Obrazek

Diana 75 T01

Franz-007
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Franz-007 »

Co do energii karabinka to mój ma 9,1J na Exact. Senio twierdzi, że obecne uszczelki są lepsze od oryginalnych: wytrzymują dłuższy okres eksploatacji i chyba są sprawniejsze energetycznie - nowe sprężyny także, stąd ten wzrost "szmocy". Natomiast w samym mechaniźmie karabinka nie ma już czego poprawiać. Co do wykorzystania Diany 75 jako karabinka innego niż tarczowy to moim prywatnym zdaniem zakładanie nań lunety to profanacja. O ile Waltherom LGM w laminacie to pasuje to Dianka wygląda jak stary Rolls-Royce z silnikiem rakietowym na dachu. Skąd to wiem? Bo raz tak zrobiłem ale szybciej zjąłem lunetę niż ją założyłem. Ale jak już wspominałem to tylko moje zdanie na ten temat. Faktem jest, że z Dianki z diopterem można strzelać nie tylko do tarczy, doskonale nadają się do tego wiśnie :D .
był Hatsan 80s
bobi2103
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2011, 17:23

Post autor: bobi2103 »

Witam wszystkich to moj pierwszy post wiec nie bede sie rozpisywal , mam mozliwosc odkupienia od kolegi wiatrowki Diana mod.75 U T01 ale chcialbym +- wiedziec ile taka wiatrowka jest warta . Na jaka cene mam sie przygotowac bo tego jeszcze nie ustalilismy . Woatrowka w stanie b. dobrym .
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Stan bardzo dobry to ogólne pojęcie, z zewnątrz może być ładna, wewnątrz do remontu.
Taka sobie, ale sprawna może kosztować 700-800 zł, za odnowioną i wyremontowaną trzeba dać nawet 1200 zł. Jak widzisz przedział jest spory i wszystko zależy od stanu konkretnego egzemplarza.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
bobi2103
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2011, 17:23

Post autor: bobi2103 »

Dziekuje za odpowiedz . Dzwonilem do kolegi i okazalo sie ze wiatrowka nie ma ... nie wiem czy dobrze to nazywam ? nie ma kompresji , ale stan zewnetrzny idealny wiatrowka mialaby kosztowac 60€ :D . Bede sie jeszcze targowal , jesli chcialbym ja wyremontowac to czego potrzebuje ( umiejetnosci podejzewam ze mam :) ) jesli uwazacie ze remont tej wiatrowki nie lezy w zakresie normalnego zjadacza chleba a bardziej serwisu to gdzie mialbym ja wyslac i jakie sa koszty wyremontowania diany przez serwis ??
Franz-007
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Franz-007 »

Robert, myślę, że trochę zaniżasz cenę - za kwotę 700-800zł można oczywiście kupić Dianę 75 ale tylko na egun.de ale te na 80-90% kwalifikują się do natychmiastowej wymiany uszczelek i prawdopodobnie również sprężyn. Koszt takiej wymiany to 200-400zł, w zależności od tego czy zrobisz to sam czy komuś zlecisz (wszyscy wiedzą o kim mówię :) ).

Edit: za 60 euro możesz śmiało kupować.
był Hatsan 80s
bobi2103
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2011, 17:23

Post autor: bobi2103 »

A jesli zlece komus, to komu mialbym to zecic ? bo wyczytalem miedzy wierszami ;) ze ktoooos na tym forum moze sie ty zajmowac . :D
Franz-007
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Franz-007 »

masz pw
był Hatsan 80s
Awatar użytkownika
Kurierex
Posty: 15
Rejestracja: 16 sie 2006, 16:05
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kurierex »

Niestety w Dianach uszczelki zużywają się niezależnie od ilości strzałów, i co 3-5 lat należy wymienić uszczelkę tłoka. Kilka e-gunowych egzemplarzy które miałem przyjemność robić cierpiało na tę przypadłość. Ale po wymianie znów na kilka lat jest spokój :-)
KuriereX
Miłego dnia/nocy*
*/niepotrzebne zamazać*
Instruktor nurkowania i EFR
Awatar użytkownika
blucas
Posty: 51
Rejestracja: 03 gru 2012, 12:30
Lokalizacja: Pcim

Post autor: blucas »

Odgrzeję kotleta. kupiłem Dianę 75T01 na beżowym. Po sprawdzeniu na chrono... :zdziwko: 9,2J.
Na 15 prób ważonym śrutem (0,53g, 4,50)
8x191m/s,
6x odchylenie o 0,5m/s,
1x192m/s
Przed kupnem pytałem co było w niej robione jednak były właściciel był niedoinformowany w tym temacie.
Teraz zastanawiam się czy się cieszyć z dodatkowych J czy czekać aż coś w niej padnie... :hm:
C.3576, Ka.CaP-1
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Powinieneś się cieszyć tak stabilnym karabinkiem.
Wg mnie ten jeden Jul szkód nie narobi.
Miałem Haenela 312 i te 9 Juli mu nie szkodziło :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
blucas
Posty: 51
Rejestracja: 03 gru 2012, 12:30
Lokalizacja: Pcim

Post autor: blucas »

Pora pochwalić się efektami ponad miesiąca dłubania z drewienkiem. :D
Na wstępie zaznaczam, jest to moja pierwsza osada. Z racji tego iż nie mogłem się dobrze ustawić do strzału postanowiłem przerobić ją na podobieństwo wersji HV. Teraz jeszcze będę musiał zrobić coś ze stopką ponieważ któryś poprzedni właściciel uznał pierwszą część za zbędną :/
na początek kilka fotek z przed kupna:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a oto efekt moich wypocin :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać dodałem przy okazji inny iris, wybielała końcówka lufy i poczerniała muszka.
jak na pierwszy raz wydaje mi się że nie poszło najgorzej ;)
C.3576, Ka.CaP-1
Awatar użytkownika
gquest
Posty: 196
Rejestracja: 20 lis 2010, 15:57
Lokalizacja: Borzęta

Post autor: gquest »

Oglądałem dziś ten karabinek, wygląda zacnie. Kawał dobrej roboty z tą osadą.
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Trochę ostatnio czytam o tym modelu i znalazłem ciekawą wersję. Jest to Diana 75 / Mod. Mecz 1000. Opis znajduje się pod tym linkiem (niestety w języku germańskiego oprawcy).

Obrazek
ODPOWIEDZ