Obrazek

Slavia 634

Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Slavia 634

Post autor: Dude »

Ostatnio zmieniony 25 wrz 2007, 0:36 przez Dude, łącznie zmieniany 5 razy.
Marcin
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2006, 22:48
Lokalizacja: Chocianów

Post autor: Marcin »

Witam

Gratuluję zakupu :-D :-D Na pewno sie nie zawiedziesz......

Mialem slavke 631, a 634, niewiele pod wzgledem wizualnym od niej nie odbiega i jak dla mnie, ergonomia osady jest do bani :evil: Ale to indywidualne odczucie. Pod wzgledem mechaniki ( jakości wykonania) to sam juz pewnie wiesz.Nie ma za bardzo do czego sie przyczepić, nie mniej jednak gnioty sie zdarzają.

Mimo wszystko,samych dych zyczę!!!

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Dzięki za krótki opisik, dodaj jeszcze co zmienił w niej Tonio, czyli co z bebeszkami :-)
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Marcin pisze:Mimo wszystko,samych dych zyczę!!!
Dzięki :mrgreen:
dodaj jeszcze co zmienił w niej Tonio, czyli co z bebeszkami
W zasadzie nawet do końca nie wiem :roll: . Na jego stronie napisane jest:
"wzmocniona i dopasowana prowadnica, kapelusz i przekładki ertalonowe , poprawiony oring tłoka, poprawiony spust"
Marcin
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2006, 22:48
Lokalizacja: Chocianów

Post autor: Marcin »

Dude, z przyjemnościa porównamy oba karabinki, mój po faceliftingu, twój tak troszkę też..... Zobaczymy jak wypadnie ostateczne porównanie :roll: :roll:

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

No fajna ta Slavka :mrgreen: Myślałem i myślałem nad jeszcze jednym karabinkiem, trochę czytałem o HW (i sprawdzałem ceny :-/ ), po oglądnięciu Twoich fotek (zwłaszcza zbliżeń drewienka) zaczynam poważnie myśleć o "czeszce" :-) Nawiasem mówiąc to "otwarte" są identyczne jak w moim TEXie :mrgreen: Może jakieś fotki tarcz, może jakieś Jule itd ;-) ? Jednym słowem: zaraź mnie Slavią Dude :lol: Gratuluję pięknego sprzęciku.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Pytałem się Tonia i stwierdził że te jego Slavki 634 mają 12-14 Jouli.
Oto zdjęcie z dzisiejszego małego teściku szmocy:
http://republika.pl/hatsan/Slavia/Szmoc.jpg
Puszka śrutu przbita na wylot, także nie jest źle :-D

Kiedyś na iwebie wyczytałem, że "dobre wiatrówki same strzelają". Teraz mogę stwierdzić, że coś w tym jest :-D Dzisiaj naprawdę miałem dobre wyniki powimo tego że od kilku miesięcy nie strzelałem. Czyżby to zsasługa dobrego sprzętu? 8-)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Dude pisze: Kiedyś na iwebie wyczytałem, że "dobre wiatrówki same strzelają". Teraz mogę stwierdzić, że coś w tym jest :-D Dzisiaj naprawdę miałem dobre wyniki powimo tego że od kilku miesięcy nie strzelałem. Czyżby to zsasługa dobrego sprzętu? 8-)
Jest to w głównej mierze zasługą dobrego spustu (jego mechanizmu) i kultury pracy. Karabinki z niższej półki wymagają więcej pracy nad tym.
Gratuluję zakupu :) i samych dyszek!
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Dzis u mnie w sklepie myśliwskim-w Jeleniej Górze ogłądałem sobie Slavie 634.
Wykonanie jej, jest takie jak pisze kolega-co na samym początku przykuwa wzrok-to ładne (fabrycznie) drewienko i wyróżniająca się na nim stalowa osłonka spustu-z radełkowanej blachy. Tu hatsan przegrywa :cry: -drewno, ma też ładne, ale trzeba nad nim popracować, no i te plastikowe osłonki, język spustowy, itd.
Jednak Slawia jak dla mnie -jest o wiele " za drobna"-w porównaniu z hatsanem wydaje się zbyt lekka, nie czuć jej dobrze w rękach-idealna dla drobniejszych strzelców.
Nie wiem jak wygląda strzelanie z niej, nie próbowałem, ale po oglądnięciu nie zamienił bym swojego hatsana 100 na Slawie, ew. kiedyś może kupię jako następną wiatrówkę-będzie dla "młodego".
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Garbol
Posty: 32
Rejestracja: 27 maja 2006, 0:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Garbol »

Slavia ma bardzo dobrą opinnie ale mam takie same przeczucia jak kolega trzymałem kiedyś prawdziwą broń (pistolety 6 strzałowe) jeden gazowy drugi ostry i musze powiedzieć że lepiej trzymało się pistolet na ostre był o wile cięższy niż ten gazowy i pewniej się go trzymało w ręku :)

Mysle ze podobnie będzie z hatsanem.
Status: Amator
Karabinek: Hatsan mod 90 S 4,5mm
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

To dziwne Szymonie co piszesz bo moja Slavia ma osłonę spustu z plastiku :shock:

Odnośnie jej ciężaru to powiedzmy sobie, że nie grzeszę muskulaturą ;-) , i ciężar Slavi dużo bardziej mi odpowiada niż ciężar Hatsana.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Wiesz teraz dokładnie obejrzałem Twoje foty Slavi, i rzeczywiście chyba osłonka była z tworzywa-te radełkowanie musiało mnie wprowadzić w błąd :oops:
Sprawdzam zawsze takie rzeczy stukając o zęby :lol: , a w sklepie by to wyglądało trochę dziwnie. Ale drewno to napewno dobrze obmacałem i jest ładne (fabrycznie)

Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

A przy okazji-na jednej focie jest kolba hatsana, z mosiężnym dystansem pomiędzy stopką.
Nie masz na zbyciu czegoś takiego, albo takiej płytki mosiężnej (może być grubsza)
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Rozumiem Cię. Faktem jest jednak, że osłona zrobiona jest tak ładnie, że ma prawo stwarzać wrażenie metalowej :-D
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Płytkę dałoby się pewnie załatwić. Musiałbym pogadać z ojcem - on ma dostęp do wszystkiego :) Jak by co dam znać na PW.
ODPOWIEDZ