Obrazek

qb79 czy crosman 2100

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

qb79 czy crosman 2100

Post autor: Kilan »

tak mi po głowe chodzi: czy ta chinka z butelką 9oz (lub 88g przerobioną na doładowanie) czy może ten śmieszny crosman i pokombinować na PCP - tu prosiłbym o propozycje przeróbek (w końcu qb79 na butle już trochę jest może więc pokombinować deko z mechanizmem crosmana) Proszę o sugestie i porady ewentualne
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Hej,
Jestem na etapie szukania czegoś do strzelania. Spieniężyłem swojego H 70 bo była okazja- teraz poluję na coś innego. Przerabiałem już temat PCP i CO2, sprężyny klasycznej i dolnej. Jak chcesz fajne CO2 to bierz QB 78 (przekonał mnie do tego Qbuś, któremu jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i cierpliwość :) ) Niewiele brakowało i brałbym ją sam, ale jednak problem z nabijaniem butli, robieniem przejściówek etc. skusił mnie na dolny naciąg (Gamo CFX ).

PO PIERWSZE:
Crosman to plastik- zabawka dla amerykańskich dzieci, które przed strzelaniem z berety, czy glocka kupują sobie to w monopolowym.
PO DRUGIE:
Jedno i drugie to chinka tylko się inaczej nazywa i qb są metalowe
PO TRZECIE:
Skoro już wiemy że nie Crosman to zostaje wybór 78/79
Ja wolę 78 w którym można po prostu wstawić zaworek w korku i mamy gotowy kartusz bez pstrokacenia konstrukcji butlami etc... w 79 jesteś uzależniony od butli w bagażniku- 78 daje jeszcze w razie sytuacji kryzysowej opcję strzelania z nabojów 12g

Zrobisz jak chcesz, ale po tym co przez 2 tygodnie przeszedłem szukając wiatrówki już mam swoje obcykane typy ;)
Awatar użytkownika
gonsalez
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:54
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: gonsalez »

Kiedys stalem przed tym samym wyborem i padlo na QB 78. Mam ja ponad rok i nie zamienilbym sie na inna. Z 25 metrow sciagam nia kapsle od piwa podczas gdy kumpel majacy Comete feniksa ledwo daje rade z pudelkami po papierosach.
(Dla porownania ja wydalem na QB 78 400 zl + 200 za lunete PP 3-9x42 a on za Feniksa plus Leapersa z podswietlanym krzyzem i zoomem 3-9 jakies 1500zl)
Minusy to brak mozliwosci strzelania w zimie(i tak bym nie strzelal-nie jestem hardcorowcem) oraz spadajaca moc przy ostatnich strzalach. Z drugiej strony dzieki tej wadzie swietnie nauczylem sie brac poprawki na krzyzu z Mill Dotem.
Crosmana bym nie bral. Zanim kupilem QB mialem crosa w reku i:
crosman= plastik,plastik,plastik problem z montazem lunety bo szyny nie ma
qb 78/79=samo drewno i metal,szyna standardowa 11mm
QB 78 + PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

volty pisze:można po prostu wstawić zaworek w korku i mamy gotowy kartusz bez pstrokacenia konstrukcji butlami etc... w 79 jesteś uzależniony od butli w bagażniku- 78 daje jeszcze w razie sytuacji kryzysowej opcję strzelania z nabojów 12g
Taki kartusz napełniasz CO2 z dużej butli,czy powietrzem,czy czym wogule? Na ile strzałów ci to starcza?
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

pg.25 pisze:Taki kartusz napełniasz CO2 z dużej butli,czy powietrzem,czy czym wogule? Na ile strzałów ci to starcza?
Tylko CO2 , stabilnych strzałów powinno być około 40 do 50.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Właśnie dograłem sprawę QB78 (z naszego działu k/s) - więc będzie ten karabinek.
Na iWeb jest dużo o przeróbkach (i owszem kartusz można napełnić powietrzem lecz niezbędny jest regulator - tak czytałem) - i chinka z całą pewnością dostanie nową osadę i dodatkowy kartusz + inne modyfikacje systemu.
Jak na razie czekam na przesyłkę, a jak dojdzie to najpierw się pobawię serią - zobacze jak to się je znaczy strzela.

[ Dodano: Sob 07 Cze, 2008 12:19 ]
volty pisze: Niewiele brakowało i brałbym ją sam, ale jednak problem z nabijaniem butli, robieniem przejściówek etc.
Hmm a modyfikacje z kartuszem włącznie to mam nadzieję w airgunservice wykonać (wysłać, zapłacić i odebrać). A ładowanie butli chyba nie takie straszne - niedaleko mam punkt z gazami technicznymi - jakiś 1km więc piechotką to pare minut.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Kilan pisze:Na iWeb jest dużo o przeróbkach (i owszem kartusz można napełnić powietrzem lecz niezbędny jest regulator - tak czytałem)
Dobrze czytałeś ;) ,tylko sprawa dotyczy QB79 i wykorzystania butli HP od markerów paintballowych. Wstawianie regulatora do QB78 to przerost formy nad treścią , taki regulator kosztuje przynajmniej połowę wartości tego karabinka ,a trzeba jeszcze liczyć się z kosztami przeróbki i samego kartusza. Czyli przeróbka wyniesie sporo więcej niż koszt karabinka.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Na iWeb w wątku QB78 i modyfikacje kolega deep13 (airgunservice) pisał, że po modyfikacjach przy 100barach na powietrzu QB78 robi Vo 265 m/s (co prawda nie podał na jakim śrucie) natomias zasilana w CO2 i te same modyfikacje 235 m/s. Kartusz musi być oczywiście przystosowany do odpowiednich ciśnień (choć mi w zupełności starczyłoby te 235m/s na exact bo to już 15J) i sprawa dotyczyła właśnie QB78.

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=393 ... c&start=30

zaraz pierwszy post.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Czytam posty na iweb ;) , przeczytaj jeszcze raz co napisałem wcześniej. Aby wszystko działało właściwie i było w 100% bezpieczne (czytaj oryginalne atestowane) trzeba wydać znaczną kasę , są tacy którzy się o tym przekonali i zawrócili z tej drogi na rzecz np. CZ-tki.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Robert - je nie piszę, że tak zrobie. Napisałem, że takie mody i 235m/s na CO2 jest a raczej będzie dla mnie jak najbardziej zadowalające. A opis QB78 jako PCP - chodziło tylko o to, że tak można (w znaczeniu da radę). Jednak jak mawia mój ojciec "z gówna bata nie ukręcisz" - wiem, że jak PCP to od razu w sklepie czy używkę od razu kupić - też na iWeb było, że to i taniej i dużo bezpieczniej.
Pozdrawiam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
ODPOWIEDZ