Obrazek

Wkladka jednostrzalowa

Farmer
Posty: 162
Rejestracja: 06 gru 2010, 19:56
Lokalizacja: ŁUKÓW-PETERBOROUGH

Post autor: Farmer »

Wierzbin pisze:
Farmer pisze:dzisiaj miałem w końcu czas przetestować mk4 na 30m bez tacki z tacką wkładka jednostrzałowa i magazynek i nie widzę różnicy
Zdziwił bym się, gdyby była jakaś różnica.
Farmer pisze: jedyne co mnie wnerwia to spust w p70ft mam pied komara
To sobie go ustaw, też będzie na pierd komara. Lepszych spustów jak elektryczne jeszcze nikt nie wymyślił.
mk4 nabyłem już ze spustem match-owym co mogłem ustawiłem ale oporu mikro stycznika nie przeskoczę , fwb ma według mnie dużo lepszy spust
slavia 622
bsa mercury
fwb p70 ft
daystate mk4 is
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Farmer pisze:[...] ale oporu mikro stycznika nie przeskoczę , fwb ma według mnie dużo lepszy spust
A Ty tak poważnie?
albo coś mi się stało i znowu mamy 1 IV :zdziwko:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Farmer
Posty: 162
Rejestracja: 06 gru 2010, 19:56
Lokalizacja: ŁUKÓW-PETERBOROUGH

Post autor: Farmer »

Mamutowicz pisze:
Farmer pisze:[...] ale oporu mikro stycznika nie przeskoczę , fwb ma według mnie dużo lepszy spust
A Ty tak poważnie?
albo coś mi się stało i znowu mamy 1 IV :zdziwko:
poważnie mam takie odczucie i to jedyny ból dupy z mojej strony odnośnie tego is-a
slavia 622
bsa mercury
fwb p70 ft
daystate mk4 is
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No ale mikrostycznik nie stawia praktycznie żadnego oporu.. zwłaszcza przy takiej dźwigni jaką masz na spuście.
Mój Regal ma mechanikę więc na elektronicznych spustach się nie znam, ale z tego co znalazłem w sieci to elektryczny spust w Daystate można ustawić na pierd komara albo na powiew wiatru..
Tak szczerze mówiąc wydaje mi się że szukasz dziury w całym.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Mikrostyk sam w sobie może mieć opór zaczynając od około 70g do nawet 400g. ;) Dźwignię spustu trzeba by policzyć, ale zdaje się, że nie jest zbyt duża, a może nawet mniejsza od jedności.
Porównujac do FWB gdzie jeśli mnie pamięć nie myli można zejść do 50g to w Daystate może być jako minimum nawet dwu lub trzykrotnie więcej.
Jak chcesz coś z tym zrobić to sprawdź przede wszystkim czy sam język spustu chodzi z małym oporem np czy nie ma zabrudzeń, uszkodzeń etc.
Potem sprawdź jaki dokładnie tam siedzi model mikrostyku i sprawdź parametr "actuation force". Jeśli będzie z tych ciężkich to wymień na "lżejszy " zamiennik. ;)

Jeśli to nie załatwi tematu to jeszcze tylko dodatkową sprężynę możesz dorobić - taka pomagającą pokonać opór przełącznika. Ale to już bardziej wymagający temat.
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
ODPOWIEDZ