Obrazek

Lufa LW w Falconie ?

Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Cortez pisze:Pomijam awaryjność, cenę i serwis; ile masz strzałów z kartusza w 19????? Bo u mnie jest 150 rekreacyjnych/90 zawodniczych przy regulatorze, BB, tłumiku w opcji i wkładce/magazynku na 10 szt. Czy Falcon to daje?
W moim FN19TR miałem ok 120 może trochę więcej strzałów z kartusza (180bar). Oczywiście nie do całkowitego opróżnienia, myślę że mógłbym je nazwać rekreacyjnymi. Natomiast "dobrych" z tego było ok. 50 jeśli dobrze pamiętam. Karabinek był dość stary i wyeksploatowany, żadne cuda nie robione (przynajmniej nic mi o tym nie było wiadomo). Był to mój pierwszy pcp i jak dla mnie karabinek był tak celny, że aż nudny. A strzelaliśmy do figurek, kapsli, "bombiczek" etc. na 50-65m. Nigdy nie miałem aspiracji zawodniczych, więc moja ocena może być trochę pod innym kątem niż kolegi. Jedyne co mi średnio odpowiadało to spust, trochę za długi pierwszy stopień i nie pracował zbyt płynnie. Ale jak wspomniałem, dopiero zaczynałem przygodę, a karabinek nie poprawiany.

Udało mi się znaleźć stara fotkę:

Obrazek

Szczerze mówiąc, nadal chciałbym go mieć.
Five shots one hole
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Bardzo ładny sprzęcik ;) Nie jestem przeciwnikiem Falconów, wręcz długo chciałem kupić (ale PF 25), natomiast parę rzeczy przemawia na korzyść S-400:
1.Czulszy spust (subiektywnie)
2.Manometr - dla mnie to podstawa w terenie
3.Rodzaj przeładowania (rygiel)-też subiektywnie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

edyta
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Dzięki bardzo Koledzy ,za zaangażowanie w doradzaniu pierwszej PCP
Nie było mnie trochę ,a tu tyle porad i przemyśleń. :king:
Projekt wymiany karabinka na PCP chodzi mi po głowie od dawna ,powstrzymuje mnie wydanie dodatkowych pieniędzy na osprzęt(butla(e) i te wszystkie inne dodatki ) ,a to przy PCP jest nieuniknione.
Sam karabinek musi być budżetowy ,tak około +/- ,--1500zł + to, co uzyskam za TX,a musiałoby starczyć na całość.
Moje typy to ;
Falkon FN19-1800zł
---//---PF25C-2050zł
AAs400 -2200zł
może jeszcze CZ 200 (choć jakoś mi nie podchodzi) i jakiś Hatsan 44

---ceny z AroBroń-chyba najtaniej ,choć wszystkie wszędzie podskoczyły --sezon!!!
Na pewno nie będzie to prędko i pochopnie .Jako raptus w przeszłości ,nie raz wtopiłem i teraz nauczyłem się na błędach :D ,więc będę was męczył do bólu, nie raz.
Cortez pisze:Co do doboru optyki, to zacznie się jak zwykle problem, ale z tym cris sobie chyba poradzi. ;(
Jaki problem ?Oczywiście że sobie poradzę ,a DOT to pies
Posadzę na tym PCP mojego DOT'a 4-16 na BKL'u 263 (tego się pozbywać nie zamierzam) i powinno być przyzwoicie ,
nie sądzisz Piotrze??? :hm: :lol:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

