Obrazek

Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Awatar użytkownika
Eres
Posty: 57
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:49
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: Eres »

A jaki masz kaliber?
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: Gudyn »

4,5
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: Gudyn »

Przeniesione do innego tematu
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: andrzej__ »

Witam, a ja mam nieco inny problem odnośnie qbety, otóż jestem posiadaczem 16stoletniego modelu w kalibrze 4,5mm.Po wyjeciu z szafy i wymianie wszystkich oringow oraz usunięciu filcowej wkładki z zaworu, Karabinek strzela dobrze z tym że energia wynosi niecałe 4 J. Strzałów mnóstwo ale z taką energia to ja sobie w domu z beeman pykam. Jak podnieść energię?... bo już sam nie wiem.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: Gudyn »

A jak z twardością sprężyn? Jak z przelotem popychacza, uszczelka pomiędzy kartuszem a systemem? Jest zwykła uszczelka czy tuningowa?
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: andrzej__ »

Uszczelka transferu jest teflonowa a cała reszta, to nowe oringi. Sprężyny są twarde i zastanawiam się czy to właśnie nie jest przyczyną.
Jesli tak to co zrobić, dać miększą w zaworze?
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: Gudyn »

Powinny być fabryczne, twardsza sprężyna w zaworze może nie pozwolić zbijakowi na otwarcie zaworu. W zbijaku zbyt twarda (ale może być twardsza niż fabryczna) nie ma sensu, bo i tak wąskie gardło to przeloty pomiędzy elementami i kaliber (jeżeli jest 4,5). Ja mam 12,6 J w 4,5 i więcej chyba ciężko zrobić. Sprężyna zbijaka tuningowa.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: andrzej__ »

Mam w kal 4,5, czyli wymienić sprężynę w zaworze na miększą, a sprężyny zbijaka nie ruszać?
Poczytałem uważnie (i pooglądałem focie) Twojego cudeńka i chyba poprzerabiam bebechy wzorując się na tym właśnie. Nudzi mi się, a na wiosnę będzie cacy sprzęcik. Osadę mam tą fabryczna ale już poolejowalem i woskiem pociagnalem, efekt taki se.
Mam ładna sezonowana dechę z jesionu więc cóś wystrugam :) wstawie fotki w trakcie prac.
Puki co thx za podpowiedź.
Qbek leżał a tak będzie zajęcie.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: Gudyn »

Fabryczna sprężyna zbijaka nie da dużego kopa, ale po rozwierceniu różnych przelotów (popychacz itd) można wyciągnąć może do 9J. Na tuningowej łatwo do 10-11J.
Moje przeróbki zaworu (ponawiercane podkładki itd) zbyt wiele nie dały jeżeli chodzi o energię, stabilności strzałów nie miałem czasu na poważnie przetestować, ale jak ktoś lubi to warto się pobawić :D
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: andrzej__ »

... A mnie wcale o "kopa" nie chodzi.
Wystarczy 11/12J tak aby na te 40m popykać (celnie).
Grzebać lubię, a i czasu mam mnóstwo więc nie będzie nudno.
Ale teraz coś sprawdziłem (popychacz śrutu) on u mnie wchodzi bardzo plytko co znaczy że nie wypycha śrutu za otwór dolotu gazu. Może to być przyczyną małej energii wylotowa śrutu, i chyba na pewno.
Muszę coś z tym zrobić... pewni nawierce otworek w czole popychacza i wkleję pręcik tak aby wystawał z 3/4mm...zobaczymy co będzie po tym zabiegu.
Rano zadziałam i dam znać.

Acha no i od razu rozwierce otwór dolotowy w lufie o milimetr.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: Gudyn »

Kopa w 4,5 i tak nie będzie ;) Kop w sensie podwyższenia małej energii fabrycznej (8J jak dobrze pamiętam). Ja też mam tylko na 12,6J i strzelam z powodzeniem na ponad 100 m.
Dobrze rozwiercony popychacz (ale nie za krótki oczywiście) działa tak samo sprawnie jak pręcik (miałem rozwiercony, przerobiłem na pręcik i żadnej różnicy w energii).
Jeżeli chcesz, to zmierzę jutro jaka jest długość popychacza, żeby znowu nie robić za krótkiego pręcika. Ważna jest też ten mały oring, Ja w modyfikacji mam przerobiony na sporo grubszy, który pewniej uszczelnia (i trochę ciaśniej się zapina), ale fabrycznie też daje radę, jeżeli nie jest uszkodzony i za mały.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: andrzej__ »

Oringow mam sporo w różnych wymiarach i też dałem grubszy, poza tym chodzi to ładnie i nie drze oringa bo wypolerowalem rynienkę i popychacz.
Jesli natomiast dam tuningowa sprężynę, to czy zamek nie będzie się zapinał ciężej?
Jak uda mi się osiągnąć 12,6J tak jak Tobie, to będę szczęśliwy ale jeszcze sporo roboty mnie czeka.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: andrzej__ »

Na razie wygląda tak
Obrazek
Poprawiłem link do zdjęcia "Qbuś". Proszę zamieszczać prawidłowo ! ;)
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: Gudyn »

Na pewno na twardszej sprężynie trudniej zapina się zamek, ale ona też nie jest nie wiadomo ile twardsza.
U mnie 12,6 J zrobił Serwis Wiatrowy.
Osada nawet spoko wyszła. Jakby co to mam na sprzedaż tumbhole, jeszcze wisi ogłoszenie.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Qb 78 deluxe - ucieka gaz

Post autor: andrzej__ »

No to pierwsze efekty prac są takie:
Spężynę fabryczną rozgrzałem do czerwoności nad gazem i rozciągnąłem ją o jakieś 1,5cm
Zamek chodzi ciężej (moment dopchnięcia)
Odgłos wystrzału dwa razy glosniejszy
Energia z 4J wzrosła do 9,4J na 0,56g śrucie, a na logo sport 8,7J myślę że nawet spoko.
W kartuszu mam jeszcze sporo gazu więc jak wypstrykam, to dam słabsza sprężynkę w zaworze. Mam nadzieję że to załatwi sprawę.
Jesli chodzi o osadę custom, to dzięki za propozycję ale wyrzeźbię sobie z jesionka (trudny w obróbce ale ma piękne słoje). Poza tym korci mnie barwiona sklejka, a mam tego sporo.
PS. Miałem problem z zamontowaniem zamka. Po rozciągnięciu sprężyny piny oddaliły się od siebie.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
ODPOWIEDZ