Obrazek

Slavia 634

Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Let It Be pisze:Nie fantazjuj,dwa razy większy :lol: (za Lema robisz?)
Co za tekścik-wow!!!
Pewnie te dziwne wyniki wynikają, nie z tego że chrono Radkowe do du..y ,tylko że do testów Kolega użył tego czeskiego wynalazku pt. Slavia :PP
Pozwolę sobie zasugerować coś na wyluzowanie (np piwko) ,bo Kolega coś spięty i kąśliwy. :hihi:
Pozdrawiam Cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Ad-1 Kolega nie widział mnie jeszcze spiętego,tudzież kąśliwego :PP
Ad-2 Widzę że z kolegą nie pogadam gdyż ma ,wynalazek marki TX :zdziwko:(Widzę że zaczynamy dzielić się na tych co mają te z wyższej półki i pozostałych)
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Oj Leszek, Leszek - pointed nie waży teraz tyle ile tam pisze!!!
Jego aktualna waga wynosi średnio 0,49g - podstaw to do wzoru i wtedy wnioski wyciągaj.

I tak śrut 5,5mm jest około 2 razy cięższy - zatem materiału jest 2 razy więcej.
Około 20% wyższą sprawność dla kalibru 5,5mm (w stosunku do 4,5mm) już kilku kolegów udowodniło testami.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Leszku, zakładając, że śruty w kalibrach 4,5mm i 5,5mm ważą odpowiednio 0,5g i 1g i wystrzelone są z prędkością 220m/s przy 4,5mm i 160m/s przy 5,5mm, to ze wzoru Ek=0,5m V^2 wychodzi 12,1J dla 4,5mm i 12,8J dla 5,5mm.
Tu się chyba zgodzisz i chrono też tak pokaże. ;) A jeśli nie pokazuje, znaczy to tyle, że nie masz ustawionej na nim wagi śrutu.
A większa sprawność to nic innego jak wyższa energia wylotowa przy tym samym napędzie, w Twoim wypadku to sprężyna.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Na iwebie jest test tych samych systemów, przy różnych lufach (ich długościach i kalibrach). Bardzo żetelny test. Test jednoznacznie wykazał, że większy kaliber dawał lepszą sprawność/wydajność energetyczną systemu. Składa się na to wiele przyczyn, przede wszystkim przekrój poprzeczny, który jest większy im większy jest kaliber, a co za tym idzie większa siła działa na śrut przy tym samym ciśnieniu, itd.
Więc negowanie oczywistych oczywistości sobie darujmy. Podobnie, jak zastanawianie się, czy śrut 5,5 waży ok. 2x tyle, co śrut 4,5mm. Waży (a raczej ma ok. dwukrotnie wiekszą masę).
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

Panowie mam pytanko...czy to normalna dolegliwość slavki, że po oddaniu około 50 strzałów...luzuje mi się śruba trzymająca lufę ?? ... w zasadzie to nie przeszkadza ale jednak dokręcanie jej co chwila nie jest za przyjemne.. :hm: lufa, kiedy ta śruba nie jest dokręcona delikatnie pracuje lewo-prawo o dosłownie włos... ale jednak.. może to mieć odzwierciedlenie na tarczce też...tak przynajmniej mi się wydaje...da radę coś z tym "fantem" zdziałać ?


(zdjęcie poglądowe ściągnięte z googl'a)
Obrazek



Pozdro 4all :)
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Można by jakąś podkładkę sprężynującą założyć.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009, 20:43

Post autor: slavek_t »

To napewno nie jest normalne i raczej ma wpływ na celność.
Zasadnicze pytanie:
A masz tam wkręconą taką malutką śrubkę obok??
Ta mała śrubka odpowiada właśnie za to żeby ta duża ściskająca kostkę lufy się nie odkręcała. To taka blokada. Nie pchaj tam żadnych podkładek. W tym karabinku nie są potrzebne.
Rozbrojony
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jak to nie pomoże, proponuję najzwyklejszy butapren lub najsłabszy loctite - posmarować gwint i zakręcić. Nie będzie się odkręcać.
Miałem tak ze swoją HW. Jednorazowy zabieg pomógł.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Szybkie pytanie - jakie sprężyny (długość, średnica drutu i sprężyny) posiadacie w swoich slavkach?? Jakie macie napięcia wstępne?? I jak znosi to oryginalna uszczelka slavii??
Czy uszczelka wytrzymuje takie napięcie wstępne aby uzyskać ze slavii 16J (w kalibrze 4,5 mm).

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
krzychu43
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2010, 0:06

Post autor: krzychu43 »

Ja mam zestaw od Doktora Pio w którego skład wchodzą:
- Sprężyna z drutu Oteva 70SC
- Prowadnica + stalowa podkładka
- Korek

Wymiary
- Długość sprężyny 240mm
- Średnica zewnętrzna 19,5mm
- Drut 3,2mm
- 30 zwoi

Do tego uszczelka zepto od Alchmika.
Sprężyna sprawuje się idealnie. Nie wiem ile ma J bo nie sprawdzałem jej na chrono.
ODPOWIEDZ