Obrazek

Moja Slavia 631

Awatar użytkownika
koruss89
Posty: 214
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:49
Lokalizacja: Łapy

Moja Slavia 631

Post autor: koruss89 »

Witam ,od niedawna jestem posiadaczem Slavi przy ktorej zrobilem tylko osade czyli malowanko co wyszlo do dupy jak chinska. Moje pytanko brzmi ile moze miec lat , czy nr na kostce cos mowia bo jest tam nr73 moze to jej rocznik.
Ogoolnie jestem zadowolony z niej narazie z 10 m to praktycznie punkt w punkt.
Zalozona zostala nowa uszczelka na kostce , przesmarowana , gdzie niegdzie oksyda na zimno,i wsio.
Ogolnie pozytywne wrazenia ;))

Tutaj fotka z tymi nr , czy te 73 to rok narodzin ???-http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 1663b.html

A tu pozostale :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... ec3ae.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... e0688.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... ae752.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 3c15c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ed ... 8ab85.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 7f89e.html
W dyszkę i do przodu ;))
Kral 02 Wood 4.5 Gamo 9x32
Sharp innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO .
Cros357
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

koruss89 pisze:wyszlo do dupy jak chinska
Nie "przesadzaj" wygląda jak slavia (mnie się "podobie" :) ) . Co do daty powstania :hm: proponuję TUTAJ (link) zapytać ;) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Ladnie wyglada. Pobaw sie nia na 25 i wiecej metrow :) A tak btw czy to jest tlok od 634 czy mi sie wydaje ??
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
koruss89
Posty: 214
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:49
Lokalizacja: Łapy

Post autor: koruss89 »

dla mnie sie nie podoba , ale przynajmniej w kolejna zimowa pora bedzie co robic. Ten tlok to masz chyba racje 634.
Mam pytanie jezeli wsadze sprezyne z otevy od 634 czyli okolo 14 J to czy pogorszy sie kultura pracy Slavi 631 czy pogorszy sie celnos???
Dzis bylo strzelanko na 50 metrow +- 3m z optyka simons 9x32 i powiem ze jestem pod wrazeniem naprawde ;) przestrzeliny kryja sie od 7 do 10 (numeracja na tarczy 14x14) a srut to tomitex tarczowy oraz exact diabolo

[ Dodano: Sob 16 Kwi, 2011 18:59 ]
N o i nie moge znalezc informacij jak spr rok produkcij ;(
W dyszkę i do przodu ;))
Kral 02 Wood 4.5 Gamo 9x32
Sharp innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO .
Cros357
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Tłok nie jest od 634 ;)

Slavia 631 została skonstruowana pod taką energie, jaką osiaga na oryginalnej sprężynie, czyli okolice 10 J. W związku z powyższym pakowanie do niej 14 dżulowej otevy od mocniejszej siostry nie ma wiekszego sensu.
Po pierwsze taka operacja niewątpliwie zwiększy odrzut, co prawdopodobnie odbije sie na gorszych wynikach.
Po drugie spowoduje przeciążenie pozostałych podzespołów, nieprzystosowanych do takiej energii, które w efekcie może doprowadzić do ich zniszczenia, a na pewno szybszego zużycia.


Osobiście odradzałbym taki zabieg i proponował cieszyc się z juz osiągnietych wyników (a może nawet i je poprawić), ponieważ naprawdę są godne pozazdroszczenia.

Pozdrawiam,
Bartek
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
koruss89
Posty: 214
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:49
Lokalizacja: Łapy

Post autor: koruss89 »

Dzieki kolego , wlasnie troche poczytalem i juz mi pomysl rozwial sie z glowy z powiekszeniem mocy , a strzelac wiecej jak 50 m nie bede . Tylko meczy mnie jeszcze ten rok produkcij :hm:
W dyszkę i do przodu ;))
Kral 02 Wood 4.5 Gamo 9x32
Sharp innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO .
Cros357
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

koruss89 pisze:Dzieki kolego
a proszę bardzo.
koruss89 pisze: Tylko meczy mnie jeszcze ten rok produkcij :hm:
Rok produkcji Twojego egzemplarza to 1973, zgodnie z numerem wybitym na kostce. Z tego co mi wiadomo data produkcji w slaviach 631 i 634 (nie jestem pewien starszych modeli, od 630 w dół, więc nie zaryzykuje stawierdzenia, że o nie tez chodzi) nie była kodowana w numerze seryjnym, lecz umieszczana na kostce jako osobny symbol określajacy dwie ostatnie cyfry roku produkcji (poniżej numeru seryjnego i nieco mniejszą czcionką).

Rodzaj oznaczania nie zmienił się do chwili obecnej, co widać na kostkach nowych slavek.

