Obrazek

Falcon Phaire B.....Profile

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MAGcam
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2009, 12:23
Lokalizacja: Szczecin

Falcon Phaire B.....Profile

Post autor: MAGcam »

Na początek witam wszystkich,dopiero co po rejestracji:-). Krótko mówiąc poproszę o małą pomoc w wyboru mojego pierwszego PCP-a.Mam tu na myśli model jak w temacie....wspomnę że zupełnym świerzakiem nie jestem ...strzelam od lat lecz dopiero po "pomacaniu" PCP na strzelnicy dostrzegłem diametralną różnicę. Do tej pory strzelałem tylko ze sprężynek.....posiadam Slavie 631 i Crossmana....O ile mógłbym poprosić bardziej doświadczonych kolegów o opinię co do jakości celności i niezawodności to byłbym wdzięczny......Wybór mój padł na ten karabinek ponieważ podoba mi się wizualnie i nie jedno forum studiowałem od deski do deski ..... zaznaczę jednak że dla mnie wydatek na PCP sprawa na której oszczędzać nie mam zamiaru bo wyznaję zasadę że coś dobrego musi kosztować....z góry dziękuję za pomoc i opinie co do mego upatrzonego modelu....nie mniej jednak wdzięczny będę za sugestie dotyczące innych modeli....na koniec dodam że zdecydowanie ma być to karabinek do strzelania rekreacyjnego i typowego HFT....pozdrawiam...
ps....prócz HFT zdecydowanie strzelanie na 50 metrów czasami 30m.....
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Witam również.
Mam i złego słowa nie powiem.
Posiadam osadę sporter beech aczkolwiek słyszałem że profile ciąży nieco na lufę. Byłbym skłonny w to uwierzyć - najlepiej samemu pomacaj.

Karabinek właściwie wymaga tylko drobnego obniżenia energii. Fabrycznie balansował na krawędzi 17J.

Stabilność w serii 10strzałów w granicach 2-3m/s.

Przykładowe kilka strzałów:
Obrazek

Pzdr. M.
Awatar użytkownika
MAGcam
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2009, 12:23
Lokalizacja: Szczecin

falcon..... ciąg dalszy

Post autor: MAGcam »

o ile mógłby ktoś z kolegów podać adres lub link sklepu który sprzedaje ów model byłby wdzięczny.....w naszych sklepach .. czyt:(oferta) internetowych dostępna jest wersja tylko Bullbarell....jeśli ,źle napisałem to proszę o wybaczenie wszak ze słowiańskiego rodu pochodzę:-) w rodzimych sklepach nie znaazłem do sprzedaży modelu B.....PROFILE prócz Bullbarell. naturalnie

[ Dodano: Sob 21 Mar, 2009 19:17 ]
dziękuję ci Maniek za odzew......( pierwsza odpowiedź po rejestracji.)...co do celności wdzięczny jestem za tarczkę....kolejny plus że słusznie rozumuję choć wiem że ów model nie posiada regulatora
w każdym razie poczekam na więcej opinii.......pozdro

[ Dodano: Sob 21 Mar, 2009 19:22 ]
...i jeszcze jedno za pamięci....pojęcia nie mam co to jest osada sport.....o ile nie sprawi Cito kłopotu może masz foto swego sprzętu.......:-) do strzelania rzecz jasna:-)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

A bo teraz aktualna wersja C i w takiej też Profile jest sprzedawany.
http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... ts_id/8220

Obrazek
Obrazek

Przebarwienia przez aparat.
Awatar użytkownika
MAGcam
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2009, 12:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MAGcam »

...ten karabinek to Phaire B 25 wersja jednostrzałowa(tak myślę).....mam jeszcze jedno małe pytanko ,mianowicie czy model Multishot posiada wkładkę jednostrzałową czy też trzeba dokupić.... i czy w ogóle jest taka opcja ......niektóre typy karabinków mają wersję Multi i Singiel....bez możliwości założenia wkładki do modeli Multi :hm: :/
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Z tym Flakonem kontakt miałem raczej przelotny, ale jak by się przyjrzeć kilku modelom, to przy strzelaniu przez tłumik słychać dość charakterystyczne dla Falconów... "bzyczenie", albo jak kto woli "pierdnięcie". :PP
PF25 w osadzie Praire bardzo wygodnie leży w strzelaniu sylwetkowym (ze stójki), w ogóle odbieram go jako bardzo składny karabinek.
Najlepiej niech się wypowiadają właściciele tych karabinków ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
MAGcam
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2009, 12:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MAGcam »

...kurcze grzebię w necie i nie mogę trafić na kilka szczegółów.....chodzi o to czy w modelu Bullbarel multishot opcjonalnie można dokupić wkładke jednostrzałową.....magazynek to spore ułatwienie lecz nie daje takiej przyjemności jak ładowanie pojedyncze.....a co z tym idzie to w moim przypadku coraz bardziej przemawia na korzyść modelu Profile.....ale gdyby dostać wkładkę to będzie 2 w 1....pozdro

[ Dodano: Nie 22 Mar, 2009 13:26 ]
Maniek jeszcze jedno pytanie do ciebie,,,,gdzie kupiłeś swój karabinek....???
Również mi się podoba ale w sklepach Twojego modelu nie spotkałem.....cuś podobnego jest w Aro broń ale tylko model Multishot...a Twój to singiel.....z góry dzięki

[ Dodano: Nie 22 Mar, 2009 13:28 ]
;( wszystkim których moje marudzenie nie doprowadziło do furii i białej gorączki serdecznie dziękuję za cierpliwość i porady :lol: :/ :D

[ Dodano: Wto 24 Mar, 2009 16:53 ]
Maniek,
witam....chciałem zapytać gdzie zakupiłeś swój karabinek......i pytanko pomocnicze jaki dokładnie jest to model....z góry dziękuję i pozdrawiam

[ Dodano: Wto 24 Mar, 2009 16:57 ]
oślepłem chyba urlop sobie zrobię...model masz w opisie...sorry ale kwestia gdzie zakupiony pozostaje otwarta ;( :maruda: :bobas: :)
ODPOWIEDZ