Obrazek

Slavia 634

Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

A hw30s od Andrzeja Kliszewskiego , nie bylby optymalnym wyborem?
Także proponowałbym HW-30, a także którąś ze Slavii rzecz jasna :-D
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 16
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Patrycja »

Byłam na forum Gupy Strzeleckiej Dziki Zachód i oprócz wątpliwej jakości dowcipów na temat kobiet :-? znalazłam wiele ciekawych informacji o karabinkach :lol: . Im więcej na ten temat czytam, tym trudniej podjąć mi decyzję. Może faktycznie masz rację Krystian. Chyba zacznę od jakiejś "wiatrówki dla początkujących", a kiedy już nabiorę doświadczenia, w moim pokoju pojawi się Hatsan. :-D
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

no HW30s nie jest takim karabinkiem dla początkujących bo wyniki jakie z niej można osiągać są naprawdę dobre, na 30m można pokusić się o strzelanie do pinezki :-D , głównie chodzi o trwałośc i bezproblemowość karabinka, nie na darmo uchodzi za jedną z bardziej udanych konstrukcji w swojej klasie ;-)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Patrycja pisze:Chyba zacznę od jakiejś "wiatrówki dla początkujących", a kiedy już nabiorę doświadczenia, w moim pokoju pojawi się Hatsan. :-D
Trochę dziwna ta kolejność ;-) Jeżeli już zaczniesz od Slavii albo HW to nie widzę sensu aby wracać do Hatsana.
No chyba, że pisząc "wiatrówka dla początkujących" masz na myśli chinkę. Wtedy zmienia to postać rzeczy.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Żeby tylko ta wiatrówka dla początkujących (chinka ;-) ) nie zniechęciła to tego fajnego hobby, jakim jest strzelanie.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
fajerklap
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:45
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: fajerklap »

Mnie nie zniechęciła.Zaczynałem od narkomani dzierganej do tego ten śmieszny ołówek tasco3-7x20 zktórego nie dało się w nic trafić.Z otwartych lepiej, od czasu do czasu w coś.Moc piekielna,wierzgała jak koń,tasco zrobiło mi dziure w czole,ale butelka z 10 m była w stanie dziewiczym.Ledwie przebijało papierową tarcze.Potem było B2 od kumpla, o niebo lepsze od tej narkomani,ale juz padło trupem po kilku paczkach śrutu.Teraz mam H90S,to moja 2 miłość :-)
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 16
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Patrycja »

Mam możliwość kupić używaną Slavię 630 ( ale w dobrym stanie). O takiej właśnie myślałam jako o wiatrówce na początek. Zgodnie z informacja z internetu nie ma zbyt dużej mocy i zasięgu, ale jest celna. Co do "chinek", raczej na nie się nie zdecyduję. Miałam kiedyś taką w rękach. Miała fabrycznie żle ( za płytko) naciętą szynę pod lunetę i po kilkudziesięciu strzałach luneta potrafiła spaść. :shock:
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Ja mam slavię 630 właśnie. Przesmarowaną tylko z dorobioną prowadnicą PET. Mogę z czystym sumieniem polecić, jest celna, ma małego kopa. Wady to delikatna oksyda i długaśna lufa.
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ufff, a już myślałem, że chcesz Patrycjo kupić chinkę. Na początek Slavia 630 będzie dobrym wyborem :-D
Przy ewentualnym zakupie sprawdź czy podczas strzelania, wiatrówka nie brzęczy. Dolegliwość ta potrafi być strasznie irytująca.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Dude pisze:Ufff, a już myślałem, że chcesz Patrycjo kupić chinkę. Na początek Slavia 630 będzie dobrym wyborem :-D
Przy ewentualnym zakupie sprawdź czy podczas strzelania, wiatrówka nie brzęczy. Dolegliwość ta potrafi być strasznie irytująca.
A jak brzęczy, to spasować trzeba prowadniczkę i osłonę PET i po kłopocie...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

No tak, ale koleżanka wolałaby chyba karabinek w którym nie będzie trzeba grzebać.

EDIT^
A jak będzie brzęczał to do Tonia go i już :-D . Przy okazji spojrzy swoim fachowym okiem na bebeszki.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Dude pisze:No tak, ale koleżanka wolałaby chyba karabinek w którym nie będzie trzeba grzebać.
Wątpię czy taki karabinek istnieje, a tym bardziej w tym przedziale cenowym.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Tomaschek30 pisze:... "otwarte" są identyczne jak w moim TEXie.
Nie wiesz czasem jak je zdemontować? Z muszką oczywiście dałem sobie radę ale nie wiem jak się zabrać za szczerbinkę.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Ta szczerbinka, przynajmniej w moim TEXie jest chyba zamontowane na stałe. Próbowałem na różne sposoby ale się nie da. Muszka to co innego, dwie śrubki i po sprawie.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Dzisiaj pobawiłem się trochę regulacją spustu. Próbowałem ustawić go na dwustopniowy. Niestety w połowie długości pękła śrubka która za to odpowiada i tym właśnie sposobem stałem się posiadaczem Slavki bez regulowanego spustu :wnerw: . Na szczęscie bez tej regulacji chodzi on z najmniejszym oporem...
ODPOWIEDZ