Obrazek

QB 88 i podobne

Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Chinka jako dodatek rekreacyjny owszem, jako wiatrówka "podstawowa" odpada.

Mając takiego Steyr'a czy Walthera, lub inne powyżej 2k nie sposób strzelać do puszek ze stojącej, a niektóre protezy troche ważą. Stąd kupowanie lekkich "dodatków" ot coby popykać przy grilu, bez wysiłku czy też obaw o uszkodzenia, otarcia sprzętu.

Jak już to weż sobie QB79, niewiele droższe.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

:) Obie poruszone przez Ciebie kwestie przewijają się w moich postach.
1) Założenie było: Wiatrówka DO CZASU zakupu poważniejszego sprzętu - ot takie strzeladełko.
2) W linku wrzuciłem aukcję z "kubkiem88" za 190 zł i to jeszcze z kompletem akcesoriów w cenie, a goła "79-tka" kosztuje niemal 400 zł. A za te pieniążki faktycznie można się rozglądać za używaną Slavcią, czy HW30 (ale to już trzeba mieć fart ;) ). No chyba że ktoś majstruje sobie supertanie PCP :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Chinki to potoczna nazwa i nie ma nic wspólnego z szowinizmem. Nie wiem skąd masz takie informacje o opini Miłka bo ja znam akurat inną ,która zresztą nie jest tylko jego opinią ,a ma ona mniej więcej taki charakter- chinki to dziadostwo i bardziej nadają się na złom niż do strzelania natomiast hatsan jest tyle wart ile kosztuje. Ja w takich wypowiedziach nie widzę znaku równości.
Sam kupiłem AR-a i wcale nie mam zamiaru piać z zachwytu ,da się z tego strzelać i tyle można o nim powiedzieć ,tylko aby dało się z niego strzelać musiałem poświęcić mu trochę czasu i sporo poprawić ;) . Produkty Industry Brand często nieźle się prezentują ,ale problemem jest jakość materiałów jak również niedokładność wykonania i spasowania elementów , w przypadku CO2 ten pierwszy feler jest do przeżycia ,a poprawić fabrykę samemu można. Natomiast w karabinkach sprężynowych jakość materiałów ma tak samo istotne znaczenie jak i wykonanie ,niestety tej pierwszej przypadłości nie da się samemu poprawić. No może przesadziłem wszystko się da tylko czy jest w tym sens ;) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

No i mnie przelicytowali :maruda: Trudno,poszuka sie czego innego ;) Pozostaje czekać aż mój P-8 wróci z serwisu :maruda:
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Powiem tak: co do opinii Miłka o Hatsanach - toczyła się kiedyś dyskusja na naszych łamach
(dla przypomnienia: http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=146 ... sc&start=0 )
I jakoś ten jego pierwszy post utkwił mi w pamięci mimo że gdzieś dalej pisze że Hatsany w przedziale do 500 zł są nie do pobicia jeśli chodzi o stosunek cena/jakość :).
I żeby nie było - darzę go wielkim szacunkiem, bo posiada ogromną wiedzę n/t wiatrówek :) i ogólnie "branży". Chodzi mi tylko o fakt obiektywnego spojrzenia na dany sprzęcik, BEZ patrzenia na nalepkę jaka na nim siedzi i rozdział - złom do złomu, średniaki do średniaków, górna półka - na półkę ;). A co do jakości chinek masz rację, choć dalej się upieram że "kubeczki" o wyższych numerkach są jakoś tak lepiej jakby machnięte... ale może to już mnie stare oczy zawodzą. Nie mówię że dobrze, ale lepiej :)
I drogi Robercie, mam nadzieję że nie odebrałeś mojego posta w żaden sposób jako atak na Ciebie ? Ja po prostu lubię dyskutować i występować w roli adwokata diabła... :devil2:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Wcale nie odczytałem twoich wypowiedzi jako atak ,podobnie sam kiedyś przekornie występowałem w obronie lepszych chinek tych powiedzmy z wyższej półki ;) . Jednak aktualnie to już nie ma sensu gdy hwuśki można kupić za raptem 2 krotną cenę takiej lepszej chinki ,a gamonia nawet znacznie poniżej 2 krotnej ceny.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Zippo pisze:No i mnie przelicytowali :maruda: Trudno,poszuka sie czego innego ;) Pozostaje czekać aż mój P-8 wróci z serwisu :maruda:
Zippo - jeśli uda się wydębić tego Łucznika od kierownika w pracy i będzie on w stanie nadającym się do spożycia (karabinek, nie kierownik :] ), to sprezentuję Ci go "po kosztach", jeśli będziesz chętny :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
maximus
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2007, 15:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Zippo posłuchaj. Widzę że wielu pisze tu co oni by kupili a nie o to chodzi. To twoja pierwsza wiatrówka. Nie bierz chinki bo trzeba dużo dłubać żeby było ok. Luczni jest fajny ale trzeba dłubać nie wiem czy nie więcej niż w chince. Dla ciebie jest hatsan którego można kupić za 200-250 i to często poprawionego. Sledź k/s daj tam swoje ogłoszenie że chętnie kupisz. Przeczesuj co dień allegro i coś trafisz. tu jest mnóstwo postów, zdjęć i filmów jak przerabiać harego. Na pewno sobie poradzisz i na pewno nie będziesz żałował.
BSA Lonestar + BSA Platinum 8-32x44
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

maximus,chyba zrobie tak jak radzisz ;) Tylko,że to ma być sprzęt na jakieś pół roku,może troche więcej,a potem jak nazbieram to żeby tego dało sie bez większej straty sprzedać żeby dołożyć do następnej.
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

No to na Harrym, jak go troszkę poprawisz po fabryce stracić nie powinieneś :). A przynajmniej nie za wiele. Tylko znajdź niedrogi egzemplarz "podstawowy" :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Coś sie poszuka ;) Widziałem wczoraj jednego na alle... ale był dziwny jakiś.Normalna kolba a do tego doczepiona jakby rękojeść z pistoletu :hm:
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
maximus
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2007, 15:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ten o którym piszesz to nie hatsan ktoś tam kombinuje na tej aukcji. Mówie ci daj ogłoszenie tutaj i na innych forach których kilka jest, podaj górną granice cenową, napisz koniecznie że nie gładka lufa i nie szort reszta nie ma znaczenia. Później jak ktoś ci coś zaproponuje zapytaj w jakim jest stanie co było robione i skonsultuj to z ludzmi tu. potem już tylko kupować. Mówie ci nie pożałujesz harego a i zawsze go odsprzedasz w jakieś rozsądnej cenie.
http://www.allegro.pl/item343964780_wia ... 0_120.html

Popatrz na tego, nie wiem co inni o nim myślą, no i kwestia jaka będzie cena.
BSA Lonestar + BSA Platinum 8-32x44
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

A masz może jakiś link ?
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Srzelałem z 60 znajomego. Bardzo fajnie. Zaletą jest drewniana kolba. Tylko kaliber 5.5 mm, nie wszystkim pasuje. Ja jestem zadowolony.
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Oglądałem go,troche drewienko porysowane ale to nic.Tylko jaki w środku będzie :hm: Mój max to narazie jakieś 170 zeta + coś na przesyłke :/

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 16:02 ]
No i zawiesiłem ogłoszonko,może coś sie znajdzie ;)
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
ODPOWIEDZ