Obrazek

Diana54 AirKing.

Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Diana54 AirKing.

Post autor: stworek5 »

Czas na prezentację niespodzianki którą sprawił nam jeden z kolegów i na strzelnicy choć zapowiedziany pojawił się z Dianą 54 AirKing. Karabinek duży, dokładnie wykonany, rok produkcji 1996, z grawerem na cylindrze. System antyodrzutowy działa, działa nawet bardzo skutecznie niwelując praktycznie jakikolwiek podrzut karabinka niczym PCP choć wiadomo że to sprężyna i to do dość wydajna energetycznie ;) Spust starego dobrego typu T01, działa płynnie podobnie jak Record. Opinie o karabinku jako o jednej z najlepszych sprężynówek w pełni zasłużone, strzelanie z niego to sama przyjemność choć jest ciężki, system niwelujący podrzut działa skutecznie co widać będzie na tarczach poniżej, wszystkie strzelone z 68m z podpórki. Łoże grubsze i masywniejsze jak w Dianie52, bardziej składne i wydaje mi się ładniejsze ale to raczej kwestia gustu...nie prawda, jest ładniejsze! Dokładniejsze testy niebawem. Kilka zdjęć wśród których można będzie dostrzec mało fotogenicznego testującego, zdjęcie to oczywiście można pominąć ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

działanie systemu niwelującego podrzut:

http://stworek5.wrzuta.pl/

i jego efekt 68m z podpórki, Exact Express:

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2011, 8:15 przez stworek5, łącznie zmieniany 1 raz.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Cudo! :wooo: :wooo: :wooo:
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
lightmun
Posty: 499
Rejestracja: 16 lut 2009, 2:26
Lokalizacja: Syców/Wrocław

Post autor: lightmun »

Wspaniały kloc 8)
Falcon Priaire 25 Cs

www.mosin.pl
jedenhuk.cba.pl
Awatar użytkownika
PoNiU
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:04
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: PoNiU »

Widzę że lupkę też ma ciekawą. Co to ?
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Optisan Viper 8 x 32 - 60 IRS, obraz bardzo ostry, bardzo jasny, zero jak beton.
AA TX200 HC
ben_sage
Posty: 69
Rejestracja: 18 kwie 2010, 21:29

Post autor: ben_sage »

Uważaj bo nie wytrzyma tarcia jak przekroczy te 330 m/s

Exact nigdy mi się w facu nie sprawdzał zawsze Barakunda FT i FTT to sporo twardsze sruty i celniejsze.

Zrób pomiary chrono na tym śrucie to może się zaskoczysz , w sprawie mitu z postu diana 350.



Ponad 6 kg zniechęciło by mnie skutecznie do wywalenia więcej jak 100 srutów w ciągu 1 dnia od kupna.
To 1,5kg więcej od hw97 :zdziwko:

Ps.Nie powiem system działa fajnie , ale tych opinii i jako iż jest to jedna z najlepszych miałbym wątpliwości po przejrzeniu paru opinii w starej historii iwebu kiedy to były na forum kingi 2003-2005.

Czekam na dokładniejszy test na 50m wtedy będzie wyciągnąć wnioski czy lepiej większy odrzut i mniejsza masa czy system + kg.
off
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

system anty odrzutowy waży troszkę więcej, samo łoże także jest większe i to przekłada się na większą masę całości. Co do prędkości, moja Diana w/g poprzedniego właściciela trzymała stabilnie 352m/s w sumie bez pogorszenia jej celności. Aby obalić bądź potwierdzić mit potrzebna byłaby specjalna sprężyna chromowana o kwadratowym przekroju. Koszt dość spory a wiec dla samego testu jej zakup odpada.
AA TX200 HC
astralago
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2012, 11:02

Diana 54 Air King k. 4,5mm DOT czy Leapers

Post autor: astralago »

Od kilku tygodni mam D 54 k. 4,5 w limicie. Teraz za mną chodzi zakup lunety. Czytałem w sieci, że ww karabinek jest podobno scope killer, nie testowałem tego więc nie wiem. Może Ci co już mają lunetę mogą podzielić się swoimi doświadczeniami. Mój wstępny wybór to DOT lub Leapers, parametry podobne 4-16x40 ale różnica cenowa jest spora. Nie wiem czy te lunety dadzą sobie radę na dianie? A może macie jakieś swoje typy w tym zakresie cenowym.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

DOT to dobry wybór na każdy karabinek, ale nie na każdą kieszeń ;)
AA TX200 HC
astralago
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2012, 11:02

Post autor: astralago »

Ok, dzięki za pomoc, znalazłem w sieci taki sklep z wiatrówkami jest niedalego mnie i sobie pomyślałem, że może tak zobaczę te lunetki i na miejscu się zdecyduję. A może gdzieś mają taniej? Z tańszych lunet od Dot'a to chyba zostaje Leapers?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

tak, mój Laepers 6x24-50AO dla przykładu trzyma stabilnie zero na mojej czwartej wiatrówce (Diana48, AA TX200MK3, Diana52, Hatsan55) więc jest dobrą lunetą, jednak obraz na x24 jest już nieco mleczny, w zasadzie nie używam większego powiększenia jak x16 więc ta wada jest akceptowalna, ma też dość gruby krzyż co już jest nieco irytujące.
AA TX200 HC
astralago
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2012, 11:02

Post autor: astralago »

Witam,

Oglądałem podobnego leapersa do Twojego i robi dobre wrażenie. Ale chyba wezmę takiego co ma powiększenie max do 12x. Leapers 3-9x12 W końcu na więcej niż 50-60 strzelać nie będę, bo to nie broń palna a wiatróweczka w limicie. Mam tylko lekkie obawy czy na Dianie ten celownik wytrzyma to ciągłe cofanie systemu. czy zero nie będzie latać??
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

astralago pisze:Witam,
Oglądałem podobnego leapersa do Twojego i robi dobre wrażenie. Ale chyba wezmę takiego co ma powiększenie max do 12x. [URL=http://www.wiatrowka.sklep.pl/luneta-le ... d-289.aspx]Leapers 3-9x12
Popraw te x12 - takich ołówków nie robią.... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
astralago
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2012, 11:02

Post autor: astralago »

Jasne, coś mi się na klawiaturce omsknęło. Ciekawe obiektyw 12 mm. :hm:
Miszaa
Posty: 401
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:22

Post autor: Miszaa »

piękna bestyjka:)
Gdzie jest sens tego wszystkiego? ile jeszcze to wszystko będzie trwało?
rozdział w życiu skończony
ODPOWIEDZ