Obrazek

Slavia 634

Nek
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:53

Post autor: Nek »

Przy zamkniętej Lufie jest OK Dzięki Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 14 Paź, 2009 21:16 ]
Moja Slavia634 po 1000 strzałach zaczęła dziwnie (metalicznie )brzęczeć przy strzale i wydaje mi się ze znacznie spadła moc . Oddałem do sklepu jest na gwarancji . Wysłali ją do serwisu do Warszawy (Szuster) Myślę ze naprawią i będzie OK.

[ Dodano: Wto 27 Paź, 2009 22:16 ]
Witam Dzisiaj odebrałem Slavię 634 po naprawie gwarancyjnej . Usterki zostały usunięte Pojawił się dizelek .Pewnie przesadzili ze smarem
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

Jako, że nie chcę zakładać nowego tematu to podpinam się pod ten...

Chciałbym się dowiedzieć czy wymieniając Fabryczną sprężynę na tą:

http://allegro.pl/item1012757570_zestaw ... datki.html

czyli na OTEVĘ....karabinek nie będzie zbyt "nadwyrężony"....

Na Fabrycznej pracuje miodnie ma dorobioną prowadnice itp itd...
Co sądzicie o tym zestawie... montował go ktoś ?

Nie jestem pewny ale standardowa sprężyna Sławki ma 210mm ta ma 240mm. Nie zależy mi na "szmocy" niech ma ile na Fabryczna Sławkę przystało...w drodze do mnie jest "Delta Optical Classic 3-9x40" i nie chce z niej zrobić grzechotki...

..Warto zainwestować w ten zestaw ?
...Zwiększy się energia wiatrówki ?... Jeśli tak to o ile zwoi skrócić tą OTEVE by sprzęt pracował jak na Sławusie przystało...

.....Może jakiś inny zestaw ze sprężyną ?


...Jeszcze w gwoli wyjaśnienia (ktoś mógłby się zastanawiać po co wymieniać sprężynę skoro jest dobrze) Otóż wyjaśniam...wymiana prędzej czy później będzie konieczna gdyż Sławka wypluwa z siebie spore ilości śrutu. Przez tydzień wystrzelała około 1000 pestek..I zastanawiam się na zapas.. ;)

POZDRAWIAM SERDECZNIE (a adminów przepraszam za link do alledrogo)

ROBERT ;)
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
Awatar użytkownika
drLecter
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2009, 13:43
Lokalizacja: Swidnica / Malmö

Post autor: drLecter »

Nie jestem przekonany do takich wynalazków na Allegro...
Jeśli brać to od Senia ( też założył konto na allegro )i Hogana oraz Jerzego z konceptusa.
Musi to być komplet z prowadnicą i kapeluszem, spasowanymi wymiarami do sprężyny. Stara się juz nie przyda...
Prowadnicę pod sprężynę ( jeśli jednak kupisz samą ) dorobi Pneumatiks ( allegro ) zwany na beżowym Kometes - brałem kiedyś do 634 i pasowała idealnie. Najpierw jwdnak trzeba mu podać mailem kilka wymiarów :)
HW 95 DOC
FX Bobcat .25
FX Royale 400 .22
Awatar użytkownika
b3n0
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: b3n0 »

ross_wlkp pisze:Chciałbym się dowiedzieć czy wymieniając Fabryczną sprężynę na tą:

http://allegro.pl/item101...na_dodatki.html
Robert, zestaw z Twojej linki to zestaw używany przy tuningu Slavek przez Hogana, więc na pewno jest to duża rekomendacja (chociaż z ceną ostatnio troszkę ich ponosi ..). Też się nad nim zastanawiałem, ale nie chciałem wymieniać nowej sprężyny, a paka za sam tylko kawałek ertalitu..hm.. ;) Jeśli jednak będziesz wymieniał, nie widzę na rynku nic sensowniejszego.
P.S. BTW, cieszę się, że dobrze służy :D
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 18:54 przez b3n0, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200/DOT
Obrazek
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

drLecter pisze:Jeśli brać to od Senia ( też założył konto na allegro )i Hogana oraz Jerzego z konceptusa.
Przecież ten zestaw to właśnie od Hogana .Nie od dzisiaj wiadomo że Waldek współpracuje z ,,Kolbą" (chyba jednak nie wszystkim :hm:)
b3n0 pisze:Robert, zestaw z Twojej linki to zestaw używany przy tuningu Slavek przez Hogana, więc na pewno jest to duża rekomendacja
No właśnie Zbyszek już powiedział
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

Zbyszku dzięki za odpowiedź.. ;) drLecter Tobie również dziękuję za informacje mogą się przydać :)

...swoją drogą, masz u mnie Zbyszku jeszcze konkretne piwko (bezalkoholowe żeby nie było :cisza:) ;)

Jestem bardzo zadowolony ze Sławeczki :) Spełniła wszystkie moje "marzenia" jakich wymagałem od wiatrówki... :D

ps. I pilnuj tego TX'a bo...na pewno się dogadamy ;) (nie dziś i nie jutro bo na tą chwile...jestem zakochany po uszy w Sławce) ;)

POZDRAWIAM ROBERT
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
Awatar użytkownika
drLecter
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2009, 13:43
Lokalizacja: Swidnica / Malmö

Post autor: drLecter »

