Obrazek

QB 78 deluxe - Pomoc w przeróbce

ODPOWIEDZ
Pan_Kinomaniak
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:41
Lokalizacja: Wola Kuczkowska

QB 78 deluxe - Pomoc w przeróbce

Post autor: Pan_Kinomaniak »

Witam, jakiś rok temu zakupiłem wiatrówkę QB 78 deluxe, na dworze robi się coraz cieplej więc można w końcu wyjść i postrzelać i z nowym rokiem przychodzą nowe pomysły. Otóż:
- Jeśli chciałbym ładować co2 z gaśnicy to czy gaśnica musi mieć legalizację?
- Czy można ładować wiatrówkę zwykłym powietrzem z np. kompresora?
.
Proszę o wyrozumiałość jeśli to pytanie o kompresorze będzie dla was głupie ale jestem początkującym strzelcem, qb jest moją pierwszą wiatrówką ''na wyłączność'', wcześniej tylko strzelałem ze sprężynowego Waltera dziadka. :) :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

1. Gaśnica powinna mieć legalizację, bez niej nie będą chcieli ci jej napełnić :/
2. Zwykły kompresor pompuje do ok. 10 bar. to za mało. Ciśnienie robocze CO² to ok. 50-60 bar. A kartusz w PCP jest pompowany z butli nurkowej do 200 i więcej.
Ps. Jeżeli nie strzelasz dużo, to przeróbki są nieopłacalne, lepiej te pienążki składać w słoiku na lepszy sprzęt 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Pan_Kinomaniak
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:41
Lokalizacja: Wola Kuczkowska

Post autor: Pan_Kinomaniak »

O Boże, nie wiedziałem że to takie duże ciśnienie, muszę się jeszcze dużo nauczyć o tym sprzęcie. Więc dzięki za odpowiedź, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 600
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zaskoor »

Qubuś, to co za kompresor mają do ładowania butli do paintbala ? na jakiejś strzelance kiedyś widziałem że jechali z kompresora podobnego do zwykłego olejowego z Ciastoramy
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Trzeba było dokładniej obejrzeć, byś wiedział, są różne konstrukcje, np. taki LINK :D . Wygląda niepozornie, ale ma moc ! :D Wpisz w wyszukiwarkę "kompresor 300 bar" i poczytaj, jest trochę tego.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