Obrazek

Prośba o pomoc i poradę.

ODPOWIEDZ
gward
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2010, 14:53

Prośba o pomoc i poradę.

Post autor: gward »

W czasie ladowania Haenela 312 śrut mi sie "omsknął" i zamiat do otworka zleciał gdzieś do wnętrza.Chwile go słyszałem jak grzechoce po wnętrzu ale nie odnalażłem go.Raczej niemożliwe by wpadł przez "rurkę" nad tłok.Również nie odnalazłem go wokół portu ładowania.Czy jest jeszcze jakieś miejsce gdzie mógł się schować ? Rozbierać karabinek czy nie ?Może ktoś ma jakieś doświadczenia w takim przypadku??(śrut miekki-Tomitex płaski ,gładki) :hm:
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Odkręć tylko łoże a znajdziesz śrut ;)
312 ma otwór przez który śrut może wpaść do środka osady. Przynajmniej u mnie tak było.

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
gward
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2010, 14:53

Post autor: gward »

Rozkręciłem , ale nic nie znalazłem. Ponieważ nic sie nie dzieje i można strzelać bez jakichkolwiek sensacji, liczę,że właśnie przez te dwa otworki - jeden w systemie a drugi w osadzie śrut niepostrzeżenie wyleciał.Dzięki za wskazówkę. :)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Jedziesz na tych częściach ode mnie :?: Jak sie sprawują :?:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
gward
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2010, 14:53

Post autor: gward »

Są super.Karabinek sam w sobie przeszedł moje oczekiwania.Wczoraj pierwszy raz strzelałem "pełna gębą" i sam zachwyt. Nie nad wynikami bo strzelec ze mnie przeciętny ale nad skupieniem, "leżeniem " w rękach (jak przymurowany) .Miałem kilka wiatrówek min.Łucznika,Gamo Iż-a.ale Haenel to super snajper w porównaniu z nimi.Polecam takie zabytki bo po włożeniu n aprawde niewielkich pieniędzy w zakup samego karabinka , kilku części niezbędnych do poprawienia samopoczucia w zakresie bezpieczeństwa otrzymujemy wiatrówkę nie do zdracia o dużych możliwościach. Za części jeszcze raz dziękuję i jakby jeszcze coś się znalazło, to na "zaś", chetnie stanę się ich właścicielm zgodnie z wcześniejszymi e-mailami.Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

To jest zacny sprzęcik. Sam się o tym przekonałem :)

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Majkel
Posty: 87
Rejestracja: 21 kwie 2011, 13:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Majkel »

Jak rozkręciłeś zapewne ujrzałeś od spodu dziurkę wielkości około 6-7 mm.
Ona po to jest, że jak ci wpadnie śrut właśnie to żeby się nie głowić co to teraz będzie :)

Mowisz że nie znalazłeś... proste, śrut wyleciał także z łoża, gdyz w łozu jest kolejna dziurka:D, tak ta.. zgłupieć można.

Co do samej wiatrówki to każdy jest z niej zadowolony i nie powinien się jej pozbywać jak już jakąś zdobędzie.

Od razu mówię że możesz mieć jeszcze jeden problem, sam się nadnim głowiłem na początku. otuż naciąg. Trzeba zdecydowanie do końca naciągnąć, gdy zskoczy tuż przed ostatnim zębemto będzie opórprzy próbie zastrzaśniecia klamki i moze dosc do tego ze tłok pojdzie niekontrolowany.
ODPOWIEDZ