Obrazek

Slavia 634

Basford
Posty: 10
Rejestracja: 28 sie 2009, 9:24

Slavia 634

Post autor: Basford »

Witam, z racji tego iz musialem przenaczyc pewna kwote na inny cel niz na tego upatrzonego TX-a, moja uwage przykula Slavia 634 :-) czy ktos moze doradzic czy to dobry wybor, wiele slyszalem o tym karabinku, strzelalem z 631 i przynam ze to dosyc ciekawa propozycja, ale chcialbym prosic o czyjas opinie na ten temat. Pozatym troche potrenuje przed zakupem TX-a :-P I jescze jedno pytanie bo czytajac forum dowiedzialem sie ze trzeba cos w niej poprawiac tzn. prowadnica itd. czy jest to konieczne przy zakupie nowki? bo znalazlem juz takowa http://kolba.pl/sprezyna-tuningowa-slavia-p-1107.html czy ta sie nada?
Awatar użytkownika
diaderny
Posty: 25
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:22
Lokalizacja: szczecin

Post autor: diaderny »

Myślę, iż na początek można z niej strzelać bez wymiany bebeszków. Strzelam z kolegi Slavki 634 i jest oki. Na 30m skupienie idealne. słychać trochę sprężynkę ale to drobiazg.
Tx200 Hc + Hawke Varmint II
hauptman

Post autor: hauptman »

Witam od lipca jestem posiadaczem nowej Slavii 634 z 2009 roku. Na podstawie przeczytanych i zaobserwowanych wad postaram się przedstawić siedem grzechów głównych tego bardzo moim zdaniem udanego karabinka pneumatycznego. Zaznaczam ze uwagi dotyczą modelu 4,5mm.
1.Sprężyna – rzężenie podczas strzelania – fakt rzęzi i tyle w niczym nie przeszkadza. Jedni radzą przesmarować inni wymienić na lepszą często radzą mocniejszą sprężynę. Ja swoją giwerę puściłem przez chrono. Slavia 634 ma wedle znawców od 12 do 14J, wedle sprzedających z Allegro 16J. Mi chrono pokazało 16,3J na dziewiczej sklepowej wiatrówce, więc nie ruszam.
2.Prowadnica – piszą aby koniecznie wymienić, faktycznie nie budzi zaufania nie jestem znawcą prowadnic ale na oko będzie to pierwszy element który się najprawdopodobniej posypie.
3.Smarowanie fabryczne – piszą że producent robi to bardzo oszczędnie z mojej aż kapało.
4.Osłona PET – piszą że koniecznie założyć i też tak sadzę
5.Szyna na optykę – do roku 2008 produkowali o szerokości 13mm ( często były niedokładności). Od 2008 roku zaczęli produkować o szerokości 11mm a te z 2009 roku ( przynajmniej mój egzemplarz ) mają w 11mm. To ważne ponieważ większość montaży występujących w zestawie z celownikami optycznymi do wiatrówek jest pod szynę 11mm. Co najciekawsze w handlu znajduje się wiele nowych egzemplarzy z lat ubiegłych ( szczególnie na Allegro ) z szynami właśnie pseudo 13mm a sprzedający w ofertach rocznika nie podają.
6.Luz na śrubie łączącej korpus z kostką lufy – fakt mimo śruby kontrującej u mnie wystąpił po pierwszej paczce śrutu. Oczywiście bez problemu dokręciłem i na razie jest ok. ale możliwe że będzie to trzeba dokręcać co jakiś czas a to się ważę z korektą optyki. Jest to ogólna przypadłość wiatrówek klasycznie łamanych z niższej i średniej półki cenowej
7.Osłona języka spustowego – dno dna bardzo delikatny podatny na uszkodzenia mechaniczne.
Pozytyw: ja jestem osobiście bardzo zadowolony z celności karabinka do tarczy do 25m i do figurki FT do 50m. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tyshek
Posty: 54
Rejestracja: 07 sie 2009, 6:28
Lokalizacja: TYCHY

Post autor: tyshek »

Basford pisze:czy jest to konieczne przy zakupie nowki?
Nie jest konieczne :) ale na początek dobrze by było do oryginalnej sprężyny wytoczyć dobrze spasowaną prowadnice :) i włożyć w tłok osłonę PET i wszystko przesmarować dobrymi smarami.Kultura pracy na pewno się polepszy.Zestaw z Kolby można brać w ciemno :D pochodzi od Hogana,pozdro
GKS Tychy brązowym medalistą PLH!
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Za tą cenę Slavka 634 to rarytas.W mojej od nowości nie wiem co to brzęczenie sprężyny :/ Z niczym takim się nie spotkałem podczas strzelania.Hauptman zapomniał o jeszcze jednej ale bardzo ważnej sprawie.Wymianie małego pierścienia ślizgowego na tylnej części tłoka.Bo ten co jest to masakra. ;)
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Nek
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:53

Slavia634

Post autor: Nek »

Witam wszystkich Kupiłem Slavię 634 Lux na szynie nie ma trzech charakterystycznych wyżłobień Czy Slavie 634 z 2009 mają takie szyny pod montaż ?
hauptman

Post autor: hauptman »

Moja z 2009r. nie posiada tych wyżłobień, miałem okazję oglądać w sklepie Slavie 634 z 2009r. ale w 5,5mm i też nie miała. Pozdrawiam
Nek
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:53

Post autor: Nek »

Moja Slavia 634 przy złamanej lufie ma delikatne luzy na boki dociągnąłem śrubę 18 o jeden ząbek bo dalej nie dało rady. Luz się zmniejszył ale nadal jest. Czy morze taki być ? Jeśli nie to jak go zlikwidować ? Proszę o rady
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Może to lufa w kostce się rusza, a nie kostka w obejmie.
Chociaż, jak luz zmalał po tym, jak dokręciłeś śrubę w obejmie, to prawdopodobnie to jest przyczyną luzu.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Może wsadź tam grubsze podkładki ślizgowe o ile takie znajdziesz. Innym inwazyjnym sposobem jest po porostu delikatne ściśnięcie obejmy po uprzednim wymontowaniu lufy.
Bezbronny
Nek
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:53

Post autor: Nek »

Dzięki za pomoc .Te podkładki to z jakiego Materiału były by najlepsze?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Najlepsze byłyby z materiału fabrycznego. Ale jeśli takim nie dysponujesz, to doraźne można zrobić z aluminium, np. z puszki po piwie.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
robroj0
Posty: 408
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:28
Lokalizacja: Wadowice G k.Mielca

Post autor: robroj0 »

Nek pisze:Te podkładki to z jakiego Materiału były by najlepsze?
Z butelki pet też powinny być dobre i wytrzymałe. ;)
BMK-40(lufka LW)tuning by Alchemik+DOC na BKL-u
Nek
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:53

Post autor: Nek »

Dzięki. Ten luz na kostce przy złamanej lufie to częsty mankament slavi 634 ?
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

w zasadzie to przy złamanej lufie nie strzelasz chyba? przy zamkniętej jest luz? jak nie ma, to nie ma sprawy
Marcin chcesz bana za you?
ODPOWIEDZ