Obrazek

Korek do kartusza

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Korek do kartusza

Post autor: Gudyn »

Tak mi chodzi po głowie przedłużenie korka do standardowego kartusza na kapsuły CO2. Chodzi mi o kwestię estetyczną, tzn, możliwość wydłużenia osady do przodu oraz np. przedłużenie lufy płaszczem (+ zintegrowany tłumik). Przedłużka umożliwiałaby odkręcanie korka i ładowanie kartusza kapsułami bez konieczności demontażu osady za każdym razem (wędrówki zera, generalnie upierdliwe utrudnienie). Normalnie każdy by polecił przeróbkę na ładowanie z gaśnicy i wydłużenie kartusza, ale mnie interesują kapsuły, bo to na ten moment najtańsze i dla mnie najwygodniejsze. Ideałem by było dla mnie znaleźć normalny korek i przyspawać do niego rurkę o odpowiedniej długości i zakończenie jej tak, żeby można było wygodnie wykręcać całość. Niestety korka nigdzie nie mogę znaleźć, mimo że cały czas koczuję na wszelkie oferty od długiego czasu. Nie chcę "psuć" tego który mam, bo wtedy mogę mieć dwa zestawy do dwóch osad customowych na podmianki.

Czy ktoś byłby w stanie taki korek dorobić za jakieś przyzwoite pieniądze? Albo jeżeli komuś zalega - sprzedać? Kombinuję bo zobaczyłem taką przeróbkę:

Obrazek
Obrazek

i strasznie mi się coś takiego spodobało. Tutaj jednak jest kartusz pod gaśnicę/powietrze.
Generalnie standardowy kartusz wymusza zrobienie dość krótkiej osady, co pozostawia we mnie niedosyt. Przedłużenie korka umożliwiłoby zrobienie bardziej "myśliwskiej" osady czy wręcz upodobnienie do czarnoprochowca jak ze zdjęcia. Kartusz z korkiem zawsze bedzie widoczny, dla łatwej obsługi przy ładowaniu, ale można go fajnie wkomponować żeby nie rzucało się to w oczy (jak w oryginalnej osadzie).
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
ODPOWIEDZ