Obrazek

Zakup Łucznika wz. 1970 - rozważam :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Pistolet Łucznik wz. 1970

Post autor: noktrum »

Chodzi mi już do dłuższego czasu po głowie taka zabawka. Czy warto poświęcić kasę na takie cudo? Czy może coś innego jak to? Szukam czegoś bez co2, sam nie wiem co wybrać... chińszczyzny raczej nie chce, jestem patriotą! Co polecicie?
Bardzo proszę o radę.
Hatsan 85 STG, prowadnica i sprężyna oteva.
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

pierwszy ( lucznik ) kupilbym przez sentyment, bo to byl moj pierwszy profesjonalny pistolecik jaki mialem w domu, a drugi kupilbym ze wzgledu na rozwiazania techniczne w nim zastosowane ( antyodrzut ) :)
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Czytałem już na kilu forach o Blow Air i ma całkiem dobre opinie. Chodzi głównie o system antyodrzutowy, celność i przede wszsytkim cenę.
Nie mam, nie widziałem, takie informacje doszły do mnie. Poprostu zasłyszane, zaczytane :)
Np tu:
http://airbar.pl/viewtopic.php?t=303&highlight=blow
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

Dzięki za rady :)

Jeszcze wpadł mi w oko taki "uniwresalny" zjadacz śrutu. Czy warto inwestować w to kasę? Czy to taki chiński szit? Piszą że made in US, ale osobiście wątpię... Jak myślicie?
Hatsan 85 STG, prowadnica i sprężyna oteva.
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Ja mam pistolet Łucznik :lol: i nie zamienił bym go ani na Blowa a już napewno nie na Crossmana. Jest super wykonany, cały metalowy i miodzio się trzyma w łapce. Oksyda dość dobra mimo iż model z 1976 roku. Nieto co na nowej slavi np. Celność średnia ale ja jestem kiepski strzelec. Polecam naprawdę, to sprzęt na długie lata ale nie jest to pistolet tarczowy.
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

To klasyk wśród klasyków :) Ciekawe są rozwiązania techniczne, np. sposób i miejsce zamontowania sprężyny. Ale niech się na ten temat wypowiedzą posiadacze byli jak i obecni tego sprzętu.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Zakup Łucznika wz. 1970 - rozważam :)

Post autor: Luciush »

Witam!

Koledzy "łucznicy", chodzi mi po głowie zakup takiego pistoletu. Jeden znajomy posiada nawet takowy na handel. Leżał dość długo w szufladzie i stan jest jak opisuję poniżej:

- lekki nalot na oksydzie (nie pordzewiały, tylko "naleciały"
- rozklepana uszczelka portu ładowania
- brak szczerbinki
- ogólnie lekko zaniedbany, ale nic poważnego

I tu moje pytanie, może ktoś się orientuje w cenach - ile to może być warte, abym miał jakiś pogląd kiedy zacznę już negocjacje cenowe ;).

Pozdrawiam
Łukasz
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

możesz za niego dać 150 zł , ale to po znajomości , z zyskiem dla Ciebie


Pozdrawiam
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

A tak realnie? Bo to raczej znajomy niż kolega - i będzie się raczej ostro targował :D
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

150 i piwo , stan idealny chodzi po 250 zł :cisza:
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
pawelcmx
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2008, 12:52
Lokalizacja: Ziemin, Poznan

Szczerbinka

Post autor: pawelcmx »

Podobno pasuje szczerbinka od HW m.in 95. - koszt na forum ok 50 zł nowa 150 na Ak... . Wiem bo sam szukałem:) Padł iweb gdzie juz bylem prawie dogadany na zakup szczerbinki wiec mam świeże informacje:)
Powodzenia
Łucznik wz 1970, HW 50 M nr 1733161+Leapers SCP-4x32A0 MDTS
hauptman

Post autor: hauptman »

Witam, inna propozycja. Poszukaj w/w sprzętu w necie po agencjach mienia wojskowego lub na allegro ale sprzedającym musi być firma zajmująca się sprzedawaniem sprzętu po WP ( zaopatują się w AMW ) Będzie drożej ale masz szanse na trafienie na sprzęt który przeleżał w magazynie X lat i nigdy nie był uzywany ale był obsługiwany czyli czyszczony i smarowany ( i tak będzie wymagał trochę pracy ale będzie kompletny czyli broń,kabura,wycior,sprężyna zapasowa ). Na ogół w JW na magazynach uzbrojenia pododdziału było od 3 do 5 sztuk przeznaczonych do szkolenia kadry zawodowej która miała marne wyniki w strzelaniu z broni krótkiej. Faktycznie to leżały i nikt ich nie używał a jeśli nawet to sporadycznie w większości jednak przypadków powinny być w dobrm stanie. Jakieś dwa miesiace temu firma z pomorskiego ( niestety nie pamiętam jaka nazwa ) taka co sprzedaje klamoty po WP oferowała Łucznika za 200zł(komplet) + koszt przesyłki. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

O! Cenna rada :) Dziękuję, popatrzę!
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
ODPOWIEDZ