Obrazek

QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WojciechM
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:23

QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: WojciechM »

Witam.

Ku mojemu zdziwieniu pogoda o tej porze roku dopisuje więc postanowiłem trochę postrzelać z mojej QB. Niestety po wystrzeleniu jednego kartusza CO2 i ponownym załadowaniu nabojami CO2 pojawił się kłopot który już wcześniej odnotowałem. UCIEKA GAZ.
Kolejnym minusem posiadania CO2 jest mała ekonomia przy niskich temperaturach ( +- 5 stopni)
Ilość skutecznych strzałów z pełnego kartusza (2 naboje co2 w środku) nie przekracza 33.
Więc postanowiłem iść krok dalej i podjąć się przeróbki tejże "szczelby" na zasilanie powietrzem.
Tak naprawdę nie wiem czy jest sens ładować w tę zabawkę jeszcze jakieś pieniądze ale wg moich obserwacji tuning będzie mnie kosztował jakieś mniej więcej 500 zł jeśli wszystko dobrze pójdzie, LUB kupię typowy karabinek PCP ale to już koszty rzędu 2,500 zł bez pompki - wtedy moje oczekiwanie wydłuży się do minimum roku.

Prosiłbym użytkowników ww karabinu o opinie na temat czy warto jest to caco przerabiać na PCP, czy rezultaty są porównywalne do osiągów fabrycznego sprzętu PCP za kwoty 2 000 - 3000, lub może jakies oferty sprzedaży sprzętu PCP?

Pozdrawiam/

[ Dodano: Pią 30 Gru, 2016 20:46 ]
znalazłem na alledrogo kompletne kartusze do QB, http://allegro.pl/qb-78-pcp-50j-max-zes ... 29543.html

Ktoś może jeszcze skomentować ten link?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

WojciechM pisze:Ktoś może jeszcze skomentować ten link?
Owszem, najpierw to :
PRODUCT FANTOM USA
Jak się ma do tego
Producent UE
Bał bym się trzymać przy głowie taką "rurę" napompowaną do 200 bar.
Normalne kartusze mają wybite na obudowie certyfikaty, próby ciśnieniowe, nazwę producenta, itp... a ten........ nic nie wiadomo
Sprawa druga, były próby przerabiania "Qb" na PCP, ale efekty i kwoty nie były zadowalające.
Moja rada, strzelaj dalej z tego co masz i zbieraj pieniążki na wiatrówkę firmową, np. "AA s 400", lub najtańsza "PCP Kandar PR900W" na pewno każda będzie lepsza niż przerabiane "QB". Używane też są O.K.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

Uważał bym na tego "sprzedawce". To już jego kolejne konto na alledrogo.
Jedna z poprzednich nazw użytkownika to basterful . A poprzednich nazw nie pamiętam.
W którymś wątku czytałem o nieszczelnych kartuszach , niekompletnych zestawach oraz tłumikach które nie spełniały swojego zadania.
Facet w swoich komentarza pokazuje jakie jest jego podejście do klienta , tzn jego brak.

http://allegro.pl/show_user.php?uid=249 ... _recvd_neg
Awatar użytkownika
szabla77
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2016, 19:52

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: szabla77 »

Najlepiej i najprościej kupić QB79 + butla paintballowa z regulatorem i mamy najtańsze Pcp. Sam jestem właścicielem dwóch takich karabinków i jestem bardzo zadowolony. Regulator zapewnia stabilność i można ustawić porządana energię. A te kartusze z Allegro szczerze odradzam. Można sobie tym zrobić krzywdę.
Awatar użytkownika
WojciechM
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:23

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: WojciechM »

Dzięki za porady, Chyba zostanę przy opcji kupna gotowego PCP, najtańszego bym nie chciał bo już się parę razy przejechałem na najtańszych rzeczach.
Będę śledził oferty sprzedaży na forum może akurat coś się trafi fajnego za korzystną kwotę. Wystarczającą ilość gotówki uzbieram pewnie pod koniec roku także uzbrajam się w cierpliwość.

Gdyby ktoś z was miał na zbyciu jakieś cacko PCP w dobrym stanie to proszę pisać :)
Awatar użytkownika
szabla77
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2016, 19:52

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: szabla77 »

może źle się wyraziłem- najtańsze pcp z regulatorem i to jest przewaga QB pcp nad innymi nawet dużo droższymi pcp.
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: szczupak »

Kup korek z przejścówką, wkręć butlę do paintball'a hp 0,2l 850 PSI i ciesz się strzelaniem z wiatrówki PCP z regulatorem.
Za 700 zł wiatrówki PCP z regulatorem nie kupisz a tu z butli masz około 100 równych strzałów niezależnych od temperatury otoczenia.
Awatar użytkownika
WojciechM
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:23

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: WojciechM »

Jest to rozwiązanie, tylko chciałbym zachować "kształty" karabinka, ciut mnie razi spęczniała tuleja pod lufą :)

Widziałem zestawy do przeróbki na PCP za 500 zł, aczkolwiek sprzedawca nie jest wiarygodny (znany już na forach fantom usa)
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: szczupak »

Zestaw do przeróbki za 500 zł i jeszcze przeróbki i jeszcze coś tam to wyjdzie około tysiąca zł.
QB 78/79 po przeróbkach pod PCP i zasilane butlą od paintballa to naprawdę dobre PCP z regulatorem i na 50 m kapsle można dziurawić.
Pantarhei
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2018, 8:02

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: Pantarhei »

Witam wszystkich (to mój pierwszy post :) )

Zastanawiam się nad polecaną tu, tą prostą modyfikacją przez założenie butli 0,2 l. Martwi mnie tylko czy system zaprojektowany do CO2 nie zepsuje się od powietrza... Wie ktoś może jakie ciśnienie panuje w oryginalnym kartuszu po napełnieniu CO2?

(karabinek juz ma tuningowany przez fachowców)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: Qbuś »

Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Pantarhei
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2018, 8:02

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: Pantarhei »

Dzięki, poczytałem
To jeszcze zapytam tak.
Czy pomijając już samą wartość ciśnienia (które w butli mozna regulować), zastąpienie CO2 powietrzem nie popsuje czegoś?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: Qbuś »

Nie popsuje, jeżeli ciśnienie powietrza nie będzie zbyt wysokie (dopasowane do ciśnienia CO²).
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Pantarhei
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2018, 8:02

Re: QB 78 deluxe - przeróbka na PCP

Post autor: Pantarhei »

Dzięki. Wszystko jasne. :D
ODPOWIEDZ