Obrazek

BMK - chlam czy tania alternatywa dla hatsana

drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

BMK - chlam czy tania alternatywa dla hatsana

Post autor: drozdzu »

Witam
od pewnego czasu zbieram na wiatrowke (to juz chyba wiedzą wszyscy na tym forum :lol: tak to ja wiecznie z chinką i wiecznie zbierający na cos lepszego) i szukam dobrego sprzetu do rekreacji :)
Bylem juz zdecydowany na 100% na hatsana ale pogrzebalem troche i znalazlem cos ciekawego czyli wiatrówki BMK

na iwebie sie naczytalem przeróznych opinii o BMK - jedni zachwalają inni przeklinają.
Jest tylko pewna zaleznosc - wiekszosc ludzi którzy piszą ze BMK to syf, zlom itp nawet nie trzymało w reku zadnej bmk, a porównują ją do chinskiego syfu z Idustry Brand tylko dlatego ze wiatrowki te pochodzą z tego samego kraju kwitnącej wisni.
To conajmniej niesprawiedliwe bo dyskfalifikują karabinki BMK z miejsca, a to spore nieporozumienie, bo w BMK stosunek ceny do jakosci jest przynajmniej tak dobry jak w hatsanie :hm:

troche sie naczytalem o BMK i mam o nich raczej pozytywne zdanie, szczegolnie o modelach 19,20 które są w moim zasiegu cenowym :lol:

Dlaczego szukam alternatywy dla hatsana??? bmk jest ladniejszy (kwestia gustu), teoretycznie model 19 moze miec mniejszego kopa bo ma tlok o 1/4 lzejszy, a pozatym co najwazniejsze dla mnie chce karabinek w kalibrze 5,5 a niemile doswiadczenia Zygmunta bardzo mnie odstraszają od zakupu h60, bo prawie napewno ja tez otrzymam taką samą badziewiastą lufe ;(

Na iwebie zdarzają sie dobre opinie o BMK19 i 20 np ta napisana przez Tonia i dotycząca BMK19:
Dysponując kwotą 380zł i chcąc kupić NOWĄ wiatrówkę, lepiej trafić nie można.

Patrzmy w jakim zakresie conowym się obracamy i co można w tym zakresie kupić. Niestety w zakresie do 500zł mamy Slavię Hatsana i BMK oraz chińszczyznę typu B cośtam.

Odrzucamy chińszczyznę, porównujemy i kolejność będzie następująca:

licząc punktowo: celność, składność, jakość wykonania, wygląd jakość serwisu posprzedażnego, stosunek cena/jakość,

1. Slavia

długo nic

2. BMK i HATSAN.

Co do porównania Hatsana i BMK - jedno warte drugiego lecz BMK to kopia Gamo 440 , jest składniejsza lżejsza,wg mnie ładniejsza, równie niezbyt celna, ale prosta w tuningu i naprawie.
Jako alternatywa dla chinek -IDEALNA jako alternatywa dla Slavii, już nie !!

Lecz na pewno będzie z niej dużo pożytku w ogródku i do tego jest stworzona.

nie każdy potrzebuje super celności, tylko chce mieć trochę radochy w strzelaniu do puszek i przy okazji pewnośc że sprzęt się po paczce śrutu nie rozpadnie- do tego BMK służy.
dla mnie to mówi wszystko :)

co uwazacie o BMK???

[ Dodano: Nie 18 Mar, 2007 17:22 ]
A to juz klasyk czyli test z airguns wiatrówki bmk20
http://airguns.pl/41,military,loans.html

niestety testujac bmk19 Mmajstruk narafil na egzemplaż z lufą opadającą w dół i rozkrecajaca sie srubą lufy co uniemozliwilo wykonanie jakiegokolwiek testu.

pierwsze wiatrówki BMK byly pelne niedoróbek - teraz jest podobno znacznie lepiej :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Re: BMK - chlam czy tania alternatywa dla hatsana

Post autor: radecek »

Cześć: BMK19 może być atrakcyjnym karabinkiem w kategorii do 500 zł.
Wyślij zmówienie z opcją: zwrot towaru w ciągu 7dni gdy nie bedzie spełniał wymagań.
Sprawdzisz dokładnie mocowanie lufy, czy nie ma niedoróbek, czy jest prosta, czy jest gwint, czy nie ma luzów, czy dobrze leży.
I tak trzeba bedzie zrobić przegląd konserwacyjny karabinka.

Strzalałem z kolegą do puszki na 50m z HW90 i z Hatsana. Puszka obrywała prawie za każdym razem. Kolega mowi: "No i widzisz po co ci tak drogi karabinek...za tą cenę miałbyś 5 Hatsanów :D
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

i to wlasnie to co sprawia ze tanie karabinki są najlepsze do rekreacji, owszem moze nie wystrzelasz z zadnego z nich 40mm na 50m ale do exterminacji puszek wzupelnosci wystarczają.
Natruralnie gdybym mial fundusze kupiłbym sobie hw97k lub hw90 ale cóż z kasą krucho to szukam alternatywy wsród turków i BMeK (jak bym kupil BMK moge sie pochwalic kumplą ze kupilem beemkę :D - dodatkowy atut :lol: )

propo skupienia to bmk 20 w tescie na airguns wystrzelala 8cm na 50m i to prosto z pudelka a jeszcze ją podpicowac poprawic i moze nawet te 40mm bedzie osiągalne :hm:

tylko z tego co sie naczytalem bmk20 troszke kopie, 19 z kolei ma ledwo wyczuwalny kops.

