Obrazek

Wiatrówka AR2079B

Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Upgrade karabinka praktycznie zakończony ,karabinek dostał regulowaną stopkę własnej roboty. Zrobiłem koronowanie lufy i założyłem insert transparentny.
Tak się teraz prezentuje.
Obrazek
Korona i dorobiony insert 3,2mm z poliwęglanu .
Obrazek
No i jedna z ważniejszych rzeczy to test z imadła na 10m ,strzelnica ,celownik przeziernikowy.
Obrazek
Jak widać jest całkiem nieźle ,jedynie HN nie wiedzieć czemu strasznie siał być może wina jest w tym ,że podkalibrowy i na dodatek resztki z puszki choć specjalnie nie widać aby pogniecione kielichy były więc to wątpliwa teoria :/ .
Niestety z ręki już tak dobrze nie szło ,coś mi w nim nie pasuje. Zasugerowano mi inne wyważenie karabinka i przedłużenie kolby przez dołożenie jeszcze jednego fragmentu pod stopkę co spróbuję zrobić ,nie mniej to kwestia dopasowania karabinka do strzelca sam karabinek strzela dobrze jednej dziureczki nie robi ,ale w końcu to chinka ,a nie sprzęt dobrej marki ;) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Koval pisze:karabinek strzela dobrze jednej dziureczki nie robi ,ale w końcu to chinka ,a nie sprzęt dobrej marki ;)
Robert, mi tam się fajnie z niego strzelało, napewno przyjemniejszy od tych CZtek na lidze :/ Duuużo przyjemniejszy, tylko na lufe trochę ciąży ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Jak zapewne niektórym już wiadomo uparłem się zrobić z tego AR'a karabinek PCP. Parę innych osób też to usiłowało zrobić ,ale coś im zabrakło cierpliwości ;) .
Karabinek w tej chwili "pluje" z energią kinetyczną pocisku około 13J i to jest niestety najbardziej optymalne ustawienie karabinka bez konieczności znaczących przeróbek układu zaworu i zbijaka. Zwiększanie systematycznie ponad ten przedział prędkości wylotowej powoduje coraz mniej stabilne strzały i sporą gazożerność niewspółmierną do liczby oddanych strzałów a pojemnością powiedzmy "kartusza" ;).
Zapewne można pójść dalej przerabiając trochę wnętrzności systemu ,ale na razie odpuszczam to sobie.
Za to przy tych 13J karabinek nie ma się czego wstydzić , przy naładowaniu do 180 bar jest około 60-70 stabilnych strzałów , podchodziłem właśnie do zrobienia pełnego wykresu ,ale żona wygoniła mnie z piwnicy , karabinek jest zbyt głośny aby robić takie testy w bloku mieszkalnym :D . W albumie zamieściłem pomiary z 15 strzałów zrobione przy ciśnieniu w butelce 130 bar , jednak dokładnie taki sam test wyszedł przy butelce naładowanej do 180 bar ,a potem upuściłem powietrza do 130 bar.
Jak można zauważyć stabilność jest nadzwyczajnie dobra jak na taki sprzęt.
Do testu użyto JSB Exact 4,51.
http://www.fotosik.pl/u/koval_r/album/560726
Pozdrawiam.
Robert
Ostatnio zmieniony 13 cze 2014, 20:03 przez Koval, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Kurdele-bele, chłopie, opracuj patent taniej i szybkiej przeróbki QB78/79 na PCP, kup hurtem na wagę karabinki i staniesz się bogatym człowiekiem :) :) :)
A poważnie: Gratuluję samozaparcia i "kawału" dobrej roboty :) :spoko: :brawo:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Łukasz gdyby lufy w nich były OK to sam bym głośno namawiał do takiej przeróbki ,ale lufki są beee ,aby w pełni ten karabinek się sprawdzał i przynosił zadowolenie to konieczny jest przeszczep lepszej lufy :/ . Co oczywiście ja uczynię ;) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Koval pisze:Łukasz gdyby lufy w nich były OK to sam bym głośno namawiał do takiej przeróbki
Odniosłem wrażenie że co jak co, ale lufy to one mają przyzwoite? Nawet na beżowym ktoś to stwierdził, ze ściśniętym gardłem, ale zawsze ;P
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
ODPOWIEDZ