem skoki V0 (choć i one mogą mieć miejsce, ale raczej nie w takim zakresie..).

Będę wdzięczny za wszelkie porady! :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Przekręć do końca w pozycję S i wypchnij czymś z drugiej strony. Wylezie.
Aż takiego błędu paralaksy ona nie ma, a i objaw jest ciekawy: przy jednej serii 10 strzałowej 3 strzały poszły nie wiadomo gdzie, 5 ułożyło się w ładne skupienie, kolejne 2 - znów w kosmos. Inne serie - obraz nędzy i rozpaczy.
KTK :maruda:
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Bezpiecznik wypychasz w stronę z dźwigienką w pozycji zabezpieczone. Jak wyjdzie kawałek i pokaże się w środku taki pręt od góry przyciskający bezpiecznik to naciskasz ten pręt np. śrubokrętem do góry i wyjmujesz bezpiecznik. Pręt ze sprężynką opadnie ale nie wypadnie.
heh - rozumiesz?? :hm:
co do siania - może trza dociągnąć śrubkę blokującą lufę (zaraz za portem ladowania) i /lub dociągnąć 8-kę (lufka może się bujać na boki). Lub korona.Lub taki egzemplarz - czego Ci nie życzę.
Pozdro

PS lub jak Maniek napisał śrut. :)
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Dzięki za radę chłopaki! :)
No to wybitnie musiałby nie smakować akurat tej wiatrówce (wiem że to możliwe... :/ ), bo poprzedni test na skupienie też robiłem na KTK i wynik j/w.
Raczej stawiał bym na lupkę - gdzieś u beżowych ktoś opisał podobny objaw: "zegarek" na tarczy. To tu to tam... Chyba wezmę, "ołówka" i położę na tym QBusiu. Choć tyle uda się sprawdzić może :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

a mie sie coś nie wydaje :hm: lupki to może i 'zegarkują' po tarczy, ale to na karabinkach kopiących i nie wierzę, aby sprężyna zbijaka była tak silna, żeby dawała choć namiastkę kopa.

może popróbuj z otwartych - skupienie może i nie będzie wiele mówiące, ale i tak wypatrzysz odskoki. lub nie wypatrzysz ;)
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Też bym doradził sprawdzenie optyki,a może jakiś "zadzior w lufie" :?: lub w miejscu fabrycznej "pseudo korony" :hm: Pooglądaj szkiełkiem powiększającym zakończenie lufy i środek.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Potwierdzam ocenę Kuby. U mnie na fabrycznej pseudo koronie było jako tako ,ale nie mogę powiedzieć ,że dobrze. Potem zrobiłem koronę dremelem za pomocą frezu o kilku piórkach i było dużo lepiej. Ostatnio przyszło mi do głowy aby zrobić koronę bardziej profesjonalnie więc na tokarkę ucinka i korona zrobiona delikatnie nożem potem kulka i szlifowanie , wygląda pięknie ale wiatrówka sieje jak nigdy. Okazało się ,że powstała jak by minimalna cieniutka warga równa wysokości pól tym samym w końcach bruzd jest materiał ,zgrubienie. Sieje przez to niemiłosiernie.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