Obrazek

slavia 631 rocznik 1985

antmann
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Poznań

slavia 631 rocznik 1985

Post autor: antmann »

Witam. Nowy jestem, więc nie bardzo wiem gdzie umieścić moje wypociny, ale sprawa jest poważna :D . Kupiłem H85, dociążyłem kolbę, czekam na zestaw od Rusznikarza ( Alchemik nieosiągalny), zrobie sobie tuning bez zbędnych pytań, żeby mnie zaraz ktoś nie objechał...ale do rzeczy.
Byłem dzisiaj na wiosce coby sprawdzić jak hatsan strzela po dociążeniu i skumałem się z rolnikiem, który w garażu ma Slavie 631 model 77 z 1985 roku. Stan niezły - oksyda lekko zardzewiała, osada poobcierana, ale kwestie wizualne nie są, przynajmniej dla mnie, najważniejsze. Na deser się zrobi. Jakiś zestaw - sprężynę, prowadnice itp. z Rusznikarzem dobierzemy...ale to cały czas nie jest meritum problemu...
Chodzi o to, że na systemie nie ma frezów na lunetę ( a rolnik by chciał mieć optyke, jak już zrobimy wnętrze).

1. Czy są jakieś montaże niemontowane na frezach?
2. Jeśli nie to czy jest jakiś inny sposób założenia optyki bez ordynarnego żłobienia frezów w klasyku, bądź co bądź?
3. Jeśli trzeba skrobać to u kogo?

Tyle z mojej strony...jeszcze serdecznie wszystkim witam i chylę czoła przed Waszą wiedzą ;)
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Cześć

Może i napiszę głupoty ( najwyżej Koledzy mnie poprawią)
A przypadkiem w miejscu gdzie powinna być szyna montażowa, nie ma jakichś otworów ?
Bo być może szyna była, ale zaginęła w akcji.

O innych sposobach montowania lunet nie słyszałem, więc raczej trzeba frezować.
Można szukać frezera z dobrym sprzętem, lub zapytać Hogana, może on się tego podejmie.

Witaj na forum.

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

antmann pisze:czy jest jakiś inny sposób założenia optyki bez ordynarnego żłobienia frezów w klasyku, bądź co bądź?
Można zaadoptować taką szynę KLIKNIJ jednak trzeba wywiercić dziurki, nagwintować i zrobić to bardzo precyzyjnie, (może ktoś będzie miał innego "pomysła" :?: ).
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
kocurczarny2
Posty: 192
Rejestracja: 17 sty 2010, 14:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: kocurczarny2 »

Kolego mój znajomy, wiatrowkowy czarodziej Bogdan robił swojemu teściowi starego jak świat Iża bez szyny montażowej.
Z tego co widzialem to wspawał punktowo szynę wyciętą z korpusu innej wiatrówki, ale powiedzieć nie chciał z jakiej bo to jego sekret. Może jak ktos ma na zbyciu jakis wiatrówkowy złom to może pomysł jest dobry?? :hm:
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik mod.+PP 3-9X40AO
antmann
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: antmann »

Nie ma żadnych pozostałości po montażu, zresztą nigdy go nie było. Są tylko piekną czcionką grawerowane litery "Slavia 631 model 77." Co się tyczy wiercenia to jak z wytrzymałością takiego rozwiązania i czy nie ma możliwości nieinwazyjnego rozwiązania? Ale dzięki wiercenie wydaje się prostrze niż frezowanie, chociażby z racji posiadanych narzędzi. PS Zdjęcia załącze jak zrobie, czyli za tydzień. :/
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Nie ma problemu z zamontowaniem szyny. Mamy z kolegami w pracy slavię 630 również bez szyny. Niebawem ją zamontujemy bo już takową posiadamy (z jakiegoś demobilu). Jedyny dylemat jaki nam pozostał to czy wiercić czy spawać. No i jeszcze jak tu ustawić osiowo by nie spieprzyć bo poprawka nie wchodzi w rachubę. Ale na razie wszystko wskazuje na to, że bedzie to spawarka...
Jak masz dremelka albo jakiś mini kamień szlifierski na długim uchwycie by zeszlifować wystające fragmentu śrubek (które zapewne po montażu będą wystawć) to bezpieczniejsze i bardziej esteryczne bedzie wiercenie.
Obrazek Obrazek
styku
Posty: 18
Rejestracja: 12 lis 2010, 8:36
Lokalizacja: Malbork

Post autor: styku »

Moim zdaniem wiercenie jest lepszym rozwiązaniem. w razie niewielkiego błędu można korygować rozwiercając nieco większy otwór albo po prostu wywiercić w innym miejscu no i śrubek nie będzie widać. A spawanie rozhartowuje stal hartowanie całości to kolejny problem i koszta, podczas spawania szyna morze się skrzywić, spawy będzie widać, no i w razie błędu nie ma odwrotu :/
H95 SAS. QT. by ALCHEMIK
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

No to teraz mam dylemat :zdziwko:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Również uważam, że wiercenie jest lepszym wyjściem ale
styku pisze:A spawanie rozhartowuje stal
przecież korpus wiatrówki nie jest wysoko hartowany, a spawaniem błota z niego nie zrobi.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Wot te na
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2010, 22:06
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Wot te na »

styku pisze:spawy będzie widać,
Jak się spawa TIG'em to takie problemy można pominąć.
styku
Posty: 18
Rejestracja: 12 lis 2010, 8:36
Lokalizacja: Malbork

Post autor: styku »

Błota może nie :D ale w jakimś stopniu to osłabia korpus no i samą szynę. Nie mówię że spawanie jest takie całkiem bee.. tylko mając wybór ja osobiście wybrał bym wiercenie. Choć by dla możliwości korekty błędu.
H95 SAS. QT. by ALCHEMIK
Awatar użytkownika
Pamuła
Posty: 386
Rejestracja: 21 lut 2010, 10:08
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Pamuła »

QB-79+Gamo 6-24X50 AOE
Deerhunter 0.45 (Luśnia)
Myśl miesiąca:
Głupota wymaga strzelby i szpadla
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

No teraz to mnie Marek zbiłeś z tropu całkowicie. Na razie zostawiam slawke w takim stanie jak jest i muszę przemysleć wszystkie warianty.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Potrzebuję zdjęcia tłoka z zamontowaną uszczelką - Slavi 631 :!:

Ma ktoś takie :?:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Obrazek

a tu jest cały schemat:
Obrazek
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