Obrazek

Hatsan czy chinka QB78-79

Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Hatsan czy chinka QB78-79

Post autor: Darek »

Co kupić Hatsana czy QB78-79 Mam chęć po majstrować i zastanawiam się który karabinek wybrać :hm: Hatsana znam jak własną kieszeń i zrobił bym z niego szybko fajny karabinek a może dopracował bym tłoczek ;) A z Chinką musiał bym zapoznać się ;)
W HW nie mam co już więcej zmieniać, a mi nudzi się ;( :lol:
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

No nie wiem,ja bym wolal zakombinowac z harym :) Z chinka nigdy nic nie wiadomo,co tam moze pasc w wyniku poprawek :D
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Bierz Chinkę przerób na pcp :hihi: .
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

Ja bym brał harrego,lubie strzelać do puszek ale dystans 100 metrów do tarczy to jest to :) .Ktoś z forum już pisał coś o tym cudzie i samo wykonanie nie było takie złe,nie wiem zastanów się i sam wybierz ;) .
H70
Gamo Gamatic
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Darek po co Ci Hatsan to dla ciebie nie będzie już żadna przygoda , bierz QB koniecznie 79 nie zawiedziesz się ,a będzie to coś nowego odmiennego. Aby było PCP nic nie trzeba przerabiać ,kupujesz butlę od paintballa HP z wbudowanym reduktorem i masz gotowe PCP. Kupujesz albo dużą i zakładasz mambę albo sprowadzasz z za oceanu taką 13 cu i możesz wkręcić bezpośrednio do karabinka ,osobiście zamierzam kupić coś takiego.
http://www.wevopaintball.com/3000psitanks.html
Przy wkręcaniu może przeszkadzać nypel do ładowania butli jest ciut wyższy od średnicy butli ,a ta i tak już jest na styk ,ale jakoś się temat rozwiąże ;) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Dzięki chyba wezmę Chinkę sprężyny już znam ;) z Hatsana można zrobić super sprężynę i można sporo po majstrować ,ale już to znam :) a sentyment do Hatsana zawsze zostanie ,może kiedyś jeszcze zrobię sobie Hatsana takiego jak miałem, a może lepszego :hm: Teraz po majstruję w Chince może nie zepsuje ;) :)
Mam pytanie czy można zmienić lufę w QB ?i czy ten karabinek można rozebrać na części ? :)
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Darku! Nierozbieralna jest żarówka i zakonnica /brzydka/!
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Niedawno "nabyłem" QB78 (Fajna zabawka za niewielkie pieniądze) Jak na razie zrobiłem ładowanie z gaśnicy,korona i poprawiłem spust.Szkiców,rysunków,opisów jest w sieci sporo ,przeróbki wszelakie są bardzo proste,jak zaczniesz drążyć temat to się przekonasz :hihi: (mam też hatsana) to całkiem inny sprzęt.


Ps.Bierz QB :)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
jigt pisze:Nierozbieralna jest żarówka i zakonnica /brzydka/!
Święte słowa :lol: ,czasmi tylko potrzeba więcej sił i środków. Na brzydkie zakonnice (byle zgrabne :D ) też jest sposób ,zgaszenie tej żarówki :PP .
Wracając do tematu ,tak lufkę da się wymienić jednak w nowej rurce trzeba pomajstrować ,stoczyć początek lufy ,wyrzeźbić port ładowania ,zatoczyć kanaliki pod uszczelnienia i przewiercić kanał do połączenia z zaworem.
[url=http://koval_r.fotosik.pl/albumy/376113.html]TU[/url] masz sesję rozbieraną mojego AR-a praktycznie niewiele różni się od QB.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

