Obrazek

Pomoc w modernizacji Haenel 303-8 Super

ODPOWIEDZ
Thor_JG
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2018, 7:08

Pomoc w modernizacji Haenel 303-8 Super

Post autor: Thor_JG »

Witam Kolegów i koleżanki

Od jakiegoś czasu staram się modernizować karabinek Haenel 303-8 Super pracuje nad nim już jakiś czas ale przyszedł ten moment kiedy kończą się pomysły i wiedza na temat tych bardzo fajnych tarczówek których jest coraz mniej , karabinek kiedy trafił do mnie wymagał szybkiej interwencji osada w złym stanie , środek cały system wysmarowany nie wiadomo czym ciężko pracował oryginalna uszczelka w której znalazłem kulki od łożyska " ktoś próbował z nich strzelać i pewnie się cofnęły " sprężyna słabiutka krzywa podobnie jak prowadnica tłoka , a sam tłok wyglądał jak by w komorze cały czas dochodziło do "spalania" olej silnikowy którym był wysmarowany zostawił na tłoku brzydkie smugi kolorowy nalot , ramię naciągu ze stopką " nie znam fachowego nazewnictwa " które odpowiadało za blokadę po naciągu mocno wytarte a teflonowy ślizgacz zjechany do zera tak ze tarł metal o metal , oksyda nie była aż taka zła w kilku miejscach wytarta i lekki rdzawy nalot , korona lufy ok oraz sam gwint nie uszkodzony

A teraz jakie pracę już wykonałem "Faza Pierwsza"
1. Osada/Łoże szlifowanie olejowanie woskowanie i lakierowanie " wygląda jak nowa"
2. System rozebrany i porządnie umyty
3. Wyszlifowanie ostrych krawędzi systemu
4. Nowa sprężyna i uszczelka nowej generacji " parcianych nie znalazłem jak oryginale "
5. Wymiana teflonowego ślizgacza
6. Nowa sprężyna odpowiadająca za redukcje wibracji która była montowana pomiędzy łożem a systemem
7. Naprostowanie prowadnic
8. Konserwacja sprężyny tłoka całego systemu smar molibdenowy /olej sylikonowy
9. Czyszczenie lufy

Usprawnienia modyfikacje "Faza Druga"
1. Polerowanie tłoka 800/1500
2. Polerowanie końcówek sprężyny
3. Polerowanie prowadnic

I tutaj właśnie na tym etapie liczę na waszą pomoc , gdzie już nie jestem pewien czy moje pomysły mają sens i dadzą jakiś efekt , zastosowałem PODKŁADKI POLIAMIDOWE po obu stronach sprzężny dwie od strony tłoka jedna mosiężna która ma kontakt ze sprężyną a druga poliamid która kładzie się na samym końcu tłoka z drugiej strony zastosowałem dwie poliamidowe , praca całej sprężyny skróciła się o 8 mm a chodziło mi o wytłumienie całego systemu mniej kontaktu metal metal mniej wibracji lepsza celność

Co sądzicie o takiej modyfikacji czy to ma sens ? czy znacie jakieś inne sztuczki patenty jak wytłumić system usprawnić czy tez poprawić fabrykę ? :hm:
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w modernizacji Haenel 303-8 Super

Post autor: kamazek »

Sorry Kolego, ale nie da się tego czytać :nie:
Przeczytaj app.php/rules, szczególnie punkt 5g ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Thor_JG
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2018, 7:08

Re: Pomoc w modernizacji Haenel 303-8 Super

Post autor: Thor_JG »

kamazek pisze: 16 sie 2018, 13:43 Sorry Kolego, ale nie da się tego czytać :nie:
Przeczytaj app.php/rules, szczególnie punkt 5g ;)
Skoro wolisz wytykać błędy niż pomóc , twoja sprawa nikt cie nie zmusza do czytania tego co napisałem pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w modernizacji Haenel 303-8 Super

Post autor: kamazek »

Widzę, że "Kolega" to raczej z tych "młodych gniewnych" 8)
Zamiast grzecznie zastosować się dobrej rady ( i REGULAMINU), woli pyskować :bicz:
No cóż, nie pierwszy taki, i nie ostatni... pa, pa !
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Thor_JG
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2018, 7:08

Re: Pomoc w modernizacji Haenel 303-8 Super

Post autor: Thor_JG »

kamazek pisze: 16 sie 2018, 14:22 Widzę, że "Kolega" to raczej z tych "młodych gniewnych" 8)
Zamiast grzecznie zastosować się dobrej rady ( i REGULAMINU), woli pyskować :bicz:
No cóż, nie pierwszy taki, i nie ostatni... pa, pa !
Tak kolega z tych młodych tak hehe :) po 30-stce więc jeszcze młody , miłego dnia Kamazek postaram się poprawić błędy co złego to nie ja :aniolek:
ODPOWIEDZ