Obrazek

Slavia 618

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Slavia 618

Post autor: maniek26 »

Witajcie.
Udało mi sie chyba niedrogo kupić slavcie 618. Jest malutka, pycia.
Jej stan nawet mnie zaskoczył, spodziewałem się czegoś gorszego. Drewno nie jest pęknięte, mechanizm działa, uszczelka co prawda nie jest nowa ale jakoś to strzela. Zresztą nie ma strzelać paczki śrutu tygodniowo tylko kilka pestek od święta i ładnie wyglądać.
No właśnie wyglądać. Drewno było polakierowane, kiedyś, natomiast oksyda też zapewne była... Aktualnie jest czarny spray :maruda: co prezentuje sie kiepsko ale o dziwo nie tragicznie. Oczywiście godzinę po zakupie miałem już zestaw papieru ściernego i jazda. Pytanie czym teraz ją potraktować. Chciałbym żeby wyglądała raczej jak fabryczna. http://www.gunstar.co.uk/Air-Rifles/Rel ... 68996.aspx - czyli mniej wiecej tak, jeśli chodzi o kolor i połysk. Przy okazji czy osoby mieszkające w okolicy Krakowa znają kogoś kto zajmuje się piaskowaniem i oksydowaniem??
Pozdrawiam.
PS jak podladuję aparat postaram się wrzucić kilka zdjęć :)
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Jeśli to nie tajemnica ,to ile dałeś za nią? :hm:
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Piaskowane wybij sobie z głowy. Papier ścierny a na koniec filcówka. Oczywiście oksyda na koniec. Wystarczy taka za 30 zł z Aledrogo (ta na gorąco). Potraktowałem nią mojego Iż-a i jest OK
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2012, 8:23 przez witboj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Zapłaciłem 120zł z allegro. - mało dużo - chyba nie wiele?
A co do drewienka to zastosować zwykły lakier bezbarwny w sprayu ??
Jesli chodzi o oksyde to to zostawiam na koniec i pewno pojde za twoja rada za ktora bardzo dziekuje :)
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

maniek26 pisze:Zapłaciłem 120zł z allegro. - mało dużo - chyba nie wiele?
:lol: Zapłaciłeś mniej, niż za "chinkę B-coś dziermany premium extra quattro sru-tru", za taką kasę , to aż się chce ją doprowadzić do stanu bardzo dobrego. Proponuję "drewienko" zrobić olejowane, (opisy są na forum). :D
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Tez wydawalo mi sie ze 120zl to nie wiele, planowalem iza22 ale one conajmniej 200zl kosztowaly...

[ Komentarz dodany przez: Iwan: Sob 07 Kwi, 2012 23:03 ]
Prosiłbym o stosowanie polskich znaków.

Zgodnie z regulaminem będę się starał używać polskich znaków. W sumie wygląda to estetyczniej i coś w tym jest. ;)
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się że tłok zrobiony jest z arkusza blachy. Po prostu, docięty na wymiar i zawinięty. Mam też nowszą slavie 631 i wydaje mi się że w niej tłok jest toczony?? albo po prostu precyzja jest na innym poziomie i nie zwróciłem uwagi. :hm:
Poza tym konstrukcja spustu jest śmiesznie prosta, szczególnie jak dla porównania biorę ten występujący w pro sporcie :D
Dalsze spostrzeżenia w miarę rozwoju sytuacji.

Przeglądam forum a tu mój temat :)
Slavcia aktualnie ma oczyszczone drewno i nic dalej nie ruszane. Oksydy nie robiłem ale udało mi się ściągnąć cały spray i wypolerować. Jak narazie - > brak natchnienia :(
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
ODPOWIEDZ