Ooops, może nie od dzisiaj, ale ja nie wiedziałem :)
W takim razie sprawa wygląda inaczej.
W każdym razie nie polecam rusznikarza... z allegro. Może coś się zmieniło, ale brałem jakiś czas temu zestaw do S634, o ile sprężyna była ok, to prowadnica porażka.
HW 95 DOC
FX Bobcat .25
FX Royale 400 .22
Awatar użytkownika
przemo-lukas
Posty: 19
Rejestracja: 27 kwie 2009, 13:45
Lokalizacja: ostrów mazowiecka

Post autor: przemo-lukas »

Ja zastanawiałem się gdzie kupić zestaw tuningowy (tak na prawdę powinien nazywać się: zestaw zapewniający komfortową zabawę). Zadzwoniłem do Pana oferującego sprężyny wraz z prowadnicą za 69zł. W trakcie rozmowy, dowiedziałem się, że jeśli "stara" sprężyna działa, to nie ma sensu niczego wymieniać :hm: . W sumie dziwne podejście, skoro zestaw nazywa się "naprawczo-tuningowy", to sama nazwa sugeruje, że do naprawy lub do polepszenia dotychczasowej pracy/parametrów. ;)
Postanowiłem przepłacić za zestaw złożony z czerwonego smaru, otevy 24cm i dopasowanej prowadnicy. Prawdę mówiąc opis w aukcji oryginalnej prowadnicy i sprężyny, nie jest zgodny ze stanem "zastanym". ;) Sprężyna w slavce 634 (mojej) była splanowana, a prowadnica nie była "zwinięta z paska blachy". ;)

No cóż. Więc napiszę po kolei. Wszystkie prace wykonałem zgodnie z wieloma opisami i wskazówkami, które można znaleźć w internecie. Martwił mnie jedynie język spustowy, a dokładniej sprężynka, która w niektórych opisach prac, "wyskakuje" i nie można jej znaleźć. Jednak nie taki diabeł straszny, przy wyjmowaniu spustu, przytrzymałem kciukiem drugiej ręki szczelinę korka, w której znajduje się łącznik, spust i owa sprężynka. Całość rozebrana na elementy pierwsze, rozłożone na kocyku, aby oksyda nigdzie mi się nie uszkodziła. Mycie, smarowanie zgodnie z instrukcją (używałem tylko smaru molibdenowego). No i "zmiękczanie" spustu. Cały pic polega na tym (w moim odczuciu) aby wyszlifować powierzchnie styku, nie zmieniając kątów i nie zbierając zbyt dużej ilości materiału. Całość trwała około 2h (z demontażem i montażem lunety, bez przystrzelenia), a wykonywałem to pierwszy raz. Wrażenia. Zestaw, pomimo opisu (chłytu marketingowego), w pełni zasługuje na miano "tuningowego". Pracuje slavka wyśmienicie, a po tuningowaniu i "zmiękczeniu" spustu, wiatrówka stała się dużo bardziej celna. Niebawem napiszę jak wyniki z pomiarów chrono. Przed tuningiem 12.4J (wynik rzetelnego pomiaru a nie opinia "znawców").
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

przemo-lukas, Bardzo ciekawe info...

Napisz potem, jakie "wrażenia ze strzelania" na nowym zestawie z OTEVĄ i jak prezentuje się wynik z chrono... a na jakim śrucie osiągnęłeś te 12,4 J ?

POZDRAWIAM ROBERT
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
Awatar użytkownika
b3n0
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: b3n0 »

przemo-lukas pisze:Sprężyna w slavce 634 (mojej) była splanowana, a prowadnica nie była "zwinięta z paska blachy".
Sprężyny w Slaviach (przynajmniej tych nowszych) są splanowane. A kto mówi, że prowadnice są zrobione ze zwiniętego kawałka blachy? To nie norkonia dżermany, czy inna chińska bazarówka, tutaj prowadnica jest plastikowa - po prostu za krótka i za luźna, przypomina bardziej fragment flamasterka i to faktycznie jest do wymiany. A sprężynę polecałbym wymieniać dopiero gdy oryginalna się zużyje, z jakiegoś powodu nie dają mocniejszej.

Pozdrawiam
TX200/DOT
Obrazek
Awatar użytkownika
przemo-lukas
Posty: 19
Rejestracja: 27 kwie 2009, 13:45
Lokalizacja: ostrów mazowiecka

Post autor: przemo-lukas »

Robert.
Najlepsze wyniki mam na exact diabolo 4.53mm 0.547g i na takim mierzyłem.

Zbyszku.
Nie chcę reklamować tu żadnego sklepu. Sądziłem, że po opisie zestawu każdy się domyśli gdzie został zakupiony. W opisie na portalu aukcyjnym jest dokładnie napisane co powyżej.
Sprzedawca nie daje mocniejszej? Z całą pewnością jest idealnie spasowana z prowadnicą i dłuższa od oryginalnej. ;) Z tym kawałkiem flamastra też bym nie przesadzał. Ale tuleja prowadnicy jest "zbieżna", jeśli dobrze pamiętam, to różnica ok 0.5mm.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Czy któryś z kolegów - właścicieli slavii - mógłby pomierzyć mi uszczelkę tłoka??
Chodzi o wewnętrzną średnicę (mniejszą i większą - stożek) oraz grubość uszczelki.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Już się robi:
grubość-5,2mm
średnica wew.-12,4mm i 16mm :)
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Dzięki wielkie.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

powinna pasować do Gamo Hunter 440 i pochodnych jak i TX200 ;)
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