Obrazek

RANCHERO

ODPOWIEDZ
devil75
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2011, 18:35

RANCHERO

Post autor: devil75 »

Witam szanowne grono chciałbym przedstawić krotki opis mojego ostatniego nabytku, a mianowicie pistolet FX RANCHERO ,na początek kilka suchych danych technicznych
• Kaliber: 4.5 mm
• Dłg. całkowita: 45 cm
• Dłg. lufy: 21 cm , Waga: 1,45 kg
• wymienny 8 strzałowy magazynek
• wymienny kartusz PCP na "szybkozłączkę"
• regulowany spust
• szyna 11 mm do zamontowania celownika optycznego
• „matchowa” lufa Lothar Walther
• manualny bezpiecznik
• profilowana osada z drewna orzechowego

Producent: FX AIRGUNS, Szwecja. http://www.fxairguns.com/
Na początek podzielę sie walorami estetycznymi ,pistolecik jest bardzo starannie wykonany rękojeść dobrze wyprofilowana ,choć nie jest małych rozmiarów lecz dobrze leży w dłoni ,starannie wkomponowany manometr wyskalowany do 230 bar czerwone pole zaczyna się od 220-230 ,osłona języka spustowego tworzy jednolita całość wszystko w orzeszku.

Manometr


Rękojeść prawa strona

Rękojeść lewa strona
System ładnie oksydowany na wysoki połysk bez żadnych odprysków zadziorów lub innego rodzaju niedoróbek ,w przeciwieństwie do np.bsa ultra której byłem posiadaczem , jest wykonany równie starannie jak u niemieckiej konkurencji weichrauch np.model 100 f.s.b którego posiadam i mam skale porównawcza .
Pistolet jest wyposażony w system przeładowania 2-taktowy tzw. biatlonowy ,bardzo dobre rozwiązanie choć położenie dźwigni w dół jest mało przemyślane ponieważ trzeba odrywać dłoń od rękojeści ,gdy tego nie zrobimy przytrzaśniemy sobie kciuk dźwigienką, lecz wystarczy odwrócić dźwignie w położeniu do góry i jest wszystko ok. ,co niektórzy dodatkowo ją skracają o połowe.
Język spustowy posiada pełną regulacje przód –tył ,pierwszy stopień -drugi stopień ,360 stopni ,bezpiecznik jest umiejscowiony po prawej stronie pistoletu, działa bardzo płynnie dostęp bardzo wygodny .
Teraz parę słów o regulacji mocy w którą pistolecik jest wyposażony selektor energii czyli w naszym przypadku 16-12-10J to jest ta połowa z mniejszymi dziurkami po odwróceniu na większe mamy odpowiednio 16 -19-23J lecz to nie wszystko pozostaje jeszcze transfer port który znajduje się pod tym magicznym talerzykiem który ma 2mm [nasz limit] oraz mocniejsza sprężynka zbijaka i wtedy to już jest działko w granicach 30 J lecz rozwiązanie to jest kompletnie nie ekonomiczne ,no chyba ze mamy plecak na butle i po każdym magazynku będziemy podpinać zabawkę do cyca. Oczywiście samodzielna ingerencja modyfikacja zmieniająca charakter wiatrówki z limitowej na powyżej limitu jest karalne i wiąże się z rejestracją w podległych komendach wojewódzkich, ale to raczej każdy wie a ja nie jestem księdzem żeby prawic morały .

Pora przejść do lufy która została wyprodukowana w zakładach Lothara Walthera, zakończona czokiem oraz standardowym gwintem zewnętrznym ½ cala ,ładnie komponuje się na niej tłumik weichrauch lub Hogan Firearms , a co bardzo ważne wycisza odgłos wystrzału praktycznie do pracy mechanizmów, sam strzał jest krótki lecz z powodu energii jaką pistolet dysponuje występuje zjawisko podrzutu ,wiec gdy się słabo przyłożymy do strzału trafimy w górę zamiast w środek tarczy.
Ilość satysfakcjonujących mnie strzałów przy naładowaniu kartusza do 220 bar i ustawieniu pod 17J wynosi 30 u mnie bardzo dobrze sprawuje się jsb exact 4,52 lecz lufa nie jest specjalnie wybredna można ja karmić także RWS, H&N
Magazynek 8-mio strzałowy działa bez żadnych zarzutów, ładowanie bezproblemowe magazynek wystaje 7mm powyżej szyny montażowej ,co należy wziąć pod uwagę przy doborze montażu do optyki [pistolet nie jest wyposażony w stałe przyrządy celownicze]
Na koniec chciałbym przejść właśnie do optyki ,miałem nie mały dylemat co tu wybrać kolimator moim zdaniem się nie nadaje ponieważ z tego pistoletu można strzelać na odległości 30-50 m do celów wielkości jajka niespodzianki a plamka w nawet najlepszym kolimatorze przysłoni nam na tej odległości co najmniej polowe celu o ile nie cały ,wiec na drugi ogień poszły lunety pistoletowe Walthera 2-20 nie brałem nawet pod uwagę zakupiłem więc simmons pro hunter 2-6-32 teraz parę słów o tym szkiełku
• powiększenie: 2-6x
• średnica obiektywu: 32 mm
• długość całkowita: 320 m
• waga: 275g
• krzyż: Duplex
• wykończenie: czarny mat, odstęp od oka: 27 - 50 cm
przy powiększeniu x 2 obraz czysty odległość od oka jak podaje producent ,przy tym ustawieniu w miarę wygodna postawa strzelecka prawa ręka lekko zgięta w łokciu druga ręka podchwytem pod rękojeścią po prostu malinowo, lecz przy powiększeniach rzędu 5-6 brakowało mi już rąk, obraz czysty a przede wszystkim pełny czyli bez żadnych tzw.ramek dopiero na wyprostowanych rekach ,a to pozycja mało wygodna ,zwłaszcza ze pistolecik z tłumikiem, montażem i lunetą waży w granicach 2,2 kg ,wiec luneta pistoletowa poszła w odstawkę i zacząłem się rozglądać za typowym celownikiem, który musiał spełniać 3 podstawowe parametry; obiektyw max.32mm ,duży zakres powiększeń ,waga i oczywiście czwarty warunek w miarę rozsądna cena wiec wybrałem Burris Timberline 4,5-14 x32 ao z siatką balistic plex, moim zdaniem to idealne rozwiązanie dla tego modelu ,co prawda o typowej pistoletowej postawie strzeleckiej można zapomnieć ale i pistol nie typowy, odległość od oka w granicach 11-12 cm [mierzone] i teraz można celować w spinerki na 40 m na koniec dołączam kilka fotek mojego zestawu z którego jestem bardzo zadowolony .


Mam nadzieje ze nie zanudziłem was na śmierć pozdrawiam.niestety reszty fotek nie udało mi się zamieścić morze coś pochrzaniłem :hm:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FX RANCHERO +BURRIS TIMBERLINE 4,5-14x32 AO BP+ WEIHRAUCH SILENCER
Awatar użytkownika
pułkownik.P.p
Posty: 155
Rejestracja: 05 wrz 2010, 8:31

Post autor: pułkownik.P.p »

devil ile kosztował
radoslaw787
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2010, 19:14
Lokalizacja: Mirzec

Post autor: radoslaw787 »

Szkoda że nie ma tarczek, najlepiej takich na 25-30 metrów.
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Zabójca sylwetek 8)
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
ODPOWIEDZ