Obrazek

Hatsan czy chinka QB78-79

Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Dzięki Robercie :)
A ja założyłem lunetę i postrzelałem :) jestem pod ogromnym wrażeniem :) karabinek bardzo celny ,można śmiało wystrzelać skupienie z dwoma dziurkami obok siebie lub jedną taką z 6mm na 5 strzałów i to za każdym razem :) normalnie strzela jak moje HW95 :)
Spust już poprawiłem zmieniając sprężynki ;) jedna od długopisu pod język spustu a druga miększa pod bezpiecznik ,wszystko przesmarowałem smarem miedziowym ;) spuścik mięciutki ;) Najbardziej zaskoczył mnie pomiar na chrono w serii 10 strzałowej , a to wynik
175 ,4
175,7
175,9
177,9
178,5
176,3
176,8
176,7
175,7
174,5
czy wszystkie karabinki co2 mają tak?
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Nie zawsze tak różowo to wygląda ,co2 to kapryśny napęd i jedynie wiatrówki w których gaz jest wstępnie rozprężany mają dość stabilne strzały. Dobrym przykładem jest Crosman 1077 z kapsuł 12g skąd gaz jest bezpośrednio pobierany strzały są mało stabilne występuje spory rozrzut w prędkościach wylotowych. Wystarczy jednak założyć zestaw airsource z kapsułą 88g i nagle karabinek nie ten ,rozrzut w serii 10-o strzałowej bardzo często mieści się w granicach 4m/s przy oddawaniu strzałów z przerwami. Nie wiem jak sprawa się ma z QB78 ale domniemam ,że gorzej wychodzi w tej materii niż wersja 79.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
gonsalez
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:54
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: gonsalez »

W QB 78 CO2 wstepnie rozpreza sie w kartuszu gdzie wklada sie naboje- w pozostalej wolnej przestrzeni. Rozrzuty predkosci nie sa tam duze.
QB 78 + PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Te skoki to nie dlatego przypadkiem, że ciekłe co2 idzie na zawór? Może przydałoby się zrobić parownik?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
gonsalez pisze:W QB 78 CO2 wstepnie rozpreza sie w kartuszu gdzie wklada sie naboje- w pozostalej wolnej przestrzeni. Rozrzuty predkosci nie sa tam duze.
Tak masz zupełną rację tylko ,że ja myślałem o przypadku napełniania krtusza z butli przez korek ze złączką.
Irku tam praktycznie skoki prędkości są niewielkie i nie tylko zależne od samego co2 ,ale też od braku dokładności wykonania karabinka. Po resztą w QB79 jest taka komora rozprężająca między butelką a zaworem i jeśli temperatura nie jest zbyt niska ,nie strzelamy z dużą częstotliwością i nie będziemy podnosić karabinka butelką do góry to ciekłe co2 nie powinno dostawać się do komory zaworu.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam :)
Moja chinka wyciąga już 192ms ,po małych poprawkach ;)
Rozebrałem posmarowałem zbijak , sprężynę i resztę elementów mechanicznych ;) ,ale najważniejsze otworek wlotowy gazu do lufy powiększyłem do 3mm, ale jaszcze jest jeden błąd, bo zastosowałem to samo uszczelnienie ;) które podczas złączenia lufy z korpusem na pewno zmniejsza otwór przelotowy który jest 2,5mm [w uszczelnieniu], mam zamiar zastosować oryng z otworem 3mm a średnicy 5 lub 6mm mała przymiarka już była, da radę ale niestety nie mogłem tego sprawdzić ponieważ nie miałem gazu .Teraz mam już gotowy zestaw do napełniania butli :) , więc będę mógł dalej poprawiać ten karabinek ;)
Poprawiłem też otworek w popychaczu ,ponieważ po zamknięciu rygla ,tak jak gotowy do strzału owy otworek nie trafiał w oś otworu wlotowego gazu , wystarczyło delikatnie rozwierci ;) Jaką max prędkość wylotową można uzyskać z tego karabinka ?
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Darek pisze:Rozebrałem posmarowałem zbijak
Napewno to dobry krok?. Np. w pcp smarowanie zbijaka powoduje skoki Vo.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Dokładnie tam powinno być jak najmniej smarowidła. Może oliwką maszynową można sprężynki lekko kapnąć (tak u siebie mam). Tam raczej nie powinno być smaru bo się mogą cuda dziać z v0.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Pomiary delikatne robiłem i nic się nie zmieniło ;) a smaru dałem delikatnie ;)
W środku był rdzawy olej :maruda: taki syf i chodziło jak sieczkarnia :) . Nie powinno nic się dziać niepożądanego jeśli zrobimy to z umiarem ,jest dość sztywna sprężyna zbijaka więc nie powinno być jakichś zahamowań . Sprawdzę jeszcze raz dokładnie ;) i podam wyniki ;)
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
ODPOWIEDZ