Obrazek

Daystate Mk3

Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Mam nową stopkę :D Pozdrawiam, Piotr.

[ Dodano: Pon 29 Gru, 2008 12:27 ]
Wczoraj zerowałem lupkę na 25m. W zasadzie nie było co zerowac :D Na 5 strzałów 4 weszły razem. Pozycja klęcząca,zimno i niewygodnie. Potem na 45m,bez zmiany nastawy rozrzut ok3-4cm(zimno). Na podpartą lub leżącą poczekam 8)

[ Dodano: Czw 15 Sty, 2009 13:31 ]
Wierzbinie-pytanie: czy dorobienie u Wojtana tłumika a la Vortex (lub podobnego),poprawi osiągi oprócz kompletnego wyciszenia strzału? Nie jestem pewien,czy dwa nakładające się na siebie systemy wygłuszające i rozpraszające gazy wylotowe będa dobrze współpracowac? :bobas: Pozdrawiam. Piotr.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Cortez pisze:czy dorobienie u Wojtana tłumika a la Vortex (lub podobnego),poprawi osiągi oprócz kompletnego wyciszenia strzału? Nie jestem pewien,czy dwa nakładające się na siebie systemy wygłuszające i rozpraszające gazy wylotowe będa dobrze współpracowac?
Pierwsza sprawa, to fakt czy u Ciebie lufa podparta jest aparatem wylotowym (separatorem) czy zamkniętym cylindrem.
Jeśli to pierwsze, to przykręcenie tłumika nic nie daje, bo hałas rozchodzi się przez otwory przed dokręconym tłumikiem. W drugim przypadku wygląda to inaczej i odgłos wystrzału jest cichszy jak przy samym separatorze, ale nadal może "przeszkadzać sąsiadom". Dokręcenie tłumika daje prawie niesłyszalne "cyk..."
Strzelam z Mk3 i sam wystrzał nawet przy separatorze jest w miarę cichy (jak na PCP), ale nie można tego w żadnym wypadku przystawiać do wersji wytłumionej dokręconym tłumikiem z pełnym cylindrem.
Kolega Long strzela z X2 S i lufę podpiera pełny cylinder. Jeśli do tego dokręcił tłumik BSA, to strzał praktycznie niknął w pracy zbijaka.
Ponoć jeszcze lepsze efekty uzyskuje się przy dokręceniu tłumika Parker Hale albo Weihrauch. Ten ostatni jest o tyle fajny, że kosztuje połowę tego co ten pierwszy. ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Dzięki. W Merlinie S lufa jest Bull Barrel,zakończona nakrętką z męskim gwintem. Wojtan chce samą nakrętkę,żeby dorobic tłumik(koszt 1/3 mniejszy niż od HW :D ) Teraz sam wystrzał jest bardzo cichy,ale podobno może byc w zasadzie niesłyszalny. Martwi mnie tylko,czy tłumik/separator fabryczny będzie współpracował z tym drugim od Wojtana.Druga sprawa: odkryłem,że osłona lufy ma lekki luz na ósemce podpierającej. Tam są tak małe ampulki,że nie wiem czym to dokręcic...Mam nadzieję,że nie ma to wpływu na celnośc,etc :?: Pozdrawiam,Piotr.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Cortez pisze:Martwi mnie tylko,czy tłumik/separator fabryczny będzie współpracował z tym drugim od Wojtana.
Jeśli Wojtan zrobi tłumik osiowo, to nie ma możliwości, żeby nie współpracował. Powinno być jeszcze ciszej.
Cortez pisze:Druga sprawa: odkryłem,że osłona lufy ma lekki luz na ósemce podpierającej. Tam są tak małe ampulki,że nie wiem czym to dokręcic...Mam nadzieję,że nie ma to wpływu na celnośc,etc
U mnie ósemka trzyma separator na tyle ciasno, że nie wyczuwam żadnego luzu. Sama ósemka przykręcona jest 3 ampułkami do kartusza. Jak mnie pamięć nie myli przykręcałem to metrycznymi kluczami (i pasowały ;) ).
Celność tak czy inaczej nie powinna się zmienić, bo lufa jest dość mocno podparta na tym separatorze, nawet jak byś o coś zahaczył, to powinna wrócić na swoje miejsce.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Cribs
Posty: 247
Rejestracja: 01 lut 2009, 9:30
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Cribs »

Wierzbin pisze:Mało tego. Karabin można sobie programować (brzmi jak kosmos :faza: )
Można włączyć "piknięcie" - sygnał dźwiękowy kiedy:
- odbezpieczamy karabin
- kończy się śrut w magazynku
- ustalimy określoną ilość strzałów (np 140 - i napełniamy kartusz)
- rozładowuje się akumulator
- etc.

- regulacja siły zbijaka w 16 stopniach
- włączenie diody led (przy odbezpieczonym karabinie świeci się dioda i można ją wyłączyć)

No i bajer na koniec - karabin można zamknąć... na kluczyk
No i właśnie dlatego bardziej wolę Daystate niż inne firmy.
Wierzbin pisze:Skupienia na 50m... w zależności od sortu śrutu od 1,5 do 2,5 cm oczywiście z podparcia.
O, to chyba nie bardzo dobry strzelec z ciebie bo można uzyskać skupienie do 1,5 cm(1 groszówki).
Ostatnio zmieniony 01 mar 2009, 12:14 przez Cribs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Cribs pisze:O, to chyba nie bardzo dobry strzelec z ciebie bo można uzyskać skupienie do 1,5 cm(1 groszówki).
Pisałem to tuż po zakupie karabinu i bazowałem na tym, co mówią inni.
W hali (lub bez wiatru) z tego sprzętu można powtarzalnie strzelać serie dziesięciostrzałowe w granicach 1,5cm. Zdarzają się ciaśniejsze.
Kolega Fred z Mk3 tak wystrzelał na 50m!
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=453 ... sc&start=0
Tak ciasne przestrzeliny na tym dystansie raczej trudno będzie poprawić. ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Tak ciasne przestrzeliny na tym dystansie raczej trudno będzie poprawić. ;)
Cribs poprawi, poza tym nie wiem skąd wziąłeś ten niby mój cytat, bo ja go w tym temacie nie widzę.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Bo to dokładnie 9-ty post tego tematu. Tyle że autorem jest.. Wierzbin.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Już wszystko poprawione.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Marku,mam już tłumik do Merlina-Wojtan się postarał,ale nie wiem,czy 22mm średnicy to jest to,o co mi chodziło.... :hm: Zobaczymy po testach na skupienie :D . Do zdjęc odsyłam na i-web/temat o wyciszeniu PCP. Pozdrawiam,Piotr.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Poniżej płyta od MK3, w którym spadła prędkość:
Obrazek

i przyczyna:
Obrazek

Pomimo, że pojemność wynosiła 2000uF, to rezystancja szeregowa była za duża 2.5R i ograniczała energię dostarczaną do elektromagnesu.
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

Ach te kondensatory, ja ostatnio w TV wymieniałem bo mi się sam wyłączał.
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
Janusz FWB
Posty: 11
Rejestracja: 01 cze 2011, 16:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Znalazłem taki test tego karabinka.

To musi być jednak super elektronika !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
QB 36-1
LOV-e 21
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Jakby całe akwarium wypełnili wodą to miałbym szacun 8)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Jarek, nie czepiaj się :PP Pod wodą się nie strzela - chyba, że z kuszy... :lol: "Dajtato" (tak mówi moja córka), to dobry sprzęt i nie trzeba go testować extremalnie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
ODPOWIEDZ