Obrazek

Diana52 - kilka zdjęć.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Diana52 - kilka zdjęć.

Post autor: stworek5 »

A więc krótka prezentacja karabinka Diana52. Jak wiadomo, system jest identyczny jak modelu 48, jedyna różnica to kształt łoża, producent zastosował bakę policzkową, poza tym karabinki są identyczne, poprawiła się jedynie ergonomia, nie do poziomu TX200 ale zawsze to coś. Egzemplarz wiekowy, z grawerowanym logo na cylindrze, stan techniczny bardzo dobry, nie tuningowany, lufa w całości pełnowymiarowa długości 44cm, gwintowana z czokiem. Użytkowanie bardzo przyjemne, kop umiarkowany, zdecydowanie przesadzony w niektórych opracowaniach i opiniach, nie jest też specjalnie wyczulony na błędy strzelca. Łoże ma zdarty lakier, jest bejcowane na czarno i olejowane. Niestety operacja nie powiodła się, drzewo ma miejsca w które olej nie wsiąka, te miejsca zwłaszcza na kolbie są widoczne. Wada jedynie estetyczna. Potencjał energetyczny duży, jeśli wierzyć poprzedniemu właścicielowi a nie ma powodów aby nie wierzyć karabinek osiągał 0,55J/1cm3 przy zachowaniu swojej celności. Jak długo ze mną pozostanie nie wiem uprzedzając pytania na ten temat ;) a wiec kilka zdjęć karabinka:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2011, 20:55 przez stworek5, łącznie zmieniany 1 raz.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Mariusz, sprawdzałes go na chrono ?? Ciekaw jestem czy ma więcej niż 8 J :hm:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

obecnie leciutko poniżej 17J, strzela bardzo przyjemnie, kop zdecydowanie mniejszy jak Hatsan 55 QT z systemem SAS którego przestrzelaliśmy wczoraj, niestety jaka była jego energia nie sprawdziliśmy ale zakładam że po tuningu zestawem Alchemika nie był poza limitem.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Piękna ta Dianka.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Ooo tak.

Jeszcze strzela niesamowicie..
Może kiedyś sobie sprawię :)

Mariusz czy Dianka 54 (AirKing) ma może większego kopa? Podobno jest system antyodrzutowy, a mówią oczywiście "Scope Killer"
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

do Diany54 przymierzałem się kilka razy ale niestety nie wyszło. System jest taki sam, dochodzi właśnie mechanizm niwelujący podrzut, bardzo skuteczny zresztą. Owszem ma opinię zabójcy lunet, jednak nie potwierdza jej wiele osób które taką Dianę posiadało.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
lightmun
Posty: 499
Rejestracja: 16 lut 2009, 2:26
Lokalizacja: Syców/Wrocław

Post autor: lightmun »

Zesikałem się, ośliniłem i generalnie kwiczę. Ślicznotka, zmienię orientację chyba na sprężynosexudianizm...
Falcon Priaire 25 Cs

www.mosin.pl
jedenhuk.cba.pl
ODPOWIEDZ