Obrazek

QB-78

Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Panowie, o co ta kłótnia :!: :?:

Poczekajmy na jakiś obiektywny test tego karabinka i wszystko będzie jasne.
Jak narazie jest to jałowa dyskusja.
Po testach (najlepiej dwóch niezależnych) będziemy wszystko wiedzieć.

Pozdrawiam
Tomek
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

Post autor: radziomil »

Maniek
Naprawdę źle mnie zrozumiałeś i chyba nie wiesz o co mi chodzi.
Powoli wywołujesz kłótnię która tak naprawdę niczemu się nie przysłuży. Przejrzyj jeszcze raz to co napisałem - na spokojnie. Jeżeli dalej będziesz twierdził, iż sam sobie przeczę to trudno - widocznie nie jestem w stanie przekazać Ci tego co mi chodzi po głowie.
ps. Mi też trudno uwierzyć w życie na księżycu.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Temat wchodzi już na czwartą stronę a My nadal nie wiemy czy ten sprzęt jest coś wart. Jedyne co wiemy to to że jest dobrze wykonany, jest chiński i ceny sa różne.
Wiemy że jest podatny na tuning i na tym koniec.

Czekam (czekamy) na testy o co bardzo proszę wszystkich właścicieli w/w.

Bo tak jak pisze Radziomil, jak narazie nasza wiedza pochodzi tylko z ... suchych opisów, żadnych konkretów co do celności, wytrzymałości, stabilności itp.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

gonsalez pisze:Zreszta Slavie czy Hatsany chyba tez nie bardzo sie nadaja na te dystanse.(50m)
Zapytaj przemiello czy się nadają, wczoraj byłem świadkiem jak wyzerował lunetkę i na 75 metrów (mierzone) z klęczącej trafiał raz za razem w kanister 5l zawieszony na gałęzi z Hatsana 85.
O Krzysztof123 nie wspomnę bo ma BSA. Było to strzelanie typowo rekreacyjne, a nie na jakiś wynik, fajnie słychać jak śrut uderza w kanister :). Aha, karabinki były pomierzone Hatsan 85- 15,1 J BSA- 13 J śrut Crosman Pointed. Mam nadzieję, że w/w koledzy nie obrażą się na mnie za ten post. :)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Trafienie z Hatsana w 5l. butlę z 50m nie jest niczym nadzwyczajnym,może to potwierdzić Korben (ostatnie strzelanko) :D . Co do QB. śledzę temat...........zaczyna mi chodzić po głowie :hm:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

gonsalez pisze:Zreszta Slavie czy Hatsany chyba tez nie bardzo sie nadaja na te dystanse.(50m)
No to zerknij tutaj :) :
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=221 ... 7396b57a3c
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Qbuś pisze:Trafienie z Hatsana w 5l. butlę z 50m nie jest niczym nadzwyczajnym
Napisałem 75m i wcale nie twierdziłem, że jest to coś nadzwyczajnego, tylko odpowiedziałem na konkretny, cytowany fragment. :/
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Bezor
Posty: 37
Rejestracja: 23 paź 2007, 10:34
Lokalizacja: Legnica / Chojnów

Post autor: Bezor »

z 75m to ja trafiam w puszkę po piwie raz za razem a ze 100m 8/10 a co dopiero KANISTER :lol: - hatsan 80
Sorry, nie mogłem się powstrzymać 8)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Miałem QB78 i bardzo pozytywnie ją wspominam ,a nawet trochę żal ,że sprzedałem jednak nie był to celny karabinek nie dość ,że była lufa gładka to pewno był spory rozrzut Vo. Tylko wtedy nie miałem pojęcia o niestabilności strzałów przy takim zasilaniu nic przy tej wiatrówce nie robiłem po za dość prowizoryczną poprawą uszczelnień. Jednak teraz po zaczerpnięciu większej wiedzy zdobyciu trochę doświadczenia z zasilaniem karabinka przez CO2 kupiłem AR2079B i mam nadzieję ,że nie zawiodę się na nim ;) . Jak tylko upoluję jeszcze butlę 9 oz do paintball'a to przetestuje karabinek w surowym stanie. Później będzie na pewno nieodzowny tuning i z góry się z nim liczę w końcu to Industry Brand :lol: .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Bezor pisze:z 75m to ja trafiam w puszkę po piwie raz za razem a ze 100m 8/10
Z całym szacunkiem, ale 8/10 w puszkę po piwie na 100m z hatsana...hmm... wyrazy uznania...

Kolega strzelał z Theobena Rapid FAC, bodaj 40J 5,5mm i na 100m miał skupienie 4cm - to był wyczyn jak na wiatrówkę i strzelca (a dodam, że jeden z najlepszych jakich znam).

Puszka po piwie jest raptem dwukrotnie szersza.

Te 100m rozumiem, mierzone taśmą... ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
darekas
Posty: 16
Rejestracja: 06 lut 2008, 11:36

Post autor: darekas »

Witam
Pewnie walnę głupotę, ale zapytam czy można by było zastąpić co2 sprężonym tlenem
Pytam bo mam dostęp do takowych butli z tlenem
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Ładowanie tlenem kończy się tragicznie! Tlen wybucha. Nigdy nie pompuj tlenem czegokolwiek jeśli nie ma takiej potrzeby!
Tylko gazy neutralne lub nieagresywne nadają się do bezpiecznego sprężania. Najefektywniejsze i najtańsze jest powietrze lub CO2.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
darekas
Posty: 16
Rejestracja: 06 lut 2008, 11:36

Post autor: darekas »

Tak myślałem ale im więcej kombinuje tym większe głupoty wychodzą
To jeszcze jedna czy w karabinku QB 78 79 można zastosować sprężone powietrze zamiast co2
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Witam.W QB można zastosować powietrze PCP ale trzeba wstawic odpowiedni reduktor ciśniena,tak przynajmniej wyczytałem tu i tam ;) Co do tlenu to tak jak Marek pisze lepiej nie prubuj,czysty tlen podobno eksploduje w połączeniu naprzykład ze smarem lub olejem
OOO tuu. wszystko jest jasne:
http://www.airguns.pl/porady-sprzet-pcp-tlen

A tu tak na marginesie jak bys chciał kupić chińskiego B-3 ;)
http://www.airguns.pl/porady-sprzet-obcinaczka-palcow
Old Indian Never Die
darekas
Posty: 16
Rejestracja: 06 lut 2008, 11:36

Post autor: darekas »

W którym miejsce między butlą a kartuszem
ODPOWIEDZ