Pozdrawiam,
Bartek
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
koruss89
Posty: 214
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:49
Lokalizacja: Łapy

Post autor: koruss89 »

No to ma 38 lat , a utrzymana jakby miala z 3 . Te dwa numery takie male 73 to tak sie domyślałem ze rok ale dzieki ze mi podpowiedziałeś i upewniłeś. Z moja dbałością to jeszcze z 30 lat będę miał o ile będą części robić do niech :lol:
W dyszkę i do przodu ;))
Kral 02 Wood 4.5 Gamo 9x32
Sharp innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO .
Cros357
Awatar użytkownika
Miksior
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2010, 22:15
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Miksior »

moj kumpel tez ma slavie, mlodsza co prawda bo dwudziestoletnia ale tez jest w super stanie, mechanika super i strzela miodzio, gorzej z drewnem tu juz gorzej
zaden hatsan jej nie podskoczy:D

a co do drewna nie wyszlo zle, pewnie swieci sie jak psu jajca:D ale przynajmniej ladnie udalo sie je odnowic
Awatar użytkownika
koruss89
Posty: 214
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:49
Lokalizacja: Łapy

Post autor: koruss89 »

Masz racje jest pancerna wystarczy tylko regularnie czyścic i wymieniać części ktore sie zużywają . Dla mnie jedyna wada slavi jest klapieta lufa ku dolowi ale to nie stanowi mi problemu ;)
W dyszkę i do przodu ;))
Kral 02 Wood 4.5 Gamo 9x32
Sharp innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO .
Cros357
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Z tego co wiem to Leszek "Let it be" ma pierścienie ślizgowe (w przyzwoitej cenie) do tłoka dużo lepiej spasowane niż oryginały.
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
koruss89
Posty: 214
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:49
Lokalizacja: Łapy

Post autor: koruss89 »

No ja mam jeden pierscien ale nie wiem czy on cos jeszcze robi. :) Zaraz napisze do niego moze cos ma

[ Dodano: Nie 17 Kwi, 2011 21:00 ]
Mam jeszcze jedno pytanko do was, nie wydaje się wam ze oryginalna uszczelka jest lepsza niz ZEPTO http://www.cekaus.pl/product_info.php/i ... 0-631.html
W dyszkę i do przodu ;))
Kral 02 Wood 4.5 Gamo 9x32
Sharp innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO .
Cros357
Awatar użytkownika
Miksior
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2010, 22:15
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Miksior »

z klapnieta lufa chyba da sie cos zrobic;p nawet na iwebie byl chyba taki temat... albo w cekausie powinni pomoc

ale ci zazdroszcze;d super sprzecik
Awatar użytkownika
koruss89
Posty: 214
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:49
Lokalizacja: Łapy

Post autor: koruss89 »

z oklapnięta lufa juz sobie poradzilem ;) wystarczy co0s podlozyc pomiedzy montarz a lunete w moim przypadku jest to pare warstw taśmy izolacyjnej ;)
W dyszkę i do przodu ;))
Kral 02 Wood 4.5 Gamo 9x32
Sharp innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO .
Cros357
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Ustawianie lunety względem osi krzywej lufy to rozwiąznie raczej tylko czasowe. Z perspektywy dłużego użytkowania karabinka proponowałbym wymienic kostkę razem z zatrzaskiem. Oczywiscie najpierw trzeba się upewnic, czy to sama lufa nie ma banana ku dołowi (wtedy tylko jej prostowanie bądź wymiana)

Po zdjęciach widać, że pierścień slizgowy wypadałoby wymienić (otarcia na ściankach tłoka gdzie nie wystaje poza jego krawędź)
Osobiście poradziłem sobie z tym problemem kupujac nowy oryginalny pierścień i owijając rowek, w którym sie go umieszcza kilkoma warstwami taśmy teflonowej do uszczelnienia połączeń pod ciśneiniem. Po takim zabiegu ślizg ładnie i równo wystaje ponad krawędź tłoka i spełnia swoje zadanie. Minusem takiego rozwiązania jest przerwa, która powstaje w miejscu gdzie pierścień powinien stworzyć ładny oring. Jest po prostu za mały na powiększoną średniće rowka, co nie pozwala jego końcówką się złączyć. Sam nie wiem czym ma to jakis duży wpływ na pracę tłoka (domyślam się, że nie). W każdym razie mnie takie rozwiązanie pomogło i jestem bardzo zadowolony.

Naturalnie ślizgi od kolegi Let it be bedą lepsze, ponieważ grubszy dopasowany pierścień odrazu wędruje na tłok i robi co powinien, bez zbędnych kombinacji.

Pozdrawiam,
Bartosz
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
ODPOWIEDZ