No to optykę mamy z głowy :D Co do karabinka: W 1600 zł zmieścisz się z prawie nówką S-400. Dodatkowe bajery (BB,tłumik,etc...), dokupisz potem - jak zechcesz. Sporo tego ostatnio chodzi na beżowym. Dobra butla 300 bar 4-5L to 400 zł.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Cris, jeżeli będziesz szukał używanego S400 to się odezwij. Może coś na Wyspach się znajdzie w rozsądnej cenie
Co do butli to Tomek (Tomashek30) ostatnio miał na sprzedaż, ale nie wiem czy mu już nie poszły.
Dla mnie moje budżetowe PCP czeka :lol: do roboty :hihi: To BMK51 z Koltera ;D
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Nie kupuj S400 bo technologicznie to jest masakra. Falcon wykonaniem ją sporo zostawia. Warto pod uwagę wziąć CZ200 Hunter - gdybym miał pykać budżetowo to właśnie z CZ (S400 również bije wykonaniem i możliwaościami regulacji oraz przemyśleniem konstrukcji).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

irak pisze:Tam nie tylko Lufa Lw jest ok, wykonaniem bije S400.(chodzi o F19-przypomnienie autora)
Cortez pisze:parę rzeczy przemawia na korzyść S-400:
1.Czulszy spust (subiektywnie)
2.Manometr - dla mnie to podstawa w terenie
3.Rodzaj przeładowania (rygiel)-też subiektywnie.
irak pisze:Nie kupuj S400 bo technologicznie to jest masakra.
Cortez pisze:P.S. Dalej uważam, że S-400 i Solo górą.
No i bądź tu mądry chłopie ;(
Ale nie powinienem się dziwić ,w końcu podpis pod moim nick'iem zobowiązuje :lol:
Jak się wkurzę i zepnę to jakieś HW100 sobie kupie i już ,a cooo :PP
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Krzysiu, tak jak masz w podpisie, z tą opinią i tylną częścią ciała. Ja mam S400 i nie narzekam. Karabinek mam już chyba ze 3 lata i nie robiłem przy nim nic. Podobnie jak jego poprzedni właściciel. Ale może trafił mi się jakiś mega-udany egzemplarz, a może "stare" S400 były jakoś lepiej robione? Jeśli faktycznie masz dylemat i taką możliwość - faktycznie, bierz HW100 i basta :) Tylko uwaga, bo to ciężkawa bestia ;)
Moim zdaniem najlepszym kryterium byłoby gdybyś miał możliwość dłuższą chwilę pobawić się każdym z omawianych karabinków i zobaczyć jak Ci który "leży". Bo nawet jak się coś z 400-tką spaprze, jest to tak na wskroś obadany sprzęt że naprawa/regulacja będzie łatwo dostępna.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Luciush pisze:Moim zdaniem najlepszym kryterium byłoby gdybyś miał możliwość dłuższą chwilę pobawić się każdym z omawianych karabinków i zobaczyć jak Ci który "leży".
Tak byłoby w każdym przypadku najlepiej -tylko widzisz Lukasz- okazuje się ,że mieszkam na takim zad..iu (czego bym nigdy nie przypuszczał) że ani żadnej grupy lokalnej nie ma ,ani nawet nie mogę odnaleźć pojedynczych ,,pasjonatów'' strzelectwa z prawdziwego zdarzenia w tej Jeleniej Dziurze(paru jest ,ale ,,chińczyki" jakieś )
Najbliżej to mam do Grupy Wrocławskiej -jakieś 120 km w jedną stronę :/
Tak więc o ,,przymierzeniu ''na razie nie ma mowy -muszę sobie radzić sam ,opierając się na Waszych opiniach .
Ale wszystko pomalutku ,nie pali się,trzeba dobrze to przemyśleć .
Luciush pisze:Jeśli faktycznie masz dylemat i taką możliwość - faktycznie, bierz HW100 i basta :) Tylko uwaga, bo to ciężkawa bestia ;)
Co do Hw100 to oczywiście poza moim zasięgiem finansowym (takie pobożne życzenie :lol: ) ,ale podobnie kiedyś myślałem o TX'sie ;)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Taaa, HW-100 bardzo zacny sprzęt (zwłaszcza podoba mi się FSB) i cuś koło 3300 zł w AK.
Ale jeśli na razie Cię nie stać, to zjaw się na jakichś zawodach najbliżej Ciebie i pomacaj różne PCPy. Możliwe, że mój kolega z W-wy będzie teraz gonił swojego Loguna Solo w dobrej cenie.... 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
ODPOWIEDZ