Obrazek

Przebieg SLAVIA 634

ODPOWIEDZ
WOLFF
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2011, 21:27

Przebieg SLAVIA 634

Post autor: WOLFF »

Witam!

Mam takie pytanie do lepiej wiedzących. Czy przebieg 10 000 przy Slavi 634 to sporo? Ptytam bo wyszperałem ofertę używki o takim przebiegu. Więc zastanawiam się czy nie dołożyć może do nówki?
WOLFF
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Bardzo sporo. Sprężyna prawdopodobnie do wymiany jeśli Slavka nie była po tuningu i wymianie prowadnicy na dłuższą.

Zasadnicze pytanie : jaka jest jej cena?
AA ProSport w orzeszku 8)
WOLFF
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2011, 21:27

Post autor: WOLFF »

Zet pisze:Bardzo sporo. Sprężyna prawdopodobnie do wymiany jeśli Slavka nie była po tuningu i wymianie prowadnicy na dłuższą.

Zasadnicze pytanie : jaka jest jej cena?
Podobno był tuning, ale tak na pewno to sie wie jak się samemu zrobi.
co do cenki to oczywiście jest to tutaj:

http://allegro.pl/slavia-634-kal-4-5-bl ... 85787.html
WOLFF
wachu
Posty: 146
Rejestracja: 12 lut 2011, 13:21
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: wachu »

800zł kup teraz to jest tanio?
Nówka tuningowana jest w cekausie za 735 8)
8 paczek ktk to 64zł, ta luneta jest chociaż na plus, bo jest dobra, ale jednak polecałbym z cekausa.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

WOLFF pisze:Mam takie pytanie do lepiej wiedzących. Czy przebieg 10 000 przy Slavi 634 to sporo? Ptytam bo wyszperałem ofertę używki o takim przebiegu. Więc zastanawiam się czy nie dołożyć może do nówki?
No cóż ... karabin znam (należała do mojego kolegi Sławka) , celownik wraz z montażami także znam (należał do mnie osobiście). Prawdą jest , że karabin po wizycie w Cekausie i wszystkich czarach - marach , tyle , że juz dawno temu 8) Optyka jak najbardziej ok. odsprzedałem dobry , pełnosprawny celownik z , o dziwo , dosyć cienkim MD :PP ... ale ... pomijajac cenę z księżyca :cisza: ... widzielismy ten karabin po sprzedaży jeden raz ;( ... zawilgocony , z wykwitami rdzy jeździł w bagażniku samochodu , bez pokrowca całą jesień :maruda: ... ogólnie nie polecam ... przy czym to , co zapłacił za karabin i optykę w idealnym wówczas stanie , to raptem 2/3 tego co woła w tej chwili :nie: ...


Dołóż kolego parę zł. jeśli masz taka możliwość ... szukaj używek na forach , ale w cenie max 500 zł :bobas:
WOLFF pisze:Czy przebieg 10 000 przy Slavi 634 to sporo?
Zet pisze:Bardzo sporo.
Bzdura :PP Przy takim przebiegu Slavka dopiero zaczyna pokazywać powtarzalność i kulturę i tak spokojnie jeszcze przez 30 - 40 tys. :PP ... W mojej S634 by Cekaus , sprężyna pękła po 50 000 ... nowa wytrzymała 85 000 do sprzedaży na poziomie 12 J ... i nie piszcie że "bajki" ... mam TU Dębowego za świadka ( nie , nie jehowy :hihi: )

Ps. Po konsultacji telefonicznej z kolegą informuję , że ostatnia wizyta w Cekausie tego karabinu miała miejsce około grudnia 2009 ...
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
koruss89
Posty: 214
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:49
Lokalizacja: Łapy

Post autor: koruss89 »

Bierz z cekausu od chlopakow i nie kombinuj ;) . Tam slavie masz gotowa i zerknieta fachowym okiem .
W dyszkę i do przodu ;))
Kral 02 Wood 4.5 Gamo 9x32
Sharp innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO .
Cros357
WOLFF
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2011, 21:27

Post autor: WOLFF »

koruss89 pisze:Bierz z cekausu od chlopakow i nie kombinuj ;) . Tam slavie masz gotowa i zerknieta fachowym okiem .
Kurde jestem pod wrażeniem: jak wynika z przykładu znacie prawie każdą broń, która jest w drugim obiegu.

Dziękuję za bardzo cenne wskazówki. Nie myślałem żeby płacić za ten sprzęt w opcji kup teraz. Ale z powyższych maili wynika, że i tak nie warto.

Mam jeszcze jedno małe pytanko: cekaus czy dahrel ?
Różnica to taka że dahrel ma taniej o jakieś setę (plus minus) ale za to nic nie robi ze spustem a cekaus szlifuje, pozostały zakres wydaje się zbieżny.

http://dharel.pl/pl,product,1074033,sla ... esice.html
WOLFF
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

WOLFF pisze:Mam jeszcze jedno małe pytanko: cekaus czy dahrel ?
Ja polecam Cekaus ... oferta ofertą , a najważniejsze jest indywidualne podejście do karabinka . Zadzwoń lub mailuj , lub wyślij PW do Kolegi Dębowy ... jego rączki wyszykują Ci Slawię w Cekausie ... :)
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

hiszpan63,
Gdzie Ty znajdujesz czas na wystrzeliwanie takich ilości ołowiu? :hm:
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

dagi40 pisze:Gdzie Ty znajdujesz czas na wystrzeliwanie takich ilości ołowiu?
Wyobraź sobie , że ja to robię codziennie , z przyjemnoscią , satysfakcją i traktuję jako superskutecznyantystresowacz. I mam na to czas , nawet jak nie mam czasu :lol:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Przemku, jako ekspert w dziedzinie wystrzeliwania hurtowych ilości śrutu może byłbyś w stanie ocenić (mniej więcej) jak poszczególna ilość peletek wpływa na kondycje sprężyny?

Chodzi głównie o ile standardowa, fabrycznie nowa sprężyna Slavki 634 traci na długości po wystrzeleniu powiedzmy 25k śrucin.

Pozdrawiam
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

PanTimor pisze:Chodzi głównie o ile standardowa, fabrycznie nowa sprężyna Slavki 634 traci na długości po wystrzeleniu powiedzmy 25k śrucin.
Hmm ... :hm: ... troszkę pytanie skomplikowane :maruda: Moja była slavka 634 miała pierwszą sprężynę fabryczną , ale wytrzymała tylko 50 000 i pękła :/ Druga sprężyna była już z nowego wypustu , tak jak obecne , ciut mocniejsza . Na " dzień dobry" po konsultacji z Kurierex-em osłabiliśmy ją pozostawiając naciągnęty karabin na ... dwa razy po trzy dni :cisza: Po owym zabiegu karabin generował 15J ...

Co do długosci sprężyny , czy jak sądzę napięcia wstępnego ; ... ze wzgledu na dosyć intensywną eksploatację , karabin był rozbierany celem konserwacji około raz w miesiącu . Napięcie wstępne wynoszace około 1,5 cm zmalało do 0 przy przebiegu około 50 000 , wtedy też podłożyłem podkladki łożyskujące , zwiększając napięcie do 0,5cm i uzyskując stabilną energię na poziomie 12,2 J i tak pozostało przez kolejne 35 000 . Trafienie kulki od paintbolla na 30m nadal było osiagalne , zatem sprężyna stabilnie trzymała parametry ...
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
ODPOWIEDZ