Obrazek

BMK 12 - mały opis

ODPOWIEDZ
Doberman
Posty: 21
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:25
Lokalizacja: Bielsko Biała

BMK 12 - mały opis

Post autor: Doberman »

Witam . Postanowiłem zrobić swój pierwszy test . Jest to test mojego karabinka BMK 12 , wiem że już w Internecie jest taki test na SKS-ie ale tu na Tawernie nie ma … Może po moim opisie Wasz stosunek do tej marki zmieni się :)

Kilka danych o karabinku :
- Waga 2,6kg
- Prędkość początkowa ok. 180 m/s
- Długość 1010mm
- Klasycznie łamany

Obrazek

Więc postanowiłem rozebrać mój zestaw i pokazać od środka , pokazać skupienie na różne dystanse (10m i 20m)

Zdjęcie bez osady + tłumik od Darasa

Obrazek

Zdjęcie wszystkich bebeszków

Obrazek

Wszystko początkowo oczyściłem ze smaru i wypolerowałem tłok krążkami filcowymi …
W bm-ci postanowiłem wymienić sprężynę na tą od BMK19…prowadnica niestety nie pasowała a nie mam gdzie dorobić… sprężyna była kupiona przez Alle… za 39 złotych .Teraz wszystko nasmarowałem smarem molibdenowym . Elementy spustu smarem miedziowym . Osłony pet zakładał nie będę ale naprawdę przydałoby się .
Sprężyna coprawda dużo mi nie dała bo komora sprężania w tym modelu jest bardzo mała ale o ~10m/s podniosła prędkość wylotową (czyli ok. 185m/s) Wszystko poskładane , teraz przyszedł moment na założenie i wyzerowanie optyki. Pierwsze na 10 m strzeliłem 1 tarczkę (10m) . Teraz na 20 m wyzerowana , strzeliłem tarczkę (20m )

Tarczki strzelane z Diabolo słowacki inaczej KTK
Waga : 0,535g
Zdjęcie śrutu

Obrazek

10m


Obrazek

20m


Obrazek


Mam nadzieję że nie zanudziłem was moim pisaniem na temat tego karabinka . Dziękuję że chwilę znaleźliście na przeczytanie tego ...
BMK 12, DOE 3-9x40
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Ładny wynik na 20m :)
A jak ze spustem? Jak pracuje? Mógłbyś jakoś porównać go z innymi wiatrówkami?
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Tomku, smar miedziowy nie nadaję za bardzo się do elementów pracujących jest świetny do zabezpieczania gwintów przed zapiekaniem i korozją, spust posmaruj tym co masz np. molibdenowym, grafitowym, litowym itp.
Poza tym fajny masz karabinek i twoje umiejętności przewyższają jego możliwości - czas na zmiany? ;)
Gratuluję jeszcze raz :)
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Doberman
Posty: 21
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:25
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Doberman »

20 m z podpórki 10 nieee :)

Tak , wiem że czas na zmiany ale budżet pozwala tylko na to :(


co do smarowania to sugerowałem sie tym co Daras napisał
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=180
BMK 12, DOE 3-9x40
ODPOWIEDZ