Obrazek

QB 78 S Highpower 17J

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WojciechM
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:23

QB 78 S Highpower 17J

Post autor: WojciechM »

Witam jak w temacie kupiłem na alledrogo karabinek. Pewnego dnia dostaję telefon od żony iż kurier przywiózł spluwę. Wniebowstąpiony wsiadam w auto i w przerwie w pracy zasuwam do chałupy aby obejrzeć moje cudo. Zdarłem wręcz opakowanie i moim oczom ukazał się piękny..... kur!@#$ gruz!

To trzeba widzieć. Fabrycznie nowy sprzęt po tuningu - tak było w opisie. Oglądając zauważyłem brak nakrętki na kartusz co2, zadzwoniłem do gościa powiedział że coś im na stole leżało ale zaraz wyśle poleconym. Oglądam dalej i już mi się nawet dzwonić nie chciało bo za dużo bym strzępił ryja do słuchawki więc wysmarowałem maila reklamacyjnego. Otóż:

Szczerbinka nie od tej lufy gdyż otwory na śruby nie pasowały, zatem jak ów przyrząd się trzymał? Hahaha na KLEJ!!!!!!!!!!! :lol: bo gwinty na śrubie jak i w otworze były zjechane.

Spust tak czuły że po naciągnięciu zamka wystarczyło lekko palcem dotknąć a mechanizm puszczał

Rozchechłana śrubka od ósemki przy kartuszu i lufie

Liczne obdrapania na drewnie i metalu

Ogólnie tragedia

Link do aukcji któej nie polecam http://allegro.pl/wiatrowka-qb-78-s-hig ... 33417.html



I teraz pytanko do Was moi mili. Czy ktoś z was jest w stanie zaoferowań mi w rozsądnych pieniądzach karabinek QB 78 deluxe 5,5mm po tuningu lub bez (może być używany)w rozsądnych pieniądzach za który może ręczyć że jest sprawny i nie zawiedzie po paczce śrutu?

Chcę model na CO2 gdyż mam w planach przeróbkę na PCP.
bosh6
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2010, 17:06

Post autor: bosh6 »

na airgun-hunting.pl i na bezowym rowniez gosc o niku beorn sprzedaje nowe po przegladzie zerowym, ma tez sklepik beornunit. Sprzedawce sprawdzony.
Puncher .22 Falcon Merlin 10x42
Awatar użytkownika
limak000
Posty: 226
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:16

Post autor: limak000 »

A bosh miał QB w PCP tylko sprzedał :P Bo on za długo jednej wiatrówki mieć nie może :D
Awatar użytkownika
WojciechM
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:23

Post autor: WojciechM »

Dziękuję za porady. Dogadałem się z gościem ze sklepu w którym nabyłem ów sprzęt, okazało się (z tego co mówi) iż oni tylko handlują , a nie tuningują i taki karabinka jaki mi przysłali dostali od producenta (chińszczyzna chińszczyźnie nie równa)Jutro wysyłam na gwarancję sam mechanizm. Powiedział że wyśle mi nowiutki, z pudełka. Zobaczymy jak to się skończy.

Szkoda że nie wiedziałem o tamtym forum wcześniej, być może uniknąłbym stresów i cieszyłbym się flintą od tygodnia :)

[ Dodano: Nie 02 Paź, 2016 11:58 ]
Witam ponownie, i zwracam honor sprzedawcy tego sprzętu.
Otóż po ponad miesięcznym oczekiwaniu i korespondencji ze sklepem w końcu doczekałem się realizacji reklamacji QB 78 S Highpower 17J. Jest to QB 78 Deluxe aczkolwiek fabrycznie wzmocniona.

Strzelałem wczoraj i dziś, w sumie poszły 2x po 2 CO2 na których wystrzelałem (skutecznie) 84 śruty. Jako, że nie mam jeszcze optyki do ów sprzętu, strzelałem na otwartych przyrządach z odległości od 12 - 25m , głównie z 20m.
Pierwszy strzał oddany z 20m w szklaną butelkę zaowocował trafieniem i rozłupaniem jej na kilkanaście kawałków (zaskoczyła mnie siła karabinka, gdyż nie sądziłem że da radę rozbić butelkę ze szkła. Kolejnymi przedmiotami testów były : puszka, rura karbowana (Arot), znalezione w krzakach ksero, butelka plastikowa oraz cegła dziurawka.

Puszka - sito
Arot- sito
butelka plastikowa - mało oddanych strzałów ale pociski przechodziły na wylot bez problemu
Cegła dziurawka - tu wielkie zaskoczenie - Przebita jedna warstwa materiału i kawałek tejże cegły do którego oddawałem strzały (wymiary 8x20x5 cm) obalony
Ksero - śrut nie dał rady przebić blaszanej płyty obudowy, aczkolwiek zrobił zacne wgłębienie.

Do tarczy oddałem kilka testowych strzałów w celu sprawdzenia skupienia i powiem że na otwartych przyrządach przy średniej bądź słabej jakości śruciu - diabolo standard 300 - jest dobrze jak na moje możliwości amatorskie.

Oto garść dowodów na potwierdzenie moich słów ^^

https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=587570A5

https://youtu.be/BW5dPN98FYE

Przede mną jeszcze szlify, polerka i smarowanie.
Za dwa tygodnie testy z optyką i może podejmę temat przeróbki na PCP.
ODPOWIEDZ