Obrazek

BMK-19 wasze opinie.

Klakier

BMK-19 wasze opinie.

Post autor: Klakier »

Witam
Ostatnio mojemu Wujkowi znajomi na urodziny kupili BMK-19, spytał się mnie czy ten karabinek jest w miarę dobry i bezpieczny w użytkowaniu. Jako, że nie miałem styczności z tą plujkom proszę Was o opinie.
Dodam jeszcze, że osobiście nie strzelałem z Jego wiatrówy i organoleptycznej opinii nie posiadam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Moim zdaniem BMK są lepsze iż potoczna opinia o nich. Lufa pewnie będzie lepsza niż w niejednym Hatsanie. 19-ka to kopia GAMO H 440 /chyba/. Jest zgrabny i składny.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

Chinska podroba niezlej wiatrowki Gamo Hunter 440. Ten (pod slowem Ten jest link i nadal go nie widac...) artykul to juz klasyka. Sam niestety nie mam informacji z pierwszej reki ale o tych wiatrowkach kraza (o dziwo!) takze dobre opinie. Jak pokazuje praktyka w przypadku chinskich wiatrowek wszystko zalezy od konkretnego egzemplarza - najczesciej trafiaja sie trupy ale czasem trafi sie i perelka. Wartosc swojej wiatrowki musi wujek poznac sam.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2007, 10:23 przez Funky_Koval, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

Mój starszy syn wybrał sobie taką wiatrówkę. Nie jest rewelacyjny sprzęt. Po rozebraniu, przesmarowaniu i regulacji twardości spustu było trochę lepiej. Ale i tak są jeszcze problemy: bardzo ciężko chodzi regulacja szczerbinki (nie pomaga oliwienie, smarowanie), trzeba uważać przy naciąganiu :!: nie zawsze załapuje zatrzask tloka, a nawet zdażyło się , że "puścił" już naciągnięty. A i celność taka sobie. Myślałem nawet nad zmianą sprzętu, ale strzelecto już mu w zasadzie przeszło...
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

A tu nasz kolega nie pozostawił na nim suchej nitki:
http://airguns.pl/57,.html
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Klakier

Post autor: Klakier »

Wielkie dzięki za wasze opinie. Jak wybiorę się do wujaszka to przeprowadzę operacje rozbebeszenia, smarowania i obdukcji BMK.
Ciekawe czy w rzeczywistości BMK-19 jest aż tak niedorobiona pod względem technicznym jak opisał to Miłosław Majstruk, ale o tym sam się przekonam.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

moim zdaniem ta wiatrówka jest dobra, nie jest to szczyt marzeń ale postrzelac sie da, można ją traktowac jako alternatywe dla Hatsana, gdybym nie trafił na gamo w niskiej cenie to pewnie bym kupił BMK19 ;)
Chłopaki walą do Peta 2l z 70m (wyczytane z Iwebu) ale sa także opinie po przeczytaniu których czlowiek przestaje myslec pozytywnie o tej wiatrówce ;(
ogólnie to jest to sprzet na poziomie Harrego z tego co sie naczytałem ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Chłopaki walą do Peta 2l z 70m (wyczytane z Iwebu)
Ja walę na 80 do puszki po piwku ;)
Ze slavki634 :D
wiem wiem przechwalam się ale to fakt :bobas:
Old Indian Never Die
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

ja wczoraj pierwszy raz porządnie postrzelałem na duże odległosci, 100m mierzone mill dotem strzelałem do tarczy przyklejonej do płyty paździerzowej takiej 5mm, którą przybilem do listewki i wbilem w ziemie, o skupieni nie było mowy ale srednio 9/10 wpadało w płyte (formatu A4) co ciekawe płye przebijało za kazdym razem i jeszcze szły rykoszety od ziemi :zdziwko:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Możesz ocenić jaki opad był na te 100m?
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

karabinek ma 12,5J, lufa rysowana, srut Crosman Pointed pierwsze zero mialem na 15m należało celowac ostatnim dotem (szóstym) czyli opad był równy 120cm, nie wiem gdze przypadało 2 zero, nie udało mi sie tego ustalic, (slonce grzało niemilosiernie nie bylo czasu na takie pierdoły :PP )
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Piotrek.Ile waży ten Crosman Pointed :?:
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

7,9grania czyli 0,512grama
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Na ostatnim piątkowym strzelaniu miałem okazję popykać z poprawianej przez kolegę ProHatsan właśnie BMK19.
I tutaj "zatkao kakao". Karabin trzymał dzielnie 240-244m/s, pomimo na prawdę przyzwoitego, niewielkiego kopniaczka, a cykl strzału był bardzo przyjemny - przynajmniej jak na tę klasę sprzętu.
Zmieniona była prowadnica, przesmarowany, poprawiony spust.

Jak się okazuję, po przeróbkach jest to silny konkurent dla Hatsana. BMK19 jest w drewnie orzechowym w cenie 350zł - czyli tyle ile Hatsan w polmerze.
Dodatkowo lufa nie ma zanikającego gwintu i ma równe gwintowanie.
Jedyne co praktycznie można zaliczyć ja minus (jak do tej pory) to marnej jakości plastikowe przyżądy otwarte (szczerbinka goniła na boki ruszona palcem).
Po tuningu sprzęt godny polecenia jako pierwszy karabin.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

A niewiadomo jak z trwałością materiałów, gdzies ostatnio mi przez uszy przeleciało że się BMK sypie tylko nie byłem zainteresowanty i się nie przysłuchałem :/
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
ODPOWIEDZ