Obrazek

poprawa fabryki

adam25
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2009, 16:20
Lokalizacja: mokrsko

poprawa fabryki

Post autor: adam25 »

kupiłem nowa slavie 634 i teraz zastanawiam sie co poprawic i gdzie kupic prowdnic i smary :bobas:
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Jeżeli chodzi o konserwację i smarowanie to wszystkie wiadomości znajdziesz w tym temacie http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=38
Nie ma znaczenia , że temat jest w podforum dotyczącym Hatsana w większości wiatrówki tłokowe nie różnią się wiele między sobą.
Najwiekszą bazą dla zakupu prowadnic , sprężyn , uszczelek jest allegro.
Aby zrobić dobry i skuteczny tuning należy wymieniać prowadnicę z kapeluszem spasowanymi do sprężyny czyli należy zakupić cały komplet gdzie w opisie znajdziemy informację o takim spasowaniu elementów.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Tu masz demontaż Slavki http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... _slavia634

[ Dodano: Pon 11 Sty, 2010 23:55 ]
Może jeszcze i to http://www.skoratech.republika.pl/slavi ... rwacja.htm ,choć to 631 ale prawie to samo.

W google wpisz- tuning Slavia 634 ,a znajdziesz tego od metra. ;)
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
adam25
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2009, 16:20
Lokalizacja: mokrsko

slavia

Post autor: adam25 »

dzieki koledzy za pomoc jestem nowy :bobas:
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Jak będziesz miał kłopot z dostaniem porządnego pierścienia ślizgowego do tłoka to daj znać ,coś wykombinuje.(bo ten oryginalny to są kpiny ze strony Hawranków)
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
b3n0
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: b3n0 »

Jeśli chodzi o pierścień ślizgowy, faktycznie lipa, bo nie wystaje praktycznie ponad tłok. Ja zaeksperymentowałem w ten sposób, ze zamiast wymieniać go na nowy po prostu nawinąłem w rowku pod nim kilka zwoji taśmy teflonowej, "przylizałem" ją deczko molibdenem i już pierścień nieco wystaje :). Czy się sprawdzi jeszcze nie wiem, jak na razie oddałem jeden strzał kontrolny po wymianie prowadnicy, zrobieniu osłony PET i przesmarowaniu - poszedł lekki dymek, ale mam nadzieję, ze to kwestia kilkudziesięciu strzałów i powinno być OK. Czekam na odpuszczenie mrozu ;)Pozdrawiam.
TX200/DOT
Obrazek
adam25
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2009, 16:20
Lokalizacja: mokrsko

popraw fabryki

Post autor: adam25 »

przesmarowałem i wymieniłenim prowadnice w slavi [ w srodku susza ]troszke poprawiła sie kultura pracy teraz tylko jakas lupka :?:
Awatar użytkownika
Rs_84
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2009, 10:58
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Rs_84 »

adam25 pisze:teraz tylko jakas lupka :?:
Polecam Delte Optical Classic. Miałem kiedyś slavie 634 z tą lunetą :)
Może też być jakiś Leapers, ale ma gorszy obraz od DOCa.
"Raduj się swą młodością"
falcon i slavka do sprzedania
Awatar użytkownika
przemo-lukas
Posty: 19
Rejestracja: 27 kwie 2009, 13:45
Lokalizacja: ostrów mazowiecka

Post autor: przemo-lukas »

Panowie, na aukcjach można kupić zestawy "tuningowe" do slavi 634. Chodzi mi o komplet, czyli prowadnicę ertalitową i "sparowaną" sprężynę oraz kapelusz. Są różne oferty i różne ceny. Pytanie, czy cena wiąże się z jakością u wybranych sprzedawców? Ewentualnie, którego sprzedawcę polecacie?
MaciekB
Posty: 80
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaciekB »

Na Alle... to rusznikarz_2005 jest raczej w porządku ale nie wiem czy ma on zestawy do slavi? :hm:
Hatsan 95 QT+tuning od Alchemika+PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Najlepiej jakbyś miał znajomego tokarza,to na pewno by ci wszystko pod sprężynę wytoczył.Ja mogę ci zaproponować pierścienie ślizgowe na tłok,bo takowe wytoczyłem sobie w większej ilości ,bo liczni Slavkowicze mi nie dawali spokoju i po prostu im odsprzedałem.Jeśli jesteś zainteresowany to daj hasło na PW.
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009, 20:43

Post autor: slavek_t »

Też to przerabiałem i powiem Ci, że jak nie masz dostępu do tokarni to najlepiej wychodzi Cekaus. Zadzwoń, podaj wymiar sprężyny i Ci prześlą dopasowaną prowadnicę
Rozbrojony
SirPrzem
Posty: 32
Rejestracja: 18 mar 2010, 12:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: SirPrzem »

Ja kupowałem zestaw tuningowy w Kolbie.pl podobno robi je Hogan i też jestem zadowolony wszystko dobrze spasowane :)
Slavia 634 + WALTHER 6x42
QB78+TASCO 3-9x50 (nie polecam)
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009, 20:43

Post autor: slavek_t »

Jeśli chciałbyś brać ten zestaw z kolby, to lepiej napisz bezpośrednio do Hogana, wyśle Ci to samo taniej. Ale moja rada, poproś żeby Ci wysłał z normalną sprężyną a nie tuningowaną!
Rozbrojony
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

I poproś o pierścień ślizgowy do tłoka.
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
ODPOWIEDZ