Obrazek

Slavia 634 czy Slavia 631

22krzysiek22
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:43

Slavia 634 czy Slavia 631

Post autor: 22krzysiek22 »

Witam wszystkich. Mam oto taki dylemat jaki z tych dwoch wyzejej wymienionych karabinkow zakupic. Spedzilem troche czasu na forach naczytalem sie jakich chinek itp nie kupowac :P i gdzie nie kupowac :)
No i teraz dylemat ktora z tych dwoch wybrac moze ktos z forumowiczow mial okazje strzelac z obojga karabinków i czy w ogole sa jakies znaczace roznice.
A wspomne tylko ze karabinek bedzie sluzyl do strzelania rekreacyjnego.
Ps wiem ze sprzedaza tych karabinkow zajmuje sklep CEKAUS slyszalem kilka pochlebnych opinii a wy co sadzicie.
Pozdarwiam
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Skoro spędziłeś dużo czasu na forach to wiesz jakie są różnice. Rekreacyjne strzelanie to dla Ciebie strzelanie sporadyczne czy do dużych obiektów. Mam slavie 631 i powiem Ci, że do rekreacji szeroko pojętej to mi w niej brakuje tego co ma HW30 - miodności pracy, delikatniusi naciag i celności. Rozglądnij się i przemyśl to jeszcze raz. ;)
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Ja ci polecałbym 634,mam takową Slavkę i całkiem sobie ją chwalę.Po własnoręcznym tuningu ,który jest bardzo prosty strzelanie z 30m do małych celów jest dziecinnie proste. S 631 ma troszkę za mało szmocy i trzeba by sporo pracy włożyć żeby z niej zrobić to cuś co nas będzie rajcowało.Slavka 634 do piknikowego strzelania za tą cenę jest super.
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
drLecter
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2009, 13:43
Lokalizacja: Swidnica / Malmö

Post autor: drLecter »

631 kupisz już za 410 zł nówkę...
634 jest mocniejsza ( i droższa ).
To od Ciebie zależy jak i do czego chcesz strzelać.
Miałem 2 szt. 631 i jedną 634 i obydwie są super.
Jeśli jednak, uda Ci się wyrwać w tych pieniądzach ( a jest to możliwe ) używane HW ( w dobrym stanie ), bierz hawajkę bez namysłu.
HW 95 DOC
FX Bobcat .25
FX Royale 400 .22
22krzysiek22
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:43

Post autor: 22krzysiek22 »

Dobra czas sie chwalić :))))))))))

Zakupilem Slavie 634 i jestem super zadowolny podniecony itp poszedlem na latwizne i sklep cekaus przygotowal mi ja do uzytkowania :) Pierwsze wrazenia ze strzelania :) Z tego co sie naczytalem slavia miala miec duzy odrzut , moze nie mam wielkiej skali porownaczej bo strzelalem kiedys z hanelki i stwierdzam ze hania chyba posiada wiekszy odrzut. Co do celnosci jednym słowem super :)))))) Nie chwaląc sie z 30-40 metrów spokojnie niszcze puszki i trafiam do tarczy (skupienie to inna sprawa:) ) zaznacze tylko ze strzelam ze slavi oryginalnej z pozycji stojacej z otwartymi przyrzadmi bez lunet itp .
Chcem bardzo podziekowac kolegom z forum za cenne informacje ktore pozwolily mi zakupic slavke :))))

Ps jaka srut polecacie narazie jade na tomitex i jsb exact ktory jest o niebo lepszy ale z checia bym przeczytal rady starych wyjadaczy.
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Cieszymy się razem z Tobą :)
22krzysiek22 pisze:Ps jaka srut polecacie narazie jade na tomitex i jsb exact ktory jest o niebo lepszy ale z checia bym przeczytal rady starych wyjadaczy.
Zapoznaj się z Działem Śrut. Także musisz próbować
Każda lufa lubi inny śrut. Exacta każdy sobie chwali.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

No super witamy w gronie Slavkowiczów :D .Ja strzelam z Exacta 4.51 i 4.52 i bardzo go chwalę.Teraz szybko pomyśl o podstawowych sprawach tuningowych.Bez tego ani rusz.Wtedy zobaczysz co to Slavka 634 :) :D
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
22krzysiek22
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:43

Post autor: 22krzysiek22 »

Tak jak pisalem wczesniej kupilem slavke w cekausie wszystko rozberali wymienili i przesmarowali przyslali nawet testera z predkosci dla pewnosci zawioze jeszcze slavke do mojego dawnego trenera niech na wszelki wypadek ja zobaczy i przetestuje :)
Awatar użytkownika
przemo-lukas
Posty: 19
Rejestracja: 27 kwie 2009, 13:45
Lokalizacja: ostrów mazowiecka

Post autor: przemo-lukas »

Najlepsze wyniki osiągam na 4.53. Jednak radzę zakupić pudełko testera JSB Exact
Awatar użytkownika
lightmun
Posty: 499
Rejestracja: 16 lut 2009, 2:26
Lokalizacja: Syców/Wrocław

Post autor: lightmun »

A ja żeby narobić ambarasu napiszę, że moja "była" Czeszka nie lubiła USB, znaczy JSB, ale za to przypadł jej do gustu crosman pointed. Po więcej szczegółów można zajrzeć TUTAJ
Falcon Priaire 25 Cs

www.mosin.pl
jedenhuk.cba.pl
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009, 20:43

Post autor: slavek_t »

A ja polecam do Slavii 634 słowacki KTK. Na pewno to nie JSB Exact ale w tej cenie jest w porządku. W mojej latał na 50 m całkiem nieźle
Awatar użytkownika
hurin
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hurin »

Dołączę się do grona Slavkowiczów
Wybrałem 634 bo ma więcej szmocy od 631.
Oczywiście polecam Cekausa, dopłacasz kilka dych i możesz strzelać odrazu, jest wymieniona prowadnica, uszczelka, przesmarowana i dokładnie sprawdzona i wyregulowana.
631 ma dłuższy cykl strzału :d
pakarod
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2010, 18:49

Post autor: pakarod »

Hm a lepsza slavia 634 trzy letnia niby dbana czy 631 ktora wyplula 1000 srocin ?
Zastanawiam sie poprostu nad tymi trzema:
http://allegro.pl/item1156601115_slavia ... datki.html
http://allegro.pl/item1162189446_slavia ... datki.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=1128723701

kazda z nich jes w cenie okolo 700zl... moglby ktos pomoc w dokonaniu wyboru?
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Przy tych pieniądzach to ja bym szukał czegoś ze stajni Weihrauch'a
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Popieram :)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
ODPOWIEDZ