Obrazek

TEX 3 - ostatni powiew Czechosłowacji

Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: Terrormachine »

Witam.Nabyłem ostatnio Tex mod.3 Made in Czech Rebublic.Jakie obecnie są jego ceny?Jak kupiłem egzemplarz mało używany w ładnym stanie,zadbany za 2 stówki.W jakich latach był produkowany,jak określić rok produkcji?Mam też Łucznika z 1973 roku w pięknym stanie :D

[ Dodano: Nie 08 Lis, 2015 15:03 ]
Witam.Pomocy!Jak wyciągnąć ten kołek stopujący,żeby wykręcią korek?Bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać,a muszę wymienić uszczelkę tłoka i sprężynę...
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
bambusfly
-#nowy
-#nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2017, 10:03

Re: TEX 3 - ostatni powiew Czechosłowacji

Post autor: bambusfly »

Na wstępie witam szanowne grono forum.
Pozwolę sobie odkopać ten wątek. Wpadł w moje ręce Tex Mod.3 zrobiony już in Czech Repuplic. Zewnętrznie w bardzo dobrym stanie. Rozkręciłem żeby obejrzeć bebechy. Korek od tłoka był tak zapieczony, że dopiero żabka hydrauliczna dała mu radę. Smar miał postać plastiku. Obejrzałem uszczelkę tłoka, trochę wytarta, twarda z wyglądu jak do starej Slavi 630, czy będzie taka pasować? Drugie pytanie mam czy macie jakiś patent żeby tak skręcić korek od komory tłoka żeby potem ten pin blokujący pokrył się z otworami? Kilka razy próbowałem i ciężko trafić z uwagi na sprężynę. Moje doświadczenie jest nikłe w tych sprawach więc byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi. Macie jakieś rozwiązania żeby bezboleśnie skręcać system bez walki z napięciem sprężyny?
ODPOWIEDZ