jigt pisze:Darku! Nierozbieralna jest żarówka i zakonnica /brzydka/!
święte słowa :)
Słyszałem wczoraj na zawodach same superlatywy o tym karabinku od kolegów .Podobno to fajna zabawka i celna ;) zaraz zamawiam ;) chociaż będę miał co pisać jak się do niego dobiorę :lol:
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Darek słuszna decyzja ;) .
Moja chinka jest już po leczeniu poprawiłem port i dosyłacz śrutu oraz spust ,zrobiłem też koronowanie lufy. Dostała nowe uszczelnienia ,przegrodę w komorze zaworu ,butelkę CO2 z kartusza 88g ,regulowaną stopkę i insert transparentny wszystko własnego pomysłu i w większości wykonania.
Obrazek
Obrazek
Teraz trzeba będzie przystrzelać karabinek zobaczymy jakie rezultaty dały te zabiegi lecznicze. Wstępnie już strzelałem ,ale jeszcze nie po pełnej robocie i już wiem ,że wyniki na pewno będą lepsze niż tarcza z pierwszego strzelania przed zmianami.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Karabinek dziś podobno będzie wysłany :) myślałem że dostane opieprz od żony bo zamawiałem przy niej, było małe przekomarzanko :) a między czasie przypadkowo ;) wcisnąłem kup teraz :lol: i nie był możliwości z wycofania się :lol:
Tak naprawdę to żona jest wyrozumiała :) tylko czasem dokucza mi ;) tekstami [ jak chodzisz na strzelnicę to wracasz zadowolony :) , a jak pojedziesz na zawody to wracasz bez niczego ;) bo zawsze coś tam :) :lol: no z tym to ma racje ;) :lol: zawsze trzeba na coś zwalić winę ;) jak nie sprężyna to potrzebny nowy montaż albo coś innego :lol:
Nie mogę już doczekać sie kiedy go rozbiorę :lol:
Robercie gdzie kupiłeś zaworek z redukcją ?
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Aby wykonać tą butelkę wielokrotnego użytku wykorzystałem pusty kartusz 88g crosmana ,przejście (redukcję) wykonał tokarz ,a zaworek kupiłem w Fanatix.pl. Z redukcją jest mały problem potrzebny jest gwintownik 5/8" 18 UNF bo taki gwint ma zawór od strony butelki ,z tego co mi powiedziano gwintowanie tokarką odpada. Natomiast gwint kartusza 88g jest metryczny więc z tej strony nie ma problemu z gwintowaniem. Jeszcze co do zaworka to jeżeli chcesz kupić to poszukaj trochę lepszego niż ten najtańszy ,spełnia zadanie ,ale jest ciężki i sporych rozmiarów. Gdzieś widziałem zawory 32 Degrees są parę złotych droższe ,ale wydają się być lepszej jakości niż te noname na Smart Parts nie wydawałbym pieniędzy bo choć jakość dobra to przy tak małej butelce i tak nie przydadzą się dodatki w postaci zabezpieczenia przed wyrwaniem zaworu czy antysyfonu.
Mnie całość wyszła nie wliczając pustego kartusza 88g ;) jakieś 60 zł , robiłem coś takiego bo trudno zdobyć tanio butelkę 3,5oz lub 4oz ,a nie chciałem zakładać dużej butli np. 9oz bo w końcu to karabinek ,a nie gaśnica :lol: .
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Temat przenoszę do innych wiatrówek bo pomysł na zakup Hatsana jak widać zdeaktualizował się :D .
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Moja Chinka dojechała :) Pierwsze wrażenie to sprzęt z bazarku za 150zł :) Ale jest ładna oksyda i stopka :lol: .A tak poważniej fajna zabawka .
Dobrał bym się do niej,ale zamknęli mi jedyny sklep z oryngam,w Ciechanowie :/ może wiecie gdzie można kupić. i ile sztuk jest potrzeba i jakie wymiary .
Robercie ja to chyba zrobię gaśnice i kupię 9oz ,widziałem gdzieś za 65zeta,jeszcze zobaczę ;)
na razie mam Crosmana ocynkowanego :lol: szkoda że nie waltera to może i bym zrobił tak jak Ty ;) .A stacje napełniania powoli szykuję mam już pustą butlę 8,3kg.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Darku najtańsza butla 9oz jest na http://pure-paintball.com ,ale jest z zaworem pinowym. Tu masz listę sklepów ze sprzętem paintballowym http://paintball.info.pl/dystrybutor.php?id2=57.
Może popatrz za butlą z zawprem on/off ,raz to mniej kłopotliwa w użyciu i nie będą potrzebne znaczne zapasy oringów ,dwa nie potrzeba do takiego zaworu specjalnie wykonanej przetoczki wystarczy sklecić coś z elementów hydraulicznych 1/2 cala plus złączka do gaśnicy lub wytoczyć prościutką redukcję. W przypadku zaworu pinowego trzeba posiadać w przetoczce gniazdo ASA lub samemu takie wytoczyć co sprawia trochę kłopotu.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