Obrazek

Haenel 312 nietypowy problem

ODPOWIEDZ
hubert1726
-#nowy
-#nowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2018, 21:48

Haenel 312 nietypowy problem

Post autor: hubert1726 »

Witam!

Wczoraj dokonałem wymiany sprężyny w moim haenelu ponieważ widać było że poprzednia już ledwo żyła - naciągnąć się dawała prawie bez oporu a strzały rozrywały tarczę zamiast wycinać w niej ładne kółka.

Po wymianie i przesmarowaniu siła naciągu była już prawidłowa (będę ją porównywał do klubowych haeneli z których mam przyjemność strzelać na codzień ) gdy zacząłem strzelać usłyszałem brzęk sprężyny przy strzale co wydało mi się dziwne ponieważ wcześniej nic takiego nie występowało. Wiatrówka wydawała się też.. "twardsza" przy strzale.
Po oddaniu 20 strzałów okazało się że tarcze rwą się tak samo jak przed wymianą. Zapewne nie jest to wina tarcz - strzelałem z różnych śrutów a także z innej wiatrówki o tej samej mocy - haenel 303 wycina w nich idealne kółka. Warto też zaznaczyć że nowa sprężyna była ok 1,5cm dłuższa od starej, może przez ubicie? Poprzednia nie była wymieniana chyba od czasów produkcji. 0.5 cm grubsza jest też nowa uszczelka tłoka.

Czym może być spowodowane rozrywanie tarcz? Czy jest możliwe żeby po wymianie sprężyny i uszczelki wiatrówka miała przedmuchy? Czy może to wina sprężyny?

Tekst trochę przydługi ale liczę na pomoc bardziej doświadczonych ode mnie :)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Haenel 312 nietypowy problem

Post autor: foxrysza »

Brzęczenie najprawdopodobniej spowodowane jest złym spasowaniem "sprężyna - prowadnica" , lub złymi smarami na sprężynie (ewentualnie ich brakiem)

Wyrywanie tarczy.
Tu stawiałbym na zbyt małą energię (masz dostęp do chrono) lub na to że śrut koziołkuje w locie, nie masz jakichś uszkodzeń przy wylocie lufy lub nie znajduje się tam coś o co śrut może zachaczać lub sknocona korona lufy.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
ODPOWIEDZ