Obrazek

Diana 460 Magnum

ODPOWIEDZ
Tomaso
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2014, 19:00

Diana 460 Magnum

Post autor: Tomaso »

Witam wszyskich.
Od paru dni jestem posiadaczem tego karabinka. Wcześniej miałem tx 200 mk3. Trochę Mi się znudził więc postanowiłem spróbować czegoś nowego, padło na Dianę. Pierwsze na co zwróciłem uwagę, to kultura pracy wersji "pudełkowej". Powiem tak, bazarowa dmuchawka robi lepsze wrażenie. Mam na myśli odgłosy jakie wydaje z siebie karabin podczas strzału i szarpanie w każdą stronę. Celne strzelanie w cel 10x10 na odległość większą niż 45m to już przawie wyczyn. Ale 40min zabawy na szybko przenosi człowieka w inny świat.
Na pierwszy ogień poszło czyszczenie z oleju. ( wszystko dosłownie w nim pływało)
Wszytko dokładnie umyłem, pozbyłem się podkładki redukcyjnej schowanej pod uszczelką komory ładowania. Dorobiłem dwie podkładki 1,5 mm, które wcześniej wypolerowałem. Dodałem osłonę PET (w tym modelu osłona PET pełni funkcje typowo wygłuszeniową). Sprężynę exportową musiałem skrócić. Miała 34 zwoje z drutu 3.2 co z podkładkami daje ok 112mm i bardzo dużo mocy. Napięcie wstępne było ok 4 cm. Teraz mam 29 zwoi napięcie wstępne ok 1cm, trochę smaru tam gdzie trzeba i teraz można już się bawić. Diana którą kupiłem posiada spust T06 który daje się precyzyjnie regulować. Myślę, że gdy z nim skończę będzie równie przyjemny jak ten z tx 200. Czekają mnie jeszcze dalsze prace z Dianką ale teraz zbieram potrzebne materiały.
W tygodniu postaram się dodać jakieś zdjęcia.
Po tygodniu prób i błędów z Diany na 60m z dużą powtarzalnością można trafiać w cel o średnicy 4cm
Koniecznie muszę dorobić jakiś tłumik bo nie potrafię się przyzwyczaić do tego jak głośno się strzela z Diany w porównaniu do TX-200.
Diana 460 Magnum
PP 4-12x42 AO
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Post autor: krystianzach »

Mógłbyś wrzucic jakies tarczki?
Jak wyglada stabilnosć na chrono?
Jakie odczucia po przesiadce z tx'a?
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
ODPOWIEDZ