[ Dodano: Nie 18 Mar, 2007 19:00 ]
Napisales w kategorii do 500zł
BMK 19mozna kupic juz za 370zł
BMK 20 za 460zl

cena wydaje mi sie bardzo dobra w stosunku do tego co oferują te karabinki, no pod warunkiem ze mamy sprawny egzeplaż :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Moje doświadczenia z BMK sprowadzają się do modelu 30.
Pudełkowa wersja ma bardzo twardy spust (tak jak w Hatsanie), brzęczy i ogólnie jest surowa w strzelaniu.
Za tuning wziął się kolega ProHatsan (Wiecho) i możnaby powiedzieć, że dokonał cudu na tym karabinie.
Przebebeszył flaczki, wyregulował spust i karabin strzela jak ta lala. Uwieńczeniem wszystkich zabiegów było strzelanie na 20m z podparcia i jedna dziura z serii strzałów wielkości 5gr.
Mogę powiedzieć tylko, że byłem mile zaskoczony tym co potrafi BMK30.
Z tego co Wiesiek opowiadał, ciekawie skonstruowany jest mechanizm spustowy.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2007, 8:39 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Na iwebie pojawiają sie pozytywne opinie tego modelu tak jak i 30-stki oraz 50-tki (z tym ze tej sie ludzie boja bo 2 kartusze juz wybuchly, ale podobno przez napompowanie czystym tlenem zamiast powietrza)

ja tam celuje raczej w 19 albo 20 choć ProHatsan napisal mi dośc przekonywujące do modelu 30 PW ;) dzieki Wiecho coraz poważniej mysle o tym modelu chociąz boczny naciąg troche mi sie nie podoba :hm: wolałbym z wygladu 19 albo 20, a i 8cm na 50m jest dla mnie bardzo kuszące :evil:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

BMK jak najbardziej może być konkurencją dla Hatsana... jeśli stanieje. Mówię o BMK 30 i 40. Kolega miał u nas dłuższy czas BMK30 i przeprowadził niezły tuning. Bardzo fajnie strzelało mi się z otwartych. Mimo tego, że sprzęt miał 280m/s i dziurawił garnki :evil: . Gwint troszkę grubawy- płaszcz po wystrzeleniu wygląda jak kapsel od piwa. Ale oksyda i drewno na poziomie. Np. BMK30 w porównaniu do oryginału czyli Diany 48 ma wyższą bakę.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Mi bardziej z wygladu, i cenowo oczywiscie odpowiada bmk19
na airguns testy nie wyszly-egzemplaż byl wadliwy ok
ale spójrzcie na ten mały fotoreportarz
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=8722&highlight=bmk
moze i bmk19 sie nie popisala na 25m ale są to wyniki strzelania z otwartych a optyczne w bmk są raczej grube :hm:
chciałbym zobaczyc test skupienia bmk na 50m ale z dobrą lupką - tylko cholera nie moge znalesc ;(

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 12:31 ]
jedyne informacje o skupieniu bmk 19 ale tego z podelka wiec napewno da sie lepiej
skupienie na 10m-ok.10mm,na 20m-ok.25mm,na 40m to już niestety dosyć mocno rozrzuca ale ok.70mm
jak dla mnie nie jest najgorzej jak za sprzet za 350zł

raczej boczny naciąg do mnie nie przemawia ale bmk19 i 20 prezentują sie bardzo fajnie
a po drobnym tuningu bedzie pewnie jeszcze lepiej :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

A ja coraz blizszy jestem podjęciu decyzji,kupna H 105 (wolałbym H 100,ale jest drozszy o 100 zł),drewno mogę wystrugać sobie sam.Tylko problem lufy,jak widać na przykładzie perypetii Zygmunta.Resztę można ucywilizować.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

No to jest wlasnie to czego boje sie w hatsanie - wadliwej lufy a raczej jej gwintu. inaczej tez chyba porwałbym sie na h100 lub 105 w kal 5,5 albo ekonomicznie na h60 :D
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Do karabinków ze stała lufą Turcy mogą mieć inne, solidniejsze podejście, bo tu lufy nie wymienisz. Tu lufy mogą być lepsze.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Mogą ale nie muszą :/ dobrze byloby gdybym sam mógł wybrac karabinek który chce kupic na miejscu ale nie mam takiej mozliwosci,jedny sklep w moim zasiegu to .......militaria.pl ;( a i tam nie mają ani bmk19 ani hatsanów, mają Questa ale nie wiadomo czy tam mozna oddac wogole próbny strzał... pewnie dopiero jak sie polozy gotówke na stole :PP
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Z zakupem,można się jakiś czas wstrzymać i poczekać jak się wszystko wyklaruje.W tym czasie dozbieram na Belomo 6x42.A strzelać narazie mam czym.Moja Chania (to nie błąd) jest coraz to bardziej użyteczna.Jak ją jeszcze trochę dopieszczę,to będzie przypominać całkiem Europejkę :D
zsunaj
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2006, 15:34
Lokalizacja: bytom

Post autor: zsunaj »

bmk 40 mam strzelam rok mały tuning we własnym wykonaniu celna zero problemów
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Polowa przyjemności to strzelanie,a druga połowa to zabawa ze sprzętem.Tego nie dostarczy karabinek z wyzszej półki :)

Ta pierwsza część jest na lato,a druga na zimę :lol:
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Udalo mi sie zalogowac na iwebie i troszke dzisiaj poczytalem o BMK 19
chmm no i ogolne zdanie o niej troche u mnie zbladlo, celnosc do 25m ok ale dalej lipa ;(
mówią ze na 50m w puszki mozna ladowac ale tarcza na tym dystansie juz odpada :/

Nie wiem jak prezentuje sie bmk20 ale za tą cene to wolałbym juz h60 (uparłem sie na kal 5,5 :D ) ale nie chce walczyc jak Zygmunt pół roku z lufą :!:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
ODPOWIEDZ