Obrazek

Slavia 634-prostowanie banana- co może pójść nie tak.

zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Slavia 634-prostowanie banana- co może pójść nie tak.

Post autor: zbynio »

A więc stało się.
Wczoraj strzelałem sobie do figurek. I czasem sąsiad widząc jak sobie strzelam, przychodził sobie strzelić pyknąć seryjkę. Strzelał już że mną wiele razy, ale jednak wczoraj coś poszło nie tak. Nacisnął spust na złamanej lufie i poszło. Na szczęście nie ładował akurat śrutu a karabinek miał bokiem, więc nie dostał w zęby. Nie wiem jak to zrobił bo jest jeszcze bezpiecznik.

Po zdarzeniu gołym okiem spojrzałem i od razu było widać zadartą lufę.Tym bardziej ,że Slavia ma tendencje do klapniętej lufy, ale w moim egzemplarzu było prawie idealnie. Ciężki,stalowy tłumik od Waldka jeszcze pomógł w zrobieniu ładnego banana.
Biorę duży karton,odległość 20 metrów, robię kropkę i strzelam.
28cm ponad cel, wiec banan i jeszcze raz banan. W domu latarka w wylot lufy i skrzywienie widać zaraz za kostką.

Teraz moje pytanie: na co uważać przy prostowaniu. Myślę, że kostka w imadło przez twarde drewno i po troszku prostować. I kontrolować wizualnie przez wylot czy jest poprawa na kostce. Boję się, że przy prostowaniu lufa może mi się skrzywić również na bok.
Może jakiś inny sposób macie. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i wskazówki.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

:hm: Znaleźć dokładnie miejsce skrzywienia i jeśli to blisko kostki - obciąć?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

Lufa już była po obcince i jest tłumik. Teraz ma 30cm. Jeśli nawet skrzywienie było by zaraz przy kostce to odpadło by kolejne minimum 8cm. Więc wydaje mi się, że mało, ale ja się nie znam.
norek2
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2014, 18:49
Lokalizacja: Owsiszcze

Post autor: norek2 »

Szukałbym innej lufy , takiej naprawy nie zrobisz w imadle .
Moje wiatrówki ;Slavia 631 ,Weihrauch HW-35
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

A ja bym się nie "certolił",nie końbinował z nowymi lufami, tylko wyprostował tą krzywą i już (da się to zrobić w imadle, przecież i tak jest krzywa 8) ). W serwisie robili to o kaloryfer (tak słyszałem od kol. który pracował krótko w sklepie z wiatrówkami (niektórzy wiedzą w którym sklepie i który kolega :lol: ).
Ps. Gorzej niż jest teraz na pewno nie zrobisz , nawet jeżeli odcinek za kostką nie będzie idealnie prosty, to reszta lufy pokieruje śrut prosto :D . Jeżeli jeszcze lunety nie demontowałeś, to ją zostaw i postaraj się lufę tak naprostować, żeby trafiała w ten punkt co pokazuje luneta bez klikania (mniej-więcej).
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mr.Bogus
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2016, 14:52

Post autor: Mr.Bogus »

Słusznie prawi - ważne jest tylko ostatnie kilka centymetrów lufy - żeby w dobrym kierunku pluła.
Reszta może być bananem czy nawet spiralą :hihi:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Nie do końca.. przewód lufy się deformuje - "jajkuje" - w miejscu zgięcia, i będzie deformował przechodzący przez niego śrut.. W karabinku sprężynowym tego pewnie nie da się jakoś dramatycznie na tarczy zaobserwować, ale gdyby takie coś stało się w PCP to na 50m zauważycie różnicę w skupieniu.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Mr.Bogus
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2016, 14:52

Post autor: Mr.Bogus »

Na tym sprzęcie banan w środku będzie bez znaczenia. :)
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

Czyli twierdzisz że Slavia jest kiepska???Czy jak mam to rozumieć???
Może nie jest to sprzęt z górnej półki , ale na taki mnie stać , o takim marzyłem , daje mi frajdę z mojej pasji oraz czerpię satysfakcje ze strzelania S634.
Gdyby to jakiś zwykły Allegrowy karabinek to nie zawracał bym głowy nikomu na forum.
Ale lufę się skrzywiła , mój błąd ,że dałem komuś swój sprzęt , ale tym przedziale cenowym ma jedną z najlepszych luf i chciałbym ją jeszcze uratować, bo po prostu nowa jest droga i na nią mnie nie stać.
Awatar użytkownika
Mr.Bogus
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2016, 14:52

Post autor: Mr.Bogus »

A czemu od razu taka spinka :hm:
Slavia to Slavia porządny sprzęt rekreacyjny z którego można całkiem celnie strzelać
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Mr.Bogus pisze:A czemu od razu taka spinka
A bo........... widzisz, dla jednego Slavia to Slavia a dla drugiego "na taki mnie stać , o takim marzyłem , daje mi frajdę z mojej pasji oraz czerpię satysfakcje ze strzelania S634. ". Trzeba po prostu zrozumieć drugiego człowieka, albo czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Zrób jak Qbuś napisał. Albo się uda, albo pomyślisz wtedy o wymianie lufy. Nie bardzo się orientuję, i może ktoś z naszych majsterkowiczów się wypowie, ale mam gdyby co Strikera Edge na "dawcę". Jeśli by się dało przeszczepić niewielkim kosztem, to lufa jest Twoja.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Banana wyprostujesz bez problemu w imadle, ale jak chcesz profesjonalnie i masz dostęp do jakiejś praski, to podkładasz pod lufę w równych odległościach od skrzywienia dwa drewienka, a od góry naciskasz prasą z wyczuciem. Kontrolujesz okiem. Tak jest robione w fabryce.
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

janusz22551 dzięki za propozycję - bardzo miło z twojej strony.
Dziś albo jutro zjeżdżam z trasy to zabiorę się w końcu za to.
W końcu nie mam nic do stracenia i tak jest krzywa.


A żeby było śmieszniej zdjęcie robione 5 minut przed skrzywieniem(zdjęcie w plenerze na poduszce) a potem zrobiłem następne fotki po skrzywieniu((dziwne bo nigdy nie robię zdjęć ).
Fotograf ze mnie słaby ale może coś widać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Spoko. Myślę, że sposobem Marudy dasz radę ;)
ODPOWIEDZ